AirTag do samochodu? Tak, namierzył skradzionego Range Rovera

AirTag

by admin
0 comment
AirTag do samochodu

 

AirTag do samochodu? Pewien Kanadyjczyk po kradzieży pierwszego Range Rovera wyciągnął nauczkę. Drugi model zabezpieczył pastylką Apple AirTag.

 

Nowoczesny alarm? Złodzieje samochodów się go nie boją

 

Historia pewnego Kanadyjczyka mieszkającego w Ontario nie brzmi mocno optymistycznie. Bo choć mężczyzna zakochał się w Range Roverze i choć kupił fabrycznie nowe auto wyposażone we wszystkie zdobycze techniki pozwalające ustrzec pojazd przed kradzieżą, pewnej nocy SUV zniknął sprzed domu właściciela. Złodzieje byli ostrożni. Zanim odjechali, wyrzucili z pojazdu wszystkie przedmioty, które mogłyby umożliwić namierzenie. Był to portfel, telefon i wszystkie inne drobiazgi, które kierujący zostawił we wnętrzu.

 

Zamiast lokalizatora do samochodu… AirTag Apple

 

Pierwszy ze skradzionych Range Roverów nie został odnaleziony. Kanadyjczykowi tak podobał się jednak brytyjski SUV, że zdecydował się na zakup kolejnego auta – i to tak naprawdę identycznego egzemplarza jak poprzednio. Tym jednak razem dużo lepiej przygotował się na ewentualną wizytę złodziei. Schował bowiem w pojeździe nie jedną, a trzy pastylki Apple AirTag. Jedną ukrył w schowku na rękawiczki, drugą pod kołem zapasowym, a trzecią pod tylną kanapą.

 

Apple AirTag pozwolił namierzyć skradziony samochód

 

Pech chciał, że nowy Range Rover również skusił złodziei. Samochód pewnej nocy zniknął sprzed domu kierowcy. Tym jednak razem zanim zadzwonił on po policję, sprawdził w swoim iPhone`ie aplikację Find My. W efekcie trafił do funkcjonariuszy z dokładną lokalizacją skradzionego pojazdu. Reakcja była natychmiastowa. Policjanci nie tylko aresztowali złodziei, ale również znaleźli w ich dziupli poszukiwanego Range Rovera oraz osiem innych samochodów. Ciekawostka? W skradzionym Range Roverze wszystkie AiTagi Apple były na swoim miejscu!

 

AirTag do samochodu. Uratował Range Rovera za milion!

 

Teraz czas na nieco wyliczeń. Bazowy Range Rover kosztuje obecnie blisko 653 tys. zł. Najdroższy model bez dodatków zostanie wyceniony z kolei na blisko 1,3 miliona złotych. Fabryczny alarm o cechach perymetrycznych i wolumetrycznych zostanie wyceniony na 2710 zł i jak pokazuje powyższy przykład jest… bezużyteczny. W zamian właściciel może po prostu kupić Apple AirTagi do samochodu. Te kosztują 129 zł za sztukę. Zaledwie 129 zł za sztukę!

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00