Aparthotele czym są ?

Aparthotele

by admin
0 comment
Aparthotele czym są ?

Aparthotele to pojęcie, które zdecydowanej większości z nas może wydać się nieco enigmatyczne. Tymczasem okazuje się, że jest ono mocno powiązane z rynkiem najmu krótkoterminowego. Warto byłoby dowiedzieć się, czym są aparthotele w Polsce, zwłaszcza jeśli myślimy o zainwestowaniu w nie.

apartament hotelowy

Dobrze byłoby też mieć świadomość tego, ile dokładnie kosztuje wynajem apartamentu w aparthotelu. Dzięki poznaniu kilku istotnych faktów, z dużym prawdopodobieństwem uda nam się podjąć decyzję odnośnie ewentualnej inwestycji.

Czym są aparthotele w Polsce?

Jak już zaznaczono na wstępie, pojęcie aparthoteli jest ściśle powiązane z rynkiem wynajmu na krótki okres. Nietrudno zgadnąć, iż pojęcie “aparthotel” powstało z połączenia ze sobą słów “apartament” oraz “hotel”. Można więc wysnuć całkiem słuszny wniosek, iż aparthotele to tak naprawdę kilka apartamentów tworzących hotel.

kompleks apartamentówOczywiste jest więc to, że ich powierzchnia będzie zdecydowanie większa od powierzchni jednego, standardowego pokoju hotelowego. To właśnie z tego względu, apartamenty są tak kuszące.

Zapewniają one bowiem gościom więcej różnego rodzaju wygód. Koszt ich wynajęcia również jest zdecydowanie wyższy od kosztu wynajęcia pokoju w standardowym hotelu. To daje zaś inwestorom szansę na większy zarobek.

Z tego też względu, zainteresowanie aparthotelami w Polsce rośnie. Co ciekawe, pierwsze aparthotele w naszym kraju zaczęły powstawać już w latach 80, a więc dość dawno temu. Początkowo były one zlokalizowane głównie w górach oraz w okolicach nadmorskich.

pełni wyposażonej kuchniNietrudno jednak domyślić się, że obecnie aparthotele znajdziemy także w innych częściach Polski. Dość zaskakujące może być dla niektórych to, iż apartament w aparthotelu można wynająć zazwyczaj już na jedną noc.

Jeżeli chodzi o koszt wynajmu takiego apartamentu, będzie on w dużym stopniu uzależniony od warunków w nim panujących.

Im bardziej są one luksusowe, tym wyższą cenę trzeba będzie zapłacić za pobyt. Jeśli nie zależy nam na wygodzie, ale przede wszystkim na niskiej cenie, na pewno znajdziemy rozwiązanie godne uwagi.

W jaki aparthotel zainwestować?

Wiele osób może zastanawiać się nad tym, w jakiego rodzaju aparthotel warto zainwestować. Na to pytanie nie da się jednak odpowiedzieć w jednoznaczny sposób. Na pewno warto przemyśleć kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim, trzeba pomyśleć nad tym, w jakim mieście możemy liczyć na potencjalnych klientów.

systemie hotelowymWydaje się, że największe zainteresowanie usługami aparthoteli będzie w miejscowościach turystycznych. Mowa tu chociażby o Zakopanem, ale również o Krynicy Górskiej czy o Gdańsku.

Jeżeli jednak nie miejscowość turystyczna, to co? Można rozważyć również inwestycję w aparthotel znajdujący się w jakimś dużym i prężnie rozwijającym się mieście.

W Małopolsce będzie to na przykład Kraków, a w województwie wielkopolskim Poznań. Nie opłaca się natomiast inwestować w aparthotele znajdujące się w miejscowościach niewielkich.

Szanse na trafioną inwestycję maleją, jeżeli okolica jest nieciekawa. Bardzo ważne jest także to, aby postawić na inwestycję obarczoną stosunkowo niewielkim bądź średnim ryzykiem niepowodzenia.

rynku nieruchomościNie warto stawiać na rozwiązanie, które z dużym prawdopodobieństwem nie przyniesie nam zysków, a na dodatek narazi na poważne straty finansowe.

Jeżeli ciężko nam samodzielnie ocenić, czy inwestycja w aparthotel jest dobrym pomysłem, postawmy na konsultację z kimś doświadczonym w tej branży.

Ile kosztuje wynajem apartamentu w aparthotelu?

aneks kuchennyNa pytanie o to, ile kosztuje wynajem apartamentu w aparthotelu nie da się udzielić prostej i jednoznacznej odpowiedzi.

Wiele zależy rzecz jasna od tego, w jakim miejscu będziemy chcieli wynająć apartament. Cena za jedną noc może wahać się w granicach od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Cena będzie uzależniona na pewno od lokalizacji apartamentu. W sezonie turystycznym, bardzo wysokie ceny wynajmu będą w miejscowościach atrakcyjnych, takich jak na przykład Gdynia, Wrocław czy Zakopane.

room serviceCena za wynajem apartamentu w aparthotelu położonym w Warszawie także może być dosyć wysoka. Cena jest także uzależniona od warunków, z jakimi mamy do czynienia w konkretnym apartamencie.

Niektóre z nich są naprawdę bardzo luksusowe. Nie brak jest w nich różnego rodzaju udogodnień, takich jak na przykład wanna z hydromasażem.

W luksusowych apartamentach można liczyć również na niezwykle komfortowe meble. Przestrzeń, jaką będziemy mogli dysponować również będzie duża. Jeśli zależy nam na niskim koszcie wynajmu, musimy zdecydować się na apartament mniej przestronny. Powinniśmy liczyć się z tym, że nie będzie w nim tak wielu udogodnień jak w apartamencie dużych rozmiarów.

umowy najmuNiestety, jego lokalizacja także może być mniej trafiona. Może okazać się, że apartament znajduje się na obrzeżach odwiedzanego przez nas miasta, a nie w ścisłym jego centrum.

Dla niektórych może być to jednak pewna zaleta. Sporo osób poszukuje bowiem spokoju. Tymczasem, centra miasta słyną raczej z hałasu i zgiełku.

Jeśli chcemy znaleźć ofertę atrakcyjną pod względem cenowym oraz oczywiście jakościowym, bądźmy gotowi na przejrzenie kilku różnych propozycji. Dzięki temu, istnieje spore prawdopodobieństwo znalezienia takiej, która przypadnie nam do gustu. Zawsze możemy także popytać wśród znajomych. Być może, ktoś zna apartament godny polecenia.

Aparthotele w Polsce – ile zarabiają inwestorzy?

rynek aparthoteliWiele osób zainteresowanych inwestycją w aparthotele, może zastanawiać się nad tym, na jakiego rodzaju zyski można liczyć. Cóż, nie da się tego jednoznacznie określić.

Niemniej jednak, jeżeli inwestycja okaże się trafiona, zyski będą wysokie lub bardzo wysokie. Szczęśliwcy być może do końca życia nie będą musieli martwić się o swoją stabilność finansową.

Najbardziej opłacalny będzie oczywiście wynajem apartamentów położonych w kurortach górskich oraz morskich.

Na największe zyski, inwestorzy mogą liczyć w miesiącach letnich. Czas wakacji sprzyja bowiem różnego rodzaju wyjazdom wypoczynkowym. Z tego też powodu, wiele osób zainteresowanych będzie wynajmem aparthoteli.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00