Brotox – czyli męski botoks

Brotox

by admin
0 comment
Brotox – czyli męski botoks

W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przykładamy do swojego wyglądu. Nie ma w tym nic dziwnego, chcemy bowiem wyglądać jak najatrakcyjniej. No i oczywiście jak najdłużej młodo. Na rynku znaleźć możemy mnóstwo specyfików, które stworzone są, aby pomóc nam osiągnąć ten cel.

Są to kosmetyki, występujące w różnych postaciach, suplementy diety oraz oczywiście różnorakie zabiegitoksynę botulinową medycyny estetycznej. Korzystają z nich obecnie nie tylko kobiety.

Coraz więcej mężczyzn ma również świadomość procesu starzenia, co powoduje, że chętnie korzystają z różnego typu środków, w celu wyeliminowania widocznych oznak tego procesu.

Hitem ostatnich lat stał się męski botoks.

Po co mężczyznom botoks?

Toksyna botulinowa została pierwszy raz zastosowana w medycynie estetycznej pod nazwą handlową botox. Nazwa ta z czasem upowszechniła się i pomimo, że na rynku występują też preparaty tego typu pod innymi nazwami, to jednak wszystkie zabiegi z ich wykorzystaniem nazywamy popularnie botoksem.

medycyna estetycznaW przypadku mężczyzn natomiast przyjęło się określenie brotox, tak żeby od razu wiadomo było, że chodzi o zabieg przeznaczony dla męskiej części społeczeństwa.

Spora ilość panów może być z początku sceptycznie nastawiona do tego typu metod upiększania swojego wyglądu. Warto jednak sprawdzić w jakich przypadkach stosuje się najczęściej męski botoks.

Wielu może stwierdzić, że i im przyda się mała poprawa niektórych niedoskonałości. Może ich myślenie zmieni również fakt, iż na przestrzeni dekady w Stanach Zjednoczonych nastąpił ponad 300%-towy wzrost mężczyzn, którzy skorzystali z tego typu zabiegów.

Również w Polsce z roku na rok wzrasta liczba panów nie skreślających botoksu, jako elementu poprawy swojego wyglądu zewnętrznego.lekarz medycyny estetycznej

Przede wszystkim botoks wygładza tzw. zmarszczki mimiczne twarzy. Najbardziej rzucające się w oczy są te na czole, umiejscowiona między brwiami tzw. lwia zmarszczka, a także zlokalizowane wokół oczu zmarszczki, zwane kurzymi łapkami.

Wszystkie one zdecydowanie postarzają męską twarz oraz obniżają jej atrakcyjność. Rzucająca się mocno w oczy lwia zmarszczka może bowiem stwarzać wrażenie, że jej właściciel jest osobą groźną, co niekoniecznie będzie pomocne w kontaktach z drugą osobą. Czy jednak chęć odmłodzenia skóry twarzy jest jedynym powodem, dla którego mężczyźni korzystają z brotoksu? O tym w dalszej części.

 

Brotox – na czym polega męski botoks?

działa toksyna botulinowaProcedura zabiegu z użyciem męskiego botoksu jest tożsama z tą, stosowaną w przypadku kobiet i polega na wstrzyknięciu pod skórę niewielkiej ilości substancji, która blokuje impulsy między nerwem a mięśniem odpowiedzialnym za powstawanie zmarszczek mimicznych.

Tak potraktowane toksyną mięśnie zastygają, przez co twarz przestaje się marszczyć. Skóra w miejscu ostrzyknięcia staje się gładka na mniej więcej 5-6 miesięcy.

Jeśli pacjent poddaje się zabiegowi regularnie, wtedy efekt może być nawet dłuższy, ponieważ toksyna botulinowa odzwyczaja mięśnie od wywoływania zmarszczek na twarzy.

Cały zabieg jest bardzo krótki, trwa ok. 20 minut i nie jest przed nim wymagane żadne znieczulenie. Wystarczy w tym przypadku schłodzenie skóry przed nakłuciem.

użyciem toksyny botulinowejPierwsze efekty zauważa się po ok. 2-3 dniach od zabiegu, a efekt docelowy widoczny jest do dwóch tygodni.

Nie należy się przy tym obawiać, że po zabiegu twarz wyglądać będzie sztucznie, jeśli oczywiście zabieg wykona doświadczony lekarz.

Brotox – co musisz wiedzieć zanim umówisz się na zabieg?

Każdy mężczyzna przed udaniem się na zabieg z użyciem botoksu powinien przede wszystkim upewnić się, czy nakłucia będą wykonywane przez doświadczonego praktyka.

Najlepiej lekarza, który ma już za sobą szereg udanych zabiegów.zabiegi medycyny estetycznej

Pacjent będzie miał wtedy większą pewność, że jego twarz po takim zabiegu będzie nie tylko wyglądać młodziej, ale również naturalnie.

Nikt nie chce przecież wyglądać jak wyjęty z muzeum figur woskowych.

Kluczowe jest więc unikanie wstrzykiwania zbyt dużej ilości toksyny botulinowej, aby nie osiągnąć efektu odwrotnego do zamierzonego.

podanie botoksuZe względu na szybkość i pozorną łatwość wykonania tego zabiegu, na rynku pojawia się ogromna ilość osób, świadczących tego typu usługi w korzystnych cenach.

Trzeba jednak pamiętać, że często nie są to doświadczeni specjaliści, a więc ryzyko niezadowolenia z efektu znacząco wzrasta.

Botoks dla mężczyzn – nie tylko odmłodzenie!

Wielu mężczyznom w sięgnięciu po dobra medycyny estetycznej przyświecać będzie inny cel, niż jedynie wygładzenie zmarszczek i przyhamowanie procesu starzenia skóry. Brotox może być bowiem receptą na wiele innych, często bardziej dokuczliwych przypadłości.

napięcia skóryDużą rolę w pozytywnym odbieraniu męskiego wizerunku odgrywa niewątpliwie jego uśmiech. Istnieją jednak osoby, u których podczas uśmiechu wargi podciągają się zbyto mocno, wskutek czego widać część dziąseł.

Taki uśmiech, zwany gummy smile, jest uważany za niezbyt estetyczny. Można temu jednak zaradzić, nie tylko u kobiet, ale również u mężczyzn z wykorzystaniem męskiego botoksu.

Niektórzy mężczyźni zmagają się z problemem dotyczącym ich brody, który polega na tym, iż podczas napinania mięśni na brodzie tworzą się charakterystyczne nierówności.

Jest to często nazywane marmurkową brodą i wielu panów uważa to za niemały problem, ponieważ wyglądają wtedy jakby się mieli rozpłakać. Wyeliminować to można natomiast za pomocą niewielkiej dawki botulinowej toksyny, która daje bardzo zadowalający efekt.

wykorzystaniem botoksuBrotox może być też remedium na problemy związane nie tylko stricte z estetyką męskiego oblicza.

Również w przypadku tak częstego i niekomfortowego problemu, jakim jest nadpotliwość, stosuje się wstrzyknięcie niewielkiej dawki substancji botulinowej.

Powoduje to blokadę działania nerwów, zaopatrujących gruczoły wydzielania zewnętrznego, co zapobiega wydzielaniu przez nie nadmiernej ilości potu. A przecież problem ten dotyczy głównie męskiej części populacji.

Męski botoks stał się również sprzymierzeńcem w walce z bruksizmem, a więc mimowolnym, niekontrolowanym zaciskaniem zębów czy wręcz zgrzytaniem nimi, do którego dochodzi najczęściej podczas snu. Nie trudno się domyślić, że ma to nie tylko negatywny wpływ na wygląd rysów twarzy.

botoks wstrzykujeNiesie też przede wszystkim ze sobą przykre konsekwencje zdrowotne, takie jak ścieranie się zębów, postępujące wady zgryzu, uszkodzenie stawów skroniowo-żuchwowych, a w konsekwencji też bóle szczęki, a nawet głowy.

W celu ograniczenia zgrzytania zębami ostrzykuje się botoksem mięśnie żwaczy, co prowadzi do ich relaksacji.

Botoks dla mężczyzn vs dla kobiet – różnice

Wiele osób zastanowić może kwestia różnic pomiędzy męskim botoksem, a tym przeznaczonym dla kobiet. Czy takowe różnice w ogóle istnieją, a jeśli tak to jakie ?

składniki preparatuOtóż toksyna botulinowa wstrzykiwana mężczyznom to ta sama substancja, którą stosuje się w przypadku kobiet. Jedyną różnicą jest tu dawka, którą trzeba zaaplikować.

A tej w przypadku panów najczęściej wstrzykuje się więcej, z uwagi na mięśnie męskiej twarzy, które są z reguły mocniejsze i większe, niż te u pań. To oczywiście przekłada się również na cenę, która zależy m.in. od ilości wstrzykiwanej toksyny.

Różnica w przyjętym, potocznym nazewnictwie wynika natomiast jedynie z potrzeby szybkiego odróżnienia tego, czy mamy do czynienia z męskim (brotox) czy też damskim (botoks) zabiegiem.

Co każdy mężczyzna powinien wiedzieć o botoksie?

wykonania zabieguTo co przede wszystkim mężczyzna powinien wiedzieć o botoksie, to fakt że substancja ta może znacząco poprawić jakość życia każdego faceta oraz zwiększyć jego pewność siebie.

Wszystko to przez pozbycie się uciążliwych myśli o niedoskonałościach naszego fizys, które mogą być znacząco poprawione z wykorzystaniem tej toksyny.

W obecnych czasach świadomość zalet medycyny estetycznej jest już duża. Nie ulega jednak wątpliwości, że ta działka medycyny jest wciąż przez wielu mężczyzn traktowana z przymrużeniem oka czy nawet wyśmiewana. Uznają oni bowiem, że korzystanie z tego typu zabiegów nie jest wystarczająco męskie.

Warto jednak łamać tego typu stereotypy, będą świadomym, że brotox może właśnie wzmocnić poczucie męskości i pewności siebie.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00