Budowa masy mięśniowej w okresie wiosennym i zimowym

Budowa masy mięśniowej

by admin
0 comment
Budowa masy mięśniowej w okresie wiosennym i zimowym

Budowanie muskulatury w czasie zimy oraz na początku wiosny to najlepszy sposób na przetrwanie tego trudnego okresu. Oczywiście niezbędne do tego są również: motywacja, cierpliwość oraz konsekwencja w dążeniu do osiągnięcia założonego wcześniej celu. Jak wykorzystać porę roku do zbudowania wymarzonej sylwetki, jakie ćwiczenia wykonywać oraz po jakie wspomagacze sięgać w tym czasie? Wszystko to zostało opisane w poniższym tekście.

Dlaczego zimą jest łatwiej zbudować masę mięśniową

Może to brzmieć niewiarygodnie, ale pora roku rzeczywiście wpływa na jakość treningów, ich długość oraz efektywność. Wynika to natomiast z kilku podstawowych faktów.
Po pierwsze, zimą człowiek przeznacza mniej czasu na zabawę oraz na spotykanie się ze znajomymi. W tym czasie nie ma bowiem możliwości zorganizowania grilla w plenerze, wyjechania na biwak czy zrezygnowania z ćwiczeń na rzecz wypicia piwa w barze. Zima to czas, kiedy dzień jest bardzo krótki, pogoda nie sprzyja wycieczkom, a ludzi opuszcza chęć spotykania się ze znajomymi. To także czas, kiedy człowiek może w spokoju potrenować oraz zadbać o prawidłową ilość snu i właściwą dietę. Zimą nie trzeba wcześnie wstawać, aby zająć dobre miejsce nad morzem i łatwiej jest uniknąć niezdrowych potraw oraz alkoholu zawierającego wyłącznie puste kilokalorie. Właśnie dlatego, to właśnie zima została uznana za najlepszą porę do budowania masy mięśniowej.

Po drugie, zimno za oknem powoduje, że człowiek musi ciepło się ubrać, chowając swoją sylwetkę pod grubą warstwą ciuchów. Jest to natomiast wskazane ze względu na nadwyżkę w bilansie kalorycznym, sprzyjającą budowaniu masy mięśniowej. Jeżeli ktoś, z tego powodu, rezygnował wcześniej z budowania muskulatury, teraz może zrealizować swoje marzenie, ukrywając swoją drogę do jego spełnienia pod grubym swetrem oraz kurtką.
Po trzecie, latem człowiek jest zajęty, dzięki organizowaniu sobie różnych aktywności. Zimą ich brakuje, w związku z czym łatwiej jest popaść w depresję. Wówczas warto rozpocząć intensywne ćwiczenia na siłowni lub z wykorzystaniem masy własnego ciała, aby tym samym zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Dodatkowo, można też zaprosić do tego wyzwania swoich znajomych lub członków rodziny. Wspólne trenowanie na pewno zadziała motywująco oraz sprawi, że trudniej będzie z niego zrezygnować. Motywacja jest natomiast kluczowym elementem budowania masy mięśniowej, bez której osiągnięcie tego celu jest niemożliwe.

Popularne zestawy ćwiczeń na powrót do formy po zimie

Nie ma idealnego planu treningowego, który można ściągnąć sobie z Internetu i wdrożyć w życie. Ćwiczenia są bowiem indywidualną sprawą każdego sportowca. Właśnie dlatego większość osób decyduje się na skorzystanie z pomocy dietetyka oraz trenera personalnego. Wyłącznie te osoby są w stanie właściwie ocenić możliwości oraz oczekiwania swojego klienta i dobrać do nich odpowiednie plany treningowe oraz żywieniowe. Ustalanie ich na własną rękę może być ryzykowne i tym samym zakończyć się kontuzją lub brakiem efektów.
Bardzo popularne są ostatnio ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała. Dzięki temu nie trzeba kupować karnetu na siłownię, poświęcać czasu na dojazd w to miejsce oraz martwić się swoim wyglądem. Zamiast tego można ćwiczyć przed telewizorem, we własnym domu, z członkami swojej rodziny. Do tego typu aktywności fizycznej należą między innymi: przysiady, brzuszki czy pompki. Są to wystarczające ćwiczenia, aby wrócić do formy po wakacjach lub po zimie i tym samym szybko podnieść swoją kondycję.
Sportowcy, którzy nie potrafią się zmotywować do ćwiczenia w domu, we własnym zakresie, powinni udać się na siłownię i kupić karnet. Wydanie swoich pieniędzy to najlepsza motywacja do trwania w swoim postanowieniu. Ponadto, dzięki temu człowiek ma nieograniczony dostęp do specjalistycznych maszyn, gdzie może ćwiczyć np. martwy ciąg, machanie hantlami, podciąganie się na drążku lub podnoszenie ciężarów. W tym przypadku warto jednak skorzystać z pomocy trenera personalnego, aby nie przeciążyć organizmu i nie nabawić się kontuzji.
Treningi powinny być oczywiście racjonalne, czyli człowiek powinien rozpocząć od rozgrzewki i kilkuminutowego treningu, dopasowanego do swoich możliwości. Dopiero z upływem czasu można wydłużać swój trening oraz podnosić jego trudność. Rzucenie się od razu na głęboką wodę, zwiększa jedynie ryzyko wystąpienia kontuzji, nie zaś masę mięśniową.

Dlaczego osoby trenujące na siłowni sięgają po sterydy?

Budowanie masy mięśniowej oraz zrzucenie zbędnych kilogramów to droga przez mękę. Z jednej strony trzeba poświęcić dużo czasu na zapoznanie się ze wskazówkami specjalistów, trenowanie na siłowni oraz przygotowywanie pełnowartościowych posiłków, które nie zaszkodzą sylwetce człowieka lecz wspomogą jej skuteczną budowę. Z drugiej strony są to też wyrzeczenia finansowe i żywieniowe. Sportowiec musi bowiem kupić karnet na siłownię oraz zrezygnować ze śmieciowego jedzenia, typu alkohol, fast foody, tłuszcze czy słodycze. W związku z tym, nie każdy jest w stanie zbudować wymarzoną muskulaturę.
Proces budowania masy mięśniowej jest długotrwały i trudny. Ludzie którzy przez to przeszli szukali więc możliwości jego skrócenia lub ułatwienia. Wskutek tych poszukiwań odkryto właściwości oraz magiczne funkcje sterydów. Dzisiaj środki te służą jako wspomagacze, pomagające kulturyście zbudować idealną sylwetkę, niemal w mgnieniu oka. Jedyne co należy zrobić, to wybrać odpowiednie steroidy, zapoznać się z ich sposobem dawkowania oraz przeprowadzić właściwy cykl z ich udziałem. Wiele osób w ten sposób osiągnęło swój sukces i obecnie zachęca do tego samego innych początkujących oraz bardziej zaawansowanych sportowców. Jednocześnie podkreślają oni, że zrealizowanie swojego marzenia, jest możliwe wyłącznie w przypadku racjonalnego zażywania sterydów, pochodzących z legalnych sklepów.

Wpływ suplementów, diety, sterydów i treningów na budowanie mięśni w wakacje

Zbudowanie masy mięśniowej jest możliwe wyłącznie w przypadku przestrzegania określonych zasad, czyli:

  • regularnego trenowania,
  • właściwego odżywiania się,
  • prawidłowej regeneracji.

Suplementy diety oraz sterydy to dodatek, który nie jest konieczny, ale znacząco przyspiesza pojawienie się pierwszych efektów trenowania na siłowni. Właśnie dlatego warto sięgnąć po wszystkie te elementy, aby zrealizować swoje marzenia i zbudować idealną figurę w krótkim czasie. Co więcej, prawidłowo przeprowadzony cykl na masę mięśniową, zapewnia trwałe efekty w postaci dobrej jakościowo muskulatury. Jedynym warunkiem jej powstania jest zadbanie o swoje bezpieczeństwo oraz przestrzeganie zaleceń specjalistów.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00