Byk mężczyzna – charakterystyka znaku zodiaku

Byk

by admin
0 comment
Byk mężczyzna

Niesamowicie cierpliwe zdeterminowane, ale również mocno uparte i mało elastyczne. Jakie są osoby spod znaku Byka? Jakie cechy charaktery z sobie trzymają? Tego wszystkiego dowiecie się w poniższym horoskopie.

Byk – charakterystyka znaku

zodiakalny bykByk to drugi znak zodiaku. Rządzi nim zdecydowanie żywioł Ziemi, którym oczywiście rządzi Wenus.

Z racji tego, że jest to ziemski znak, Byk posiada bardzo pragmatyczne podejście do życia i niezbyt często jest chętny na podejmowanie ryzyka.

Często zainteresowane są zmysłową i fizyczną wizją świata oraz dążą do posiadania dóbr. Osoby spod znaku Byka lubią realizować swoje wszelkie aspiracje, problem zaczyna się wtedy gdy nie liczą się ze zdaniem bliskich sobie osób.

Na ogół jest łagodny i przyjazny, lecz gdy ktoś zajdzie mu przysłowiowo za skórę, potrafi wywołać niemałą awanturę.

Mitologiczne pochodzenie zodiakalnego Byka

Byk był jednym z najpopularniejszych archetypów w Starożytnej Grecji. Przykładowo Zeus właśnie w postaci Byka uprowadził fenicką księżniczkę, której imię to Europa.

znaki zodiakuPóźniejsi synowie Zeusa mieli konflikt, w którym jednemu z nich pomógł Posejdon a w zamian za pomoc miał dostać od syna Minosa – syna Zeusa białego byka.

Jednak Minos nie dotrzymał obietnicy, przez co rozczarowany Posejdon sprawił, że żona Minosa zakochała się we wspomnianym byku i miała z nim potomstwo, Minotaura.

Gwiazdozbiór Byka wyglądem przypomina głowę tego zwierzęcia wraz z tułowiem.

Byk – cechy charakteru

Byki są niezwykle staranne i dokładne. Nie lubią dynamiczności, raczej pracują powolnie, lecz precyzyjnie. Są systematyczne i dążące do celu. Inną, bardzo wpadającą w oko cechą charakteru, jakie noszą osoby spod znaku rządzącego przez żywioł Ziemi jest niepowtarzalna cierpliwość.

znakiem bykaByki potrafią wytrzymać wiele. Bardzo ważne jest dla nich poczucie bezpieczeństwa, które oznacza wszystko to, co posiadają i znają.

Nie są skłonne do poszerzania swoich doświadczeń lub grona bliskich.

Byk mężczyzna bardzo lubi pieniądze, które zarówno dają mu wspomniane wcześniej poczucie bezpieczeństwa jak i pozwalają mu korzystać z życia. Jego dewizą jest, że „życie jest jedno” i trzeba je przeżyć w jak najlepszych stopniu.

Zdecydowanie ceni sobie wygodne życie, na wycieczkę prędzej wybierze hotel pięciogwiazdkowy niż kamper czy namiot. Mężczyzna spod znaku Byka ewidentnie kieruje się w życiu wytyczonym celem i ma zawsze pod ręką wcześniej ułożony harmonogram.

innych językachTo pokazuje, że jest rzetelny, odpowiedzialny oraz stabilny. Jest wymarzonym partnerem w interesach a w pracy jest lubiany i szanowany.

Byk – kolor, kamień, kwiat

Kolor Byka: jest ich wiele, między innymi: jasnoniebieski, ciemnopomarańczowy, cytrynowozielony, żółty.

Kamień Byka: Szmaragd, zielony marmur, szafir, opal, turkus. Szmaragd jest głównym kamieniem Byka, ponieważ jest powiązany z Wenus.

Kwiat Byka: Lilia, Konwalia.

Byk w relacjach z ludźmi

Jak wcześniej było wspomniane, Byki nie lubią raczej poszerzać swojego grona bliskich to ukazuje, że są nieufni. Wolą obracać się w sprawdzonym towarzystwie, w którym panuje pełna szczerość, lojalność i zaufanie.

Takie cechy charakteru w związkach moją zwiastować zaborczość i pokłady zazdrości. Jest to zdecydowanie aspekt, nad którym warto popracować.

20 kwietniaTo, czego nie można odebrać Bykom to na pewno namiętności. Przez to, że króluje nad nimi Wenus, uwrażliwiła je na intensywne relacje międzyludzkie.

Uczucia Byka są szczere, mocne i długofalowe. W związkach lubią czułość, dotyk i poczucie ważności.

Są uparte, lecz przy swojej drugiej połówce łatwo dokonują kompromisów. Gdy się szczerze zakochają, zrobią wszystko dla ukochanej osoby.

W pracy są lubianymi współpracownikami, lubią pracę w grupie, dużo dyskutują, lecz starają się liczyć ze zdaniem innych.

Choroby, które dopadają osoby spod znaku Byka

gwiazdozbiór bykaMężczyźni spod znaku Byka zdecydowanie często łapią przeziębienia, bóle gardła i zapalenia krtani.

Tabletki przeciwgorączkowe zawsze towarzyszą im w apteczce domowej. Mają problem ze zmianami skórnymi i powinny w miarę regularnie odwiedzać dermatologów.

Każdy powinien co jakiś czas badań swoje znamiona i pieprzyki, lecz Byki powinny to robić o wiele częściej. Problemy z tarczycą są u Byka codziennością.

Najlepszym Jego przyjacielem jest endokrynolog, bo wizyty u niego są absolutną koniecznością. Niestety potwierdzone również są kłopoty z podatnością na choroby nerek czy śledziony.

Byk w związkach z innymi znakami zodiaku

Byk w związkach potrafi być namiętny, romantyczny i zmysłowy. Na pewno ze względu, że oboje są znakami Ziemi, bykowi rekomendujemy związki z Panią Koziorożec!  Ale jak to wygląda z innymi znakami zodiaku?

Byk i Rak – jeśli oboje będą chętni relacji, może z tego wyjść pełen uczuć szczęśliwy związek.

Byk i Ryby –  te dwa znaki zodiaku bardzo się uzupełniają. Jednak Byk może okazać się zbyt chłodnym partnerem dla Pani spod znaku Ryby.

Byk i Panna – oboje są romantyczni, ciepli i lojalni wobec siebie. Sądzimy, że to może być bardzo udany związek.

Byk i Waga – niezbyt dobre połączenie. Jest duża szansa, że Waga szybko będzie znudzona powolnych Bykiem.

Byk i Strzelec – w tej relacji zdecydowanie nie będzie brakowało śmiechu i poczucia humoru. Jednak, tak jak z Wagą, Strzelec może się zacząć po czasie nudzić Bykiem.

Byk i Skorpion – totalne przeciwieństwa. Ale przeciwieństwa się przyciągają prawda? Jeśli będą szanować swoje odmienne zdanie to wyjdą na prostą.

Byk i Wodnik – bardzo mała szansa by między tą dwójką pojawiła się szczera miłość.

Byk i Baran – oboje posiadają bardzo mocne charaktery. Jeśli się zwiążą, może to być wybuchowy związek pełen emocji.

Byk i Byk – na pewno znajdą porozumienie. Jednak trzeba uważać na upór dwóch stron – przypominamy, że Byk jest mocno uparty.

Byk i Koziorożec – tak jak wspominaliśmy wcześniej, to cudowna kandydatka dla mężczyzny Byka. Oboje są szczerzy i lojalni więc podstawą ich związku będzie bardzo mocna przyjaźń.

Najlepsze zawody dla Byka

Byki raczej nadają się do prac w fabrykach, produkcjach czy magazynach. Są powolne i dokładne więc nie będzie im przeszkadzać powtarzalność czynności. Niemniej jednak dobrze by się spisali jako kierownicy lub księgowi.

Sławne Byki

Magdalena Gorzkowska – polska himalaistka, lekkoatletka.

Piotr Zieliński – polski piłkarz.

Adele – brytyjska piosenkarka.

Anna Starmach – polska kucharka.

Robert Pattinson – brytyjski aktor filmowy.

Mark Zuckerberg – główny twórca serwisu Facebook.

You may also like