Car detaling – z jakich usług można skorzystać

Car detaling

by admin
0 comment
Car detaling

Czas odświeżyć samochód na wiosnę – Co to jest car detailing i czym się zajmuje?

Auto detailing lub też car detailing to stosunkowo młoda dziedzina usług, która z każdym rokiem staje się coraz popularniejsza. To dlatego, że coraz więcej osób docenia możliwość skorzystania z przywrócenia blasku swojego samochodu oraz chce dbać o wygląd auta. Zakres car detailingu to nie tylko dokładne mycie karoserii lub sprzątanie wnętrza pojazdu. Chociaż są to najpopularniejsze zabiegi, kierowcy mogą liczyć także na szereg innych usług.

 1. Auto detailing Warszawa – Na jakie usługi mogą liczyć kierowcy?
 2. Kiedy korzystać z auto detailingu? – Renowacja lakieru samochodowego
 3. Pielęgnacja wnętrza – Dla lubiących porządek
 4. Jakie preparaty do kosmetyki samochodowej warto mieć pod ręką?

1. Auto detailing Warszawa – Na jakie usługi mogą liczyć kierowcy?

Usługi kryjące się pod pojęciem auto detailingu obejmują bardzo szeroki zakres czynności. Przede wszystkim jest to czyszczenie, renowacja oraz konserwacja wszystkich zewnętrznych oraz wewnętrznych części pojazdu. Usługi te podnoszą walory estetyczne oraz użytkowe samochodu, a żywotność elementów poddanych zabiegowi zostaje znacznie wydłużona. Zadbany pojazdy zyskuje również na swojej wartości, co szczególnie ważne jest w momencie jego sprzedaży. Auto detailing najczęściej obejmuje:

 • dokładne czyszczenie pojazdu,
 • pielęgnację wnętrza,
 • usuwanie wgnieceń,
 • renowację lakieru,
 • zabezpieczenie szyb,
 • zabezpieczenie felg,
 • renowację lamp,
 • oraz wiele innych.

2. Kiedy korzystać z auto detailingu? – Renowacja lakieru samochodowego

Jak już było wspomniane, car detailing to usługi bardzo ważne dla utrzymania estetyki samochodu na wysokim poziomie i obejmują czyszczenie zewnętrzne oraz wewnętrzne pojazdu. Detailing zewnętrzny polega na pielęgnacji powłoki lakierniczej, szyb, lamp oraz kół. Obejmuje także elementy chromowane oraz wykonane z innych tworzyw. Zaniedbane nadwozie samochodu może czasami wymagać wiele pracy, co także wiąże się z wyższym kosztem takich usług.

Przed rozpoczęciem korekty lakieru, pojazd musi zostać bardzo dokładnie i kilkukrotnie umyty oraz osuszony. Następnie z karoserii usuwane są uciążliwe zabrudzenia, takie jak smoła, asfalt, czy opiłki klocków hamulcowych. Po tym etapie następuje glinkowanie karoserii, które polega na nakładaniu odpowiedniej ilości specjalnie zaprojektowanej masy polerskiej. Glinka dokładnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia z mikro szczelin lakieru, nadając samochodowi blask, którego uzyskanie jest niemożliwe podczas zwykłego mycia. Ostatnim etapem jest ponowne mycie auta.

3. Pielęgnacja wnętrza – Dla lubiących porządek

Detailing wewnętrzny polega na bardzo wnikliwym odkurzaniu całej kabiny pojazdu, wraz ze wszelkimi zakamarkami. Odkurzane są między innymi kratki nawiewu, schowki, szczeliny w mocowaniach pasów bezpieczeństwa, zegary, konsole, oraz bagażnik. Następnie przy użyciu specjalnych preparatów dokładnie czyszczona jest cała tapicerka, w tym fotele i drzwi. Dzięki konserwacji tych elementów efekt będzie widoczny przez długi czas.

4. Jakie preparaty do kosmetyki samochodowej warto mieć pod ręką?

Warto wiedzieć, że niektóre czynności związane z car detailingiem właściciele pojazdów mogą wykonać samodzielnie i bez fachowej wiedzy. Należy pamiętać, że ręczne mycie samochodu może ograniczyć ilość zarysowań, które mogą wystąpić podczas korzystania z automatycznych rozwiązań. Każdy kierowca powinien zatem wyposażyć się w szampon samochodowy renomowanej marki oraz preparaty do czyszczenia tapicerki.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00