Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem przygody z ASG? – zasady rozgrywki, regulamin i niezbędne wyposażenie

ASG

by admin
0 comment
Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem przygody z ASG?

ASG jest formą rozgrywek, która każdego roku rozwija się w naszym kraju coraz bardziej. Niemalże każdego dnia do społeczności dołącza nowy członek, chcący zostać w przyszłości najlepszym ze wszystkich. Niemniej jednak, bez poznania podstawowych informacji i odpowiedniego wyposażenia na start, nie da się tego dokonać, tak jak w każdym innym hobby.

Nie mając świadomości o konsekwencjach wynikających z różnych zachowań, można w łatwy sposób zostać wyrzuconym z rozgrywek. Warto więc w pełni zapoznać się z regulaminem, zasadami gry oraz przede wszystkim stosować się do tego typu wytycznych. Poniżej znajdują się zupełne podstawy, jakie należy mieć opanowane już przy pierwszym wejściu na pole walki.

Najpopularniejsze tryby rozgrywki

Istnieje kilka odmian rozgrywek, w które często grają uczestnicy. Najpopularniejszą jest bez wątpienia Team Death Match. Jej celem jest wyłącznie eliminacja całej drużyny przeciwnej. Nie jest to jednak takie proste, gdyż każdy trafiony nie znajduje się na polu walki wyłącznie przez minutę. Po trafieniu, uczestnik musi krzyknąć „Dostałem” oraz nałożyć na siebie czerwoną chustę. Otulony cienką warstwą materiału, udaje się na respawn, gdzie wyczekuje 60 sekund bądź inną wartość, a następnie krzyczy „Wchodzę”.

Innym trybem jest walka o flagę. To bez wątpienia rozgrywka generująca więcej emocji, gdyż zwycięstwo danej drużyny wcale nie musi wiązać się z zestrzeleniem wszystkich przeciwników. Chodzi głównie o zdobycie flagi, postawionej w bazie swojego przeciwnika. Warunkiem wygranej jest jeszcze obrona danej flagi w swojej bazie przez określony czas.

 

ASG

Podstawowe elementy wyposażenia

Broń wbrew pozorom nie jest najważniejszym wyposażeniem w grze. Jako przyszli uczestnicy musimy pamiętać, że airsoft nie jest grą komputerową i zawsze istnieje ryzyko wyrządzenia krzywdy komuś lub sobie. Chcąc maksymalnie temu zapobiegać, należy oczywiście znać reguły gry, lecz także wyposażyć się w odpowiedni sprzęt.

Bezapelacyjnie najważniejsze są okulary ochronne. Oferuje je każdy sklep z replikami asg i właśnie tam najlepiej takowe zakupić. Mamy wtedy pewność, że są one sprawdzone i przeznaczone do tego typu rozgrywek. Dodatkowo, ważny będzie zakup odpowiednich butów za kostkę, które zabezpieczą nasz staw skokowy przed zwichnięciem. Rozgrywki często odbywają się na terenach leśnych, co sprawia, że nietrudno o kontuzję. Ważne jest również posiadanie kasku, maski i odpowiedniego umundurowania. Będąc początkującym, broń stawiajmy zawsze na ostatnim miejscu.

Czego nie wolno robić w ASG?

Pierwszą zasadą, o której należy pamiętać jest nieściąganie okularów na polu bitwy. Nie można zrobić tego nawet wtedy, gdy rozgrywka jest przerwana. Inną ważną rzeczą jest niestrzelanie z bliska. Stojąc 2 metry od przeciwnika i ciągnąc za spust zastanówmy się, jak my czulibyśmy się w takiej sytuacji. Pamiętajmy również, aby nie celować w głowy swoich przeciwników. To bez wątpienia czuły punkt każdego człowieka, a trafienie w nieodpowiednie miejsce może nieść ze sobą naprawdę przykre konsekwencje.

You may also like