Dlaczego kobiety uznają dojrzałych mężczyzn za bardziej atrakcyjnych?

mężczyzn

by admin
0 comment
dojrzali mężczyżni

kobiety kierująMówi się, że kobiety są tak skomplikowane, że trudno je zrozumieć. Nie jest to do końca prawdą, gdyż, co może być dla niektórych obraźliwe, posługują się cały czas pewnymi schematami.

Można to zaobserwować w szukaniu idealnego partnera. Chociażby na przykładzie tego, że wiele z nich szuka dojrzałych mężczyzn.

Co jest jednak takiego, że kobiety myślą sobie, że idealnym partnerem dla niej będzie dojrzały, czasem nawet starszy od niej, mężczyzna. Do czego się oczywiście przyznają, mówiąc, iż dojrzały mężczyzna to osobnik, który wyrósł z bycia chłopcem i dorósł do tego, by być głową rodziny. Poniższy tekst spróbuje to wyjaśnić.

młodych mężczyznJest 10 głównych powodów, wpływających na to, że dojrzały facet budzi takie zainteresowanie wśród młodszych od siebie panien. Te powody wpływają również na to, że taki mężczyzna jest atrakcyjniejszy od młodszego osobnika.

1. Są dojrzalsi, o czym mówi już sam wygląd mężczyzny. Na pierwszy rzut oka można bowiem ocenić, czy dany człowiek jest od nas starszy, czy młodszy.

Jednak nie o sam wiek chodzi, a bardziej o dojrzałość emocjonalną. Jak zauważył psychoterapeuta Jacek Masłowski mężczyźni osiągają ją około 43 roku życia, czyli 11 lat później niż kobiety.

nieudanych związkachTa dojrzałość emocjonalna powoduje to, że z przysłowiowego chłopca powstaje wreszcie mężczyzna gotowy się ustatkować i zadbać o rodzinę. Kobiety dawno to zauważyły, więc instynktownie szukają od siebie starszych partnerów.

2. Znają się na życiu, dzięki przebytym doświadczeniom. Taki mężczyzna przeszedł już pewne mniej lub bardziej nieprzyjemne sytuacje, które go zahartowały. Dzięki temu w podobnym przypadku będzie mógł lepiej zareagować. Kobiety doskonale zdają sobie sprawę, dlatego szukają takich właśnie partnerów. W pewnym sensie doświadczonych życiowo jednak bez bagażu w postaci byłej żony.

3. Wiedzą czego chcą, co poniekąd wypływa z punktu pierwszego. Dojrzałych mężczyzn nie interesują jednorazowe przygody. Oni pragną stabilizacji, nie okłamią więc kobiety, byleby tylko móc ją zaliczyć. Dlatego też nie mieszkają z kumplami w wynajętym mieszkaniu. Bo wiedzą czego chcą i dążą do tego. A pierwszym krokiem do tego jest właśnie zdobycie własnego mieszkania.

4. Są bardziej stabilni finansowo, gdyż zdołali już dorobić się odpowiedniego dla siebie stanowiska. Pracują bowiem w takim miejscu, że albo przez długi staż w jednej firmie dorobili się wysokiego stanowiska, albo po kilku zmianach pracy znaleźli wreszcie takie miejsce, gdzie spełniają się zawodowo.

W tym drugim przypadku może i na razie nie będą zarabiać zbyt wiele, ale to nie znaczy, że nie są stabilni finansowo. Spełnieni w pracy mężczyźni dzięki latom poszukiwań, nie stwierdzą pewnego letniego dnia, że mają wszystkiego dość i jadą w Bieszczady kozy wypasać. Nie, to mężczyźni, którzy ciężką pracą udowodnili, że są godni zaufania.

5. Są partnerami, czyli wymagają od siebie tyle samo, ile otrzymują od kobiety. Dla nich związek to przede wszystkim relacja przyjacielska. Żona, czy też partnerka jest dla niego zawsze najlepszym przyjacielem, dla którego zrobiłby wszystko. Taki mężczyzna nie ma wygórowanych wymagań łóżkowych.

założenie rodzinyNie oczekuje od kobiety by była boginią seksu. Dla niego liczy się rodzinne ciepło, które można zbudować tylko poprzez rozmowy i wypracowywanie kompromisów. I wiedzą, że mogą to osiągnąć tylko poprzez bycie dobrym partnerem.

Do takiej mądrości doszli poprzez swoje wcześniejsze związki, oparte głównie na seksie. Po rozpadzie kolejnego z rzędu usiedli i doszli do właściwych wniosków. Że bycie partnerem to fundamentalna podstawa w związku.

6. Nie mają problemów z uczestnictwem w obowiązkach domowych, gdyż na pewnym etapie życia musieli je sami wykonywać. Teraz ci mężczyźni cieszą się, że ktoś może ich choć trochę odciążyć.

sytuacja kobietNie oczekują od kobiety, która tak samo jak on ciężko pracuje, by nagle przejęła jeszcze jeden etat, tak zwanej kury domowej.

Rozumieją, że byłoby to wobec niej nie w porządku wymagać prania, sprzątania i gotowania, więc ustalają zasady dbania o dom, w którym obie strony mają rozłożone obowiązki po równo.

7. Wiedzą jak traktować kobiety, to znaczy, że nie wyskoczą nagle z głupim zachowaniem, by zaimponować przed kolegami. Przykładem może być złapanie i miętoszenie tyłka dziewczyny, by razem z kumplami móc się głupio rechotać.

Dla dojrzałego mężczyzny nie będziesz księżniczką, którą trzeba we wszystkim wyręczać, ale kiedy trzeba będzie na pewno kobiecie pomoże. Choć nie zawsze sam z siebie, gdyż czasem trzeba go w tym uświadomić. Ale nie krzykiem, tylko dobrym słowem.

Mężczyzna dojrzały emocjonalnie nigdy nie pozostawi kupno prezentu na ostatnią chwilę. On szanuje swoją partnerkę i aby to pokazać starannie będzie starać się kupić prezent. Choinka zapachowa do kobiecego samochodu jako prezent na rocznicę nigdy by mu do głowy nie przyszła. Takie podejście do kobiety dopiero oznacza, że wie, jak należy ją traktować.

8. Są charyzmatyczni, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się inaczej. Mówiąc o kimś, że jest charyzmatyczny ma się na myśli, iż jest to człowiek będący duszą towarzystwa. Tak naprawdę jednak osobą charyzmatyczną jest się wtedy, gdy pociąga się za sobą tłumy.

kryzys męskościGłówny żartowniś w towarzystwie może i być bardzo lubiany ze względu na swoje poczucie humoru, jednak kompletnie zignorowany, gdyby chciał zorganizować jakąś akcję.

Natomiast przebywający w tym samym gronie totalny mruk mówiący nagle o zaczęciu jakiegoś przedsięwzięcia może porwać za sobą tłumy, udowadniając, że ma w sobie charyzmę.

Dojrzali mężczyźni przez nabyte we wcześniejszych latach doświadczenia nabywają swoją atrakcyjność. Dzięki różnym wydarzeniom wiedzą, co powiedzieć i jak się zachować oraz jakie należy podjąć decyzje w sytuacji dramatycznej.

Często też dzięki swoim przeżyciom są w stanie przejąć tak zwane stery i sami sprawić, że z początku niekorzystne sytuacje dobrze się kończą. Jest to tak zwana charyzma nabyta, której niedojrzałym emocjonalnie chłopcom zwyczajnie brakuje.

9. Nie szukają dramatów, to znaczy, że święty spokój jest dla nich najważniejszy. Jest nawet takie powiedzenie, które idealnie obrazuje ten punkt. Brzmi ono następująco: facet woli mieć święty spokój od racji. Oznacza, że w błahej i nieistotnej sprawie wolą machnąć ręką i uciąć temat, niż niepotrzebnie się wykłócać.

W rozmowach z oponentem, gdy ten zdaniem mężczyzny wygaduje bzdury, nie wszczyna kłótni, tylko na spokojnie stara się przedstawić swoje argumenty. Dojrzały mężczyzna stara się załatwić wszystko polubownie, drażliwe sprawy omija szerokim łukiem. Woli czas spędzić z żoną na kanapie przed telewizorem, niż wszczynać kłótnie i brać udział w nieistotnych awanturach.

10. Dają poczucie bezpieczeństwa poprzez swoje postępowanie. Dojrzały mężczyzna, będąc z kobietą nie na razi się na bójkę w pubie czy tramwaju podczas głupich zaczepek. Zrobi to właśnie po to, by nie narazić swojej towarzyszki na nieprzyjemności. W razie potrzeby jest też gotów wskoczyć w przysłowiowy ogień.

Zawsze będzie gotów narazić swoje życie, by uratować kobietę nie opuści jej również w chorobie i jest gotów wiele poświęcić, by należycie się nią zaopiekować. Będzie pragnął, by kobieta jak najszybciej wróciła do zdrowia lub jeśli jest to niemożliwe, maksymalnie ułatwić funkcjonowanie.

Ważne dla niego będzie, by choroba jak najmniej wpływała na życie kobiety i jak najmniej ją ograniczała. Nie będzie miał jej nigdy za złe, że z powodu złego stanu zdrowia straciła źródło swoich zarobków.

Identyczna reakcja nastąpi również, gdy kobieta oznajmi, że postanawia zmienić pracę, gdyż w obecnej się dusi. Dojrzały mężczyzna pozwoli swojej wybrance tak długo szukać pracy i rozwijać swoje pasje, by ta znalazła wreszcie zajęcie, które będzie jej odpowiadać.

Powyższe cechy są nieco uproszczone, jednak charakteryzują mężczyzn dojrzałych. Właśnie dlatego tak bardzo pociągają oni kobiety. Dziewczyny marzą o dobrym i trwałym związku, dlatego takie zachowania u mężczyzn są dla nich bardzo pociągające, oczywiście poza wyglądem zewnętrznym.

Ten jednak jest rzeczą umowną, każdy ma inny gust, dla każdego ładne będzie co innego. Z tego też powodu aparycja u mężczyzn w powyższym tekście została w ogóle pominięta.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00