Dzień Ojca-kiedy go obchodzimy?

Dzień Ojca

by admin
0 comment
Dzień Ojca

Dzień Ojca – czy o nim pamiętasz? Jeśli nie, jak najszybciej popędź do sklepu po prezent dla swojego taty. Już 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca.

dzień tatyW tym dniu dziękujemy naszym tatom za to, że opiekują się nami, uczą nas, pomagają nam codziennym życiu.

Taka przecież jest rola ojca – to ktoś, dzięki komu już od najmłodszych lat czujemy się bezpiecznie.

Ktoś, do kogo możemy zwrócić się z każdym problemem i mamy pewność, że zostanie on rozwiązany.

Dzień Ojca w Polsce – kiedy go obchodzimy?

prezent na dzień ojcaW Polsce Dzień Ojca od lat obchodzony jest drugiego dnia lata, czyli 23 czerwca.

W tym dniu dzieci dają swoim ojcom prezenty, składają im życzenia i dziękują za wszystko, co do tej pory dla nich zrobili.

Warto pamiętać o tym szczególnym dniu, nawet wtedy, kiedy jesteś już dorosłą osobą, a ze swoim tatą nie widzisz się na co dzień.

Dzień Ojca w innych krajach świata – kiedy wypada?

dzień matkiDzień Ojca obchodzimy nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Czy wiesz, kiedy wypada on w innych krajach świata? Jeśli nie, mamy dla Ciebie małą ściągawkę.

  • Tajlandia – 5 grudnia – w dniu urodzin tajlandzkiego króla
  • Włochy, Portugalia, Hiszpania – 19 marca – imieniny Józefa
  • Argentyna, Chile, Meksyk, USA, Czechy, Kanada, Holandia, Wielka Brytania, Turcja, Szwajcaria, Bułgaria, Ukraina – zawsze trzecia niedziela czerwca, w tych krajach jest to święto ruchome
  • Litwa – pierwsza niedziela czerwca, także święto ruchome
  • Niemcy – Dzień Wniebowstąpienia Pańskiego – 39. dzień po Niedzieli Wielkanocnej
  • Dania – 5 czerwca

Jak widzisz, Dzień Ojca na świecie nie jest obchodzony wszędzie tego samego dnia. Warto znać tę ciekawostkę i pamiętać, w jakich dniach obchodzi się Dzień Ojca za granicą.

Najlepsze prezenty na dzień Ojca

wyjątkowy prezentZastanawiasz się, co możesz podarować swojemu ukochanemu tacie na Dzień Ojca? Kubki, czekoladki i krawaty mogą być już prezentem, który dawno się przejadł.

Jeśli szukasz kreatywnego pomysłu na prezent na Dzień Ojca, z chęcią pomożemy Ci w wymyśleniu czegoś wyjątkowego!

Zastanów się, co lubi robić Twój tata w wolnym czasie? Jeśli jest majsterkowiczem i dużo wolnego czasu spędza w garażu, ręcznie tworząc przeróżne cuda – możesz kupić mu zestaw narzędzi.

trzecią niedzielę czerwcaJeśli kocha łowić ryby, możesz zainwestować dla niego w całkiem nowy zestaw wędkarski. Zastanów się, co mogłoby sprawić największą radość Twojemu tacie i kup mu coś, czego będzie mógł używać na co dzień.

Jeśli nie masz pomysłu, ponieważ wszystkie wykorzystałeś już w poprzednich latach, możesz w tym roku postawić na album z waszymi rodzinnymi zdjęciami.

Sklepy internetowe są pełne pomysłów na prezenty na Dzień Ojca. Możesz kupić drobny upominek w postaci poduszki czy kubka.

Pamiętaj, że najbardziej dla Twojego taty będzie liczył się nie sam prezent, ale Twoja pamięć o nim i wspólnie spędzony czas. Możesz zabrać swojego tatę na obiad do restauracji lub na wycieczkę do innego miasta, by wspólnie spędzić, chociaż kilka godzin.

Życzenia z okazji Dnia Taty

śmierci matki samotnie wychowywałWręczanie i kupowanie prezentów często nie sprawia tak dużej trudności, jak samo składnie życzeń. Ten moment jest dla wielu osób peszący.

Co powiedzieć, aby podziękować swojemu tacie po prostu za to, że jest? Ważne, by życzenia z okazji Dnia Taty płynęły prosto z serca.

Jeśli chciałabyś powiedzieć swojemu tacie, że bardzo cenisz sobie jego obecność i wsparcie, nie zawahaj się przed wyznaniem tego podczas dawania mu prezentu w Dzień Ojca, Miłe słowa potrafią być jeszcze lepszym prezentem, niż rzeczy materialne, i z pewnością na długo zostaną w pamięci Twojego taty.

Oryginalne i nietypowe pomysły na spędzenie Dnia Ojca

drugą niedzielę czerwcaAby oryginalnie spędzić Dzień Ojca ze swoim Tatą, możesz zabrać go w miejsce, o którym zawsze marzył, by je odwiedzić.

Możesz wybrać się razem z nim na wycieczkę do innego miasta, lub zabrać go do dobrej restauracji.

Jeśli Twój tato jest fanem motoryzacji, zabierz go na wystawę aut, a jeśli kocha oglądać filmy akcji – zaproponuj wspólne wyjście do kina.

Dzieci rzadko zabierają swoich rodziców w różne miejsca – Twój tata z pewnością bardzo ucieszy się z tego, że tym razem Ty robisz coś dla niego!

You may also like