Picie zbyt dużej ilości kawy
Zawarta w kawie kofeina jest substancją odwadniającą. Brak wody prowadzi do pogorszenia się kondycji skóry, przesuszenia i zmatowienia, a także efektu przypominającego zmęczenie.
Sprzyja to powstawaniu zmarszczek oraz utracie jędrności. Picie tego pobudzającego napoju przyczynia się także do nadprodukcji sebum, co jest częstą przyczyną powstawania trądziku.
Ponadto kawa wpływa niekorzystnie na produkcję kortyzolu, który ma silny związek ze stresem i w nadmiarze wpływa ogólnie niekorzystnie na wygląd.
Golenie się na sucho
Podczas usuwania zarostu wskazane jest stosowanie pianek lub kremów. Nie wszyscy stosują się do tych zaleceń.
Goląc się na sucho, można nabawić się poważnych podrażnień.
Dodatkowo golarki dedykowane tej metodzie, chociaż mniej podrażniają, nie golą aż tak dokładnie, często pozostawiając na skórze ślady zarostu.
Zwiększa się także ryzyko skaleczeń.
Częste dotykanie twarzy
Dłonie mają często kontakt z najróżniejszymi powierzchniami: telefonem, klamkami, wózkami sklepowymi, blatami, a wszystkie te elementy łączy jedna wspólna cecha – bakterie.
Dotykając twarzy, przekazuje się część zgromadzonych na dłoniach bakterii na znacznie bardziej delikatną skórę twarzy.
Oprócz tego skóra znacznie szybciej się przetłuszcza i matowieje, mogą też powstawać podrażnienia.
Garbienie się
Nieprawidłowa postawa ciała niesie ze sobą wiele konsekwencji. Przyczyn garbienia się może być wiele, ale warto z nim walczyć.
Prowadzi ono do zniekształcenia górnej części pleców, drętwienia kończyn i problemów z oddychaniem.
Dodatkowo wpływa bardzo niekorzystnie na wygląd, kurcząc sylwetkę i sprawiając wrażenie, że osoba garbiąca się nie ma pewności siebie.
Sukcesywne leczenie wady postawy ciała jest w stanie zniwelować te objawy. Warto to połączyć z regularnymi ćwiczeniami.
Obżarstwo po treningu
Wiele osób uważa, że po zakończonym treningu na siłowni powinni jeść jak najwięcej, aby uzyskać pożądany przyrost masy mięśniowej.
Wówczas łatwo stracić wszelkie zahamowania i zjeść nie tylko za dużo kalorii, ale też posiłek, który nie posiada niezbędnych wartości odżywczych.
Wzmożona aktywność fizyczna powoduje głód, ale jego nadmiarowe zaspokojenie wpływa niekorzystnie na cały organizm, powoduje też nadwagę, która sprawia, że sylwetka, zamiast poprawiać się po ćwiczeniach, staje się mniej atrakcyjna i bardziej ociężała.
Nadużywanie alkoholu
Napoje alkoholowe cieszą się niezwykłą popularnością, lecz ich nadużywanie wpływa bardzo niekorzystnie na wygląd oraz zdrowie.
Alkohol odwadnia, co niszczy skórę oraz powoduje liczne pęknięcia i obrzęki. Skóra traci jędrność, a z czasem naczynka krwionośne zaczną się rozszerzać oraz pękać.
Przez powiększone naczynka wypływa na wierzch limfa, która sprawia, że twarz puchnie i znacznie się powiększa.
Pojawiają się liczne zaczerwienienia, a oczy są podkrążone. Zmniejsza się także masa ciała, głównie poprzez wysuszenie wody z organizmu oraz niechęć do jedzenia, co niekorzystnie wpływa na sylwetkę.
Niezdrowe przekąski
Dostęp do słodyczy oraz szybkiego jedzenia pełnego tłuszczu i szkodliwych składników jest dzisiaj niezwykle prosty.
Takie niezdrowe przekąski wpływają negatywnie na zdrowie i wygląd nie tylko dlatego, że powodują otyłość. Wiele z tych przekąsek zawiera nasycone kwasy tłuszczowe oraz sztuczne konserwanty.
Nadmiar tłuszczu zaburza pracę organów wewnętrznych i powoduje rozrost komórkowy.
Osłabia to kondycję skóry, paznokci i włosów, które stają się matowe i kruche.
Niezdrowe jedzenie intensywnie nasila trądzik i powoduje liczne choroby dermatologiczne, gdyż ciało próbuje pozbyć się toksyn przez gruczoły łojowe.
Używanie przypadkowego kremu do twarzy (lub nieużywanie go wcale)
Wysuszona i podrażniona skóra będzie wymagała innego kremu niż ta, która cierpi z powodu przetłuszczania.
Wybór odpowiednich kosmetyków do twarzy jest bardzo ważny, gdyż wpływa na wygląd oraz kondycję skóry. Całkowita rezygnacja z używania kremu prowadzi jedynie do pogłębienia się problemów.
Źle dobrany krem zamiast poprawiać sytuację, będzie jedynie nasilał powstałe zjawiska oraz powodował pogłębienie się objawów takich jak zaczerwienienia, spękanie skóry lub nadmierny łojotok.
W konsekwencji skóra będzie wyglądała nieestetycznie, mogą się także pojawić wysypki oraz niepożądane zjawiska interwencji dermatologicznej. Dlatego warto dobrze skonsultować wybór kremu i nigdy nie pomijać jego stosowania.
Opalanie się bez ochrony
Podczas wizyt na plaży wiele osób często się opala. Warto robić to z użyciem kremów ochronnych, gdyż w przeciwnym wypadku skóra nie zbrązowieje, a stanie się czerwona.
Prowadzi to do nadmiernego starzenia się skóry, a także powstawania przebarwień. Stosując odpowiednie kremy można uniknąć ich powstawania.
Promieniowanie ultrafioletowe emitowane przez Słońce może uszkodzić komórki skóry, która później będzie się rozpadała, zacznie pękać, a jej wierzchnia warstwa będzie odklejała się od ciała. Spowoduje to powstanie nieestetycznych różnic w kolorze skóry.
Palenie papierosów
Niewiele rzeczy wpływa na skórę tak niekorzystnie jak palenie papierosów. Dym nikotynowy zawiera blisko 7 tysięcy szkodliwych substancji i wiele z nich negatywnie odbija się na kondycji skóry.
W trakcie palenia skóra traci swój naturalny koloryt, staje się szara, matowa i wyschnięta.
Pojawiają się także charakterystyczne głębokie zmarszczki, które nie występują u ludzi stroniących od papierosów.
Pory rozszerzają się i są znacznie bardziej podatne na infekcje. W wyniku upośledzenia syntezy włókien kolagenowych, skóra traci swoją naturalną jędrność. Na palcach pojawiają się żółte przebarwienia od nikotyny.