Elektryczne BMW M3. Bawarska legenda przerzuci się na prąd?

BMW

by admin
0 comment
BMW

Elektryczne BMW M3? Szef dywizji M sugeruje, że bawarska legenda może zyskać napęd elektryczny. Co na to klienci? Im to… wszystko jedno!

 

BMW M3: blisko 4 dekady i 6 generacji

 

Samochód BMW M3 to kawał pięknej historii w gamie bawarskiej marki. Model zadebiutował w lipcu roku 1985 i jak do tej pory doczekał się aż sześciu generacji. Sześciu generacji, które pokazały piękny rozkwit i pójście w stronę emocji, mocy, wrzasku i prowadzenia.

O ile pierwsze M3 o oznaczeniu E30 korzystało z silnika rzędowego, 4-cylindrowego, o tyle już dwójka o oznaczeniu E36 miała 3-litrową, rzędową szóstkę. W modelach generacji E90 pojawiła się V-ósemka, podczas gdy generacje F80 i G20 dostały 3-litrowy motor R6 z zestawem turbin.

 

BMW jest pewne. Powstanie elektryczne BMW M3!

 

Historia BMW M3 trwać będzie dalej. Co do tego żadnych wątpliwości nie ma Frank van Meel – szef dywizji M w ramach BMW. Tyle że w rozmowie z dziennikarzami serwisu Autocar zdradził, że nie jest wykluczone czy model w przyszłości nie przejdzie na napęd elektryczny. Brzmi kontrowersyjnie?

Być może tak. Frank van Meel nie ma jednak wątpliwości co do tego, że M3 choć elektryczne, nadal będzie charakterologicznym M3. A ta zapowiedź brzmi dość obiecująco.

 

Spalinowe czy elektryczne BMW M3? Klientom wszystko jedno

 

W tym punkcie warto zadać jednak pewne pytanie. Rozumiemy, że elektryfikacja jest must have współczesnej motoryzacji. Tylko czy musi dotykać takich legend jak M3? Szefowie bawarskiej marki nie chcą się nad tym zastanawiać. Szczególnie że mają niejako… zgodę swoich klientów.

90 proc. fanów marki i modelu M3 w specjalnej ankiecie odpowiedziało, że nie przykłada większej wagi do tego, w jakim kierunku pójdzie polityka napędowa nowych aut sportowych z biało-niebieską szachownicą na masce.

 

Kiedy zadebiutuje elektryczne BMW M3?

 

Czy elektryczne BMW M3 oznacza kolejną generację modelu? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że obecnie sprzedawane modele o oznaczeniu G20 pójdą na emeryturę w okolicy roku 2025.

Można się zatem zastanawiać nad tym czy marce wystarczy czasu na opracowanie nowej technologii napędowej i zaimplementowanie jej do tak ważnego modelu. Tu nie ma miejsca na wpadki… Jedno w tym przypadku jest pewne.

Jeżeli napęd elektryczny nie pojawi się w kolejnym M3, następne z pewnością go dostanie. Chociażby z uwagi na bliskość roku 2035 i zakaz sprzedaży pojazdów spalinowych w Europie.

bmw m3 competition

You may also like