Skoki narciarskie to sport, którego popularność rośnie w zawrotnym tempie. Jest on popularny nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych państwach, co sprawia, że coraz więcej osób śledzi poczynania swoich idoli.
Wiele osób ma jednak problem ze znalezieniem platformy, na której będzie możliwość bezpiecznego i legalnego oglądania skoków narciarskich.
W rzeczywistości nie jest to nic trudnego, albowiem istnieje wiele patentów na emocjonowanie się skokami swoich ulubieńców.
Czym są skoki narciarskie?
Skoki narciarskie są jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych na świecie. Zostały wprowadzone do olimpijskego programu w 1924 roku i od tego czasu wzbudziły wiele emocji.
Dyscyplina ta jest jedną z najbardziej widowiskowych, a jej popularność wynika z faktu, że istotną rolę odgrywają w niej nie tylko umiejętności skoczka, ale również warunki pogodowe.
W skokach narciarskich zawodnicy skaczą z wysokich skoczni i próbują dotrzeć jak najdalej, aby uzyskać lepszy rezultat od swoich rywali.
Historia skoków narciarskich rozpoczęła się w XIX wieku w Norwegii, gdzie wielu wiejskich mieszkańców uczyło się skakać z małych, drewnianych skoczni. W 1879 roku Norwegowie odkryli skocznię, która została pierwszym oficjalnym obiektem narciarskim.
Skocznia ta stała się głównym miejscem zawodów narciarskich, a skoki stały się popularne w całej Europie. W 1895 roku w Norwegii została zorganizowana pierwsza oficjalna runda zawodów skoków narciarskich.
Z czasem skoki narciarskie zaczęły zyskiwać na popularności i rozprzestrzeniać się na cały świat. W 1924 roku skoki narciarskie zostały wprowadzone do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Chamonix we Francji. Od tego czasu dyscyplina ta jest jednym z najważniejszych sportów zimowych.
Od tamtego czasu skoki narciarskie znacznie się zmieniły oraz unowocześniły. Nowoczesne skocznie są znacznie wyższe i bardziej zaawansowane technologicznie niż te z XVIII wieku. Od lat 70. zawodnicy skaczą z coraz to większych skoczni, a dystanse skoków stale się zwiększają. Technika skoków narciarskich również uległa znacznym zmianom i modyfikacjom.
Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu wielu ludzi skoki narciarskie stały się jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Są obecne na wielu zawodach sportowych, w tym na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.
Gdzie oglądać skoki narciarskie w 2023 roku?
Przez wiele lat skoki narciarskie mogliśmy oglądać dzięki Telewizji Polskiej. Po pewnym czasie nastąpiły jednak pewne zmiany, za sprawą których skoków nie obejrzymy już w państwowej telewizji.
Nie oznacza to jednak, że trzeba kupować specjalne pakiety, aby emocjonować się poczynaniami naszych skoczków.
Co prawda, skoki są nadal transmitowane w Eurosporcie, do którego dostęp jest związany z wydaniem pieniędzy, jednak istnieją również inne sposoby, aby oglądać cotygodniowe zmagania najlepszych skoczków.
Jeżeli nie chcemy wydawać pieniędzy na specjalne pakiety sportowe, to nie musimy załamywać rąk, albowiem skoki są transmitowane na TVN-ie. Oznacza to, że konkursy indywidualne możemy oglądać bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy.
Co więcej, wszystkie konkursy są dodatkowo opakowane w analizy ekspertów i dyskusje w eleganckim studiu. Dzięki temu miłośnicy skoków narciarskich mogą jeszcze mocniej emocjonować się skokami swoich idoli i przyjemnie spędzać czas przed telewizorem.
Oczywiście istnieją jeszcze inne sposoby na oglądanie skoków narciarskich. Jednym z nich jest korzystanie z pirackich stron, jednak wybieranie ich nie jest dobrym pomysłem. Przede wszystkim są to nielegalne strony, z których korzystanie jest surowo zabronione, a ponadto mogą zainfekować nasz komputer niechcianymi wirusami. Poza tym korzystanie z pirackich stron jest niepotrzebne, jeżeli większość poczynań skoczków możemy oglądać za darmo w ogólnodostępnej telewizji.
Na jakich urządzeniach można oglądać skoki narciarskie?
Istnieje wiele sposobów na przyjemne oglądanie skoków narciarskich. Zalicza się do nich nie tylko wybór ulubionej stacji, ale również urządzenia, na którym będziemy śledzić wszystkie rywalizacje. Skoki narciarskie można oglądać na telewizorach, komputerach, tabletach i smartfonach, a wybór idealnego urządzenia zależy tylko od indywidualnych preferencji danego konsumenta.
Oglądanie w telewizji to najpopularniejsza opcja, która jest doceniana nie tylko przez seniorów, ale również przez młodszych miłośników skoków narciarskich.
Podstawowa zaleta oglądania w telewizji to niesamowita wygoda oraz komfort. Możliwe jest bowiem zajęcie miejsca w fotelu oraz śledzenie poczynań skoczków na dużym ekranie. Dzięki temu wszystkie skoki są doskonale widoczne, a my możemy relaksować się w efektywny sposób.
Co ważne, korzystanie z telewizji jest bardzo proste, dzięki czemu nie trzeba pobierać specjalnych aplikacji, aby móc oglądać ulubione rywalizacje. Świetnie sprawdza się zatem u osób, które cenią sobie prostotę oraz wygodę na najwyższym poziomie.
Jeżeli narzekamy na ciągły zawrót głowy i stale jesteśmy zajęci, to lepszym pomysłem na oglądanie skoków jest korzystanie z innych urządzeń. W tym celu świetnie sprawdzają się smartfony oraz tablety. Są to mobilne urządzenia, które można łatwo przenosić. Nie zajmują one wiele miejsca, a ponadto są bardzo poręczne.
Bardzo dobrze spisują się więc u osób, które chcą oglądać skoki narciarskie, będąc w podróży albo w pracy. Minusem oglądania poprzez smartfon lub tablet jest relatywnie niewielki ekran, który może sprawić, że odbiór wydarzeń sportowych będzie nieznacznie utrudniony.
Jeżeli więc zależy nam na wysokim komforcie podczas oglądania skoków, to warto zabrać ze sobą laptop. Dzięki niemu oglądanie najważniejszych wydarzeń sportowych powinno być znacznie ułatwione.
Terminarz skoków narciarskich w 2023 roku
W 2023 roku możemy liczyć na liczne emocje związane ze skokami narciarskimi. Przed nami wiele istotnych i zaciętych konkursów, podczas których rozstrzygną się najważniejsze kwestie związane z rywalizacją o Kryształową Kulę. W rywalizacji tej nadal liczą się Polacy, wśród których szczególnie duże szanse ma Dawid Kubacki. Jego i wielu innych Polaków będziemy mogli oglądać jeszcze przez kilka najbliższych miesięcy.
Skoki narciarskie w 2023 roku rozpoczniemy już 1 stycznia, czyli w Nowy Rok. Wówczas odbędzie się konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. 3 dni później odbędzie się rywalizacja na skoczni w austriackim Innsbrucku. Turniej Czterech Skoczni zostanie zamknięty 6 stycznia w Bischofschofen. 14 i 15 stycznia zaplanowane zostały konkursy w Zakopanem. 20, 21 i 22 stycznia odbędą się poranne skoki w Sapporo. Na zakończenie styczniowych zmagań 28 i 29 stycznia będziemy mieli okazję obejrzeć zmagania w Bad Mitterndorf.
Luty ze skokami rozpocznie się w Niemczech. 3, 4 i 5 lutego skoczkowie zmierzą się na jednej z najpiękniejszych skoczni w Europie, w Willingen. 11 i 12 lutego skoczkowie powalczą o dobre wyniki na amerykańskiej skoczni w Lake Placid.
Po trudnych bojach w Stanach Zjednoczonych skoczkowie 18 i 19 lutego zmierzą się w rumuńskim Rasnov. Po tym konkursie odbędą się Mistrzostwa Świata w Planicy. Do rywalizacji w Pucharze Świata wrócimy dopiero w połowie marca.
Po powrocie z Mistrzostw Świata skoczkowie będą walczyli o jak najlepsze rezultaty w Raw Air. Już 11 marca odbędzie się konkurs w Oslo i od tego momentu rozpoczniemy liczne zmagania na norweskiej ziemi. Kolejno skoczkowie zmierzą się bowiem w Lillehammer oraz Vikersund.
Po zmaganiach w Norwegii skoczkowie nie opuszczą Skandynawii, albowiem 25 marca udadzą się na niezwykle ważny konkurs drużynowy do fińskiego Lahti. Kropką nad i w Pucharze Świata 2022/23 będzie standardowo konkurs w słoweńskiej Planicy. Odbędzie się on pomiędzy 31 marca a 2 kwietnia.
Wówczas poznamy najważniejsze rozstrzygnięcia i dowiemy się, kto zgarnie najważniejsze nagrody zarówno indywidualne, jak i zespołowe. Po konkursie w Planicy skoczków czeka zasłużona przerwa i dopiero po pewnym czasie powrócą do rywalizacji w ramach letnich skoków narciarskich.