Irygator do zębów wszystko co musisz wiedzieć

irygator do zębów

by admin
0 comment
irygator do zębów

Wszyscy dobrze wiedzą ważna jest higiena jamy ustnej. Codzienne szczotkowanie, używanie nici i płynów do płukania jamy ustnej to absolutne minimum, jeśli chodzi o pielęgnację zębów. Aby mieć jednak pewność, że dba się o uśmiech najlepiej jak tylko można warto rozejrzeć się za irygatorem.

precyzyjnej irygacji jamy ustnejJest to urządzenie, które ma niewątpliwie pozytywny wpływ na stan uzębienia. Czyści on przestrzeń między zębową, wykorzystując do tego płyn pod dużym ciśnieniem.

Dzięki niemu w łatwy sposób można pozbyć się resztek pokarmów, z ciężko dostępnych, dla szczoteczki czy nici, miejsc jamy ustnej.

Jak działa irygator do zębów

Irygator czyści zęby wykorzystując do tego ciśnienie. Strumień wody precyzyjnie oczyszcza wszystkie zakamarki, nawet te najtrudniej dostępne.

profesjonalną higieną jamy ustnejPodstawą działania irygatora jest woda, którą trzeba uzupełnić zbiornik. Następnie jest ona pobierana z tego zbiornika za pomocą wlotu pompy.

Ciśnienie działając na wodę kieruje strumień przez końcówkę do dyszy strumieniowej, który wydostając się z niej czyści przestrzeń między zębową usuwając zalegające tam resztki pokarmów, bakterie czy też płytkę nazębną.

irygatory do zębówIrygatora można używać zarówno przed jak i po myciu zębów. Dla najlepszych efektów zalecane jest użycie go przed szczotkowaniem. Dzięki temu najpierw usuwane są resztki pokarmów, co umożliwia późniejszą pielęgnację szczoteczką. Efektem korzystania wpierw z irygatora, a później szczoteczki jest lepsze działanie aktywnych składników pasty do zębów.

Zalety używania irygatorów do zębów w codziennej pielęgnacji jamy ustnej

masażu dziąsełKorzyści płynących z używania irygatora jest wiele i co najważniejsze są one potwierdzone badaniami naukowymi.

Oprócz świetnych rezultatów w oczyszczaniu przestrzeni między zębowych, korzystanie z irygatora pomaga w masowaniu oraz stymulacji dziąseł.

Dzięki wykorzystaniu irygatora jako uzupełnieniu codziennej pielęgnacji jamy ustnej minimalizuje się ryzyko wystąpienia krwawień, wystąpienia próchnicy, zapalenia dziąseł, a także usuwa problem nieprzyjemnego zapachu z ust i jest świetną profilaktyką przeciw powstawaniu kamienia nazębnego.

Irygatory stacjonarne do codziennej pielęgnacji jamy ustnej

higieny jamy ustnejIrygatory stacjonarne są polecane do użytku domowego, zwłaszcza jeśli korzystać z nich będzie cała rodzina.

Ich praca pozwala na bezpieczną i niezwykle efektywną pielęgnację jamy ustnej, a sama budowa sprawia, że są wygodniejsze podczas korzystania w domu.

Urządzenia stacjonarne mają stałe podłączenie do prądu, dzięki czemu ich wydajność jest ciągle na równym poziomie.

czyszczenia przestrzeni międzyzębowychZakup irygatora stacjonarnego jest inwestycją na lata, a przy odpowiednim jego oczyszczaniu i konserwacji nie będzie nawet istotne, ile osób będzie z niego korzystało.

Irygatory stacjonarne dopasowują się do potrzeb użytkownika poprzez wielostopniową regulację mocy.

Z tego powodu idealnie sprawdzają się jako urządzenia rodzinne, gdyż każdy może ustawić moc według swoich upodobań. Kolejną ważną rzeczą wśród irygatorów stacjonarnych jest rączka z wężykiem, za pomocą której operujemy dyszą.

To całkowicie bezpieczne i komfortowe rozwiązanie pozwala na idealną jakość czyszczenia zębów. Duży zbiornik na wodę, który posiada irygator stacjonarny, umożliwia dokładne wyczyszczenie całej jamy ustnej.

Irygatory bezprzewodowe – irygatory turystyczne

stanu zdrowia jamy ustnejIrygatory bezprzewodowe dzięki wbudowanemu akumulatorowi oraz mniejszym rozmiarom są idealnymi urządzeniami turystycznymi, które można wszędzie ze sobą zabierać.

Świetnie więc sprawdzą się w podróży oraz wszędzie tam, gdzie nie można podłączyć urządzenia do prądu.

Irygatory do zębów ranking – jaki irygator do zębów wybrać

Najpopularniejsze stacjonarne irygatory to:

 • Panasonic EW1611
 • Waterpik WP-660
 • AquaPick
 • Waterpik WP-100
 • Oral-B MD20
 • AuqaJet

Z irygatorów bezprzewodowych godnymi uwagi są:

 • Panasonic DJ40
 • Waterpik WP-450
 • Panasonic EW1511
 • Seysso Oxygen
 • Panasonic EW1211

Irygator do zębów – jak używać, aby codzienna higiena jamy ustnej była efektywna i bezpieczna

Technika używania irygatora jest prosta i nieskomplikowana, opiera się na kilku krokach:

 1. Napełnienie zbiornika wodą – powinna być ciepła lub letnia, tak aby używanie było komfortowe.przestrzenie międzyzębowe
 2. Wybór końcówki – na rynku występuje szereg końcówek, które powinny być wykorzystywane w zależności od stanu i potrzeb naszego uzębienia. Można spotkać się z końcówkami do koron, implantów, aparatu ortodontycznego, do czyszczenia języka, czy też czyszczenia kieszonek między dziąsłowych. Ważne, aby poprawnie ją zamontować.
 3. Płukanie urządzenia – ważne jest, aby przed każdym użyciem dokładnie wyczyścić układ. W tym celu najlepiej włączyć najwyższe ciśnienie i skierować dyszę nad umywalkę. Po wyłączeniu i włączeniu można przystąpić do zabiegu irygacji.
 4. Umieszczenie końcówki irygatora w jamie ustnej – czyszczenie rozpoczyna się od zębów trzonowych, a końcówka nie powinna znajdować się bezpośrednio przy dziąsłach i zębach a w pewnej od nich odległości.irygatory do zębów
 5. Wybór ciśnienia – polecane irygatory posiadają możliwość regulacji ciśnienia, dzięki czemu można swobodnie dostosować jego pracę do swoich potrzeb. Zabieg warto rozpocząć od najniższego poziomu ciśnienia, następnie powoli i stopniowo je zwiększać. Pamiętać należy o tym, że moc powinna być wysoka, ale nie może powodować dyskomfortu czy też bólu.
 6. Wyłączenie urządzenia i wyczyszczenie zbiornika – odpowiednia konserwacja pozwoli na długoletnie użytkowanie irygatora.

Jak często wymieniać końcówkę do irygatora?

irygator dentystycznyWarto nadmienić, iż niezwykle ważne jest, aby każdy z domowników posiadał swoją końcówkę. Dzięki temu można całą rodziną bezpiecznie i higienicznie korzystać z jednego urządzenia.

Stomatolodzy są zgodni co do czasu, kiedy należy wymieniać końcówki.

Powinno się to odbywać co około pół roku, a w przypadku takich, które posiadają włosie to co 3 miesiące, lub w momencie deformacji włosia.

Jak czyścić irygator do zębów?

irygator bezprzewodowyRegularne i konsekwentne czyszczenie irygatora znacząco przedłuża jego żywotność. Należy się również zapoznać z wytycznymi producenta co do czyszczenia.

Najlepszym sposobem jest użycie specjalnych, profesjonalnych środków do czyszczenia. Dzięki ich działaniu skutecznie można się pozbyć kamienia i osadu i zdezynfekować irygator.

Czyszczenie jest bardzo proste. Należy miarkę produktu rozpuścić w zbiorniku z wodą oraz włączyć irygator pozwalając na przepłynięcie całej mieszance przez układ wodny. Następnie pozostawia się urządzenie na około pół godziny, a po tym czasie należy dokładnie wypłukać zbiornik z wodą, napełnić go ponownie i znowu opróżnić. Po powtórzeniu tej czynności ma się pewność, że irygator został prawidłowo wyczyszczony.

You may also like