Jak ubrać się na motor w ciepłą pogodę? Letnie ubrania nie będą najlepszym rozwiązaniem!

motor

by admin
0 comment
Jak ubrać się na motor

Jak ubrać się na motor w ciepłą pogodę? Letnie ubrania nie będą najlepszym rozwiązaniem!

Kiedy temperatury przekraczają 30℃ wielu motocyklistom – zwłaszcza początkującym – nasuwa się jedno pytanie: zrezygnować z części ubioru czy jechać w pełnym rynsztunku? A może istnieje złoty środek? Podpowiadamy, jakie ubrania wybrać, aby cieszyć się bezpieczną i przyjemną jazdą w czasie upałów.

Jak się ubrać na motor latem – praktyczne wskazówki

Latem warto zaopatrzyć się w dodatkowy komplet odzieży motocyklowej, który zapewni odpowiedni komfort termiczny. Rezygnacja z kurtki i jazda w samym T-shircie na pewno nie jest dobrym pomysłem. W czasie upałów bez wątpienia potrzebujesz specjalnej odzieży, zaprojektowanej w taki sposób, aby mogła sprostać największym upałom. 

Najważniejszym aspektem letniej odzieży dla motocyklistów jest przewiewność. Producenci stosują w tym celu odpowiednie materiały typu mesh lub bardziej wytrzymały – steel mesh. Ich struktura przypomina siatkę, co umożliwia właściwą cyrkulację powietrza. 

Na rynku można znaleźć kurtki uszyte niemal w całości z meshu. Przykładem jest bardzo przewiewny model Rebelhorn Brutale. Kurtka została wyposażona w komplet ochraniaczy i elementy odblaskowe. 

Kurtka tekstylna Rebelhorn Brutale

 

Jeśli zależy Ci na bardziej uniwersalnym rozwiązaniu – postaw na odzież wyposażoną w panele z przewiewnych materiałów. Miękka i oddychająca podszewka mesh świetnie odprowadza wilgoć, a duże panele z materiału steel mesh gwarantują idealną cyrkulację powietrza.

Innowacyjne rozwiązania – czym jest TFL Cool System? 

Skórzana kurtka stanowi dla Ciebie obowiązkowy element ubioru na motor? Innowacyjne rozwiązanie technologiczne – TFL Cool System – minimalizuje poziom absorpcji promieni słonecznych. Zastosowanie specjalnej powłoki sprawia, że odzież znacznie wolniej się nagrzewa, a tym samym zapewnia komfort termiczny i zapobiega przegrzaniu organizmu. 

Co ciekawe, temperatura na powierzchni odzieży z systemem TFL Cool System może być aż o 20°C niższa, aniżeli w przypadku standardowych ciemnych ubrań na motocykl. Z kolei wewnątrz spodni i kurtki będzie to ok. 12°C mniej. Doskonałym przykładem odzieży, która doskonale poradzi sobie z wysokimi temperaturami jest kurtka Rebelhorn Runner III TFL.

Jak się ubrać na motocykl turystyczny i nie tylko – o tym musisz pamiętać

W czasie letnich upałów – zamiast ciężkich skórzanych spodni – możesz założyć jeansy. Ważne, aby były dedykowane motocyklistom. Takie modele są wykonywane z materiałów odpornych na ścieranie, a ponadto posiadają protektory w miejscach narażonych na urazy. Dobrym rozwiązaniem będą również tekstylne meshowe spodnie.

Równie ważne jest oddychające obuwie. Producenci proponują różnorodne modele ze specjalnymi wstawkami, umożliwiającymi cyrkulację powietrza. W kwestii rękawic ciekawą propozycję stanowią modele z perforowanej skóry oraz meshu. 

Wybór letniej odzieży nadal wydaje się trudny? Specjaliści Dobrych Sklepów Motocyklowych podpowiadają jak się ubrać na motor: https://dobresklepymotocyklowe.pl/wiedza/post/jak-sie-ubrac-na-motocykl-minimum-vs-zdrowy-rozsadek

Jak się ubrać na motor jako pasażer – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!

W tym przypadku sprawa kasku jest oczywista – przepisy mówią, iż zarówno kierujący motocyklem, jak i osoba przewożona muszą posiadać kask ochronny. Jazda na motocyklu jako pasażer nie zwalnia również z obowiązku zadbania o właściwy ubiór. Najprościej mówiąc – pasażer powinien być ubrany tak jak kierowca. Należy więc zaopatrzyć się w spodnie motocyklowe, kurtkę, rękawice i buty. 

You may also like