Jak zwiększyć płodności mężczyzny? Oto sposoby, które mogą pomóc

płodności mężczyzny

by admin
0 comment
płodności mężczyzny

W dzisiejszych czasach bardzo szybkiego stylu życia oraz niejednokrotnie zaniedbań własnego organizmu wielu mężczyzn ma problemy z płodnością. Szacuje się, że co rok średnia liczba plemników u mężczyzn spada o 1,5%.

męską płodnośćNa szczęście poprawiając jakość swojego życia, bardzo szybko można zwiększyć płodność mężczyzn.

Obecnie coraz więcej par ma problem z poczęciem dzieci, co jest skutkiem na przykład chronicznego stresu.

W 60% przypadków par, przyczyna leży po stronie mężczyzny.

W poniższym artykule przedstawiamy możliwości, dzięki którym staranie się o potomstwo może być prostsze.

Pamiętaj, że wprowadzenie zmian nie tylko stworzy środowisko większych szans na Twoją płodność, ale również zapewni Ci zdrowie we własnym ciele.

Unikanie wysokich temperatur

żywotność plemnikówAmerykańskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu wykazało, że wysokie temperatury wpływają niekorzystnie na produkcję plemników.

Jądra znajdując się na zewnątrz ciała potrzebują do  wytworzenia plemników temperaturę niższą o 3 stopnie poniżej temperatury ciała wynoszącej 36,6 st.

W związku z tym nieodpowiednie dla mężczyzny starającego się o potomstwo będzie przebywanie w saunie, gorące kąpiele, oraz długie leżakowanie na słońcu.

ruchliwości plemnikówPonadto nie zapominaj, że noszenie telefonu komórkowego w kieszeni spodni, oraz trzymanie laptopa na kolanach również podnosi temperaturę ciała w tych miejscach. Unikaj zatem tego typu zachowań.

Ograniczenie alkoholu i słodzonych napojów

Dla mężczyzny starającego się o dziecko nie powinno być tajemnicą, że alkohol źle wpływa na starania. Alkohol przyniesie same szkody, ponieważ może wpływać na płodność poprzez ruchliwość plemników.

płodność mężczyznySpożywanie napojów alkoholowych może zaburzyć wielkość, oraz kształt plemników, z góry skazując je na porażkę.

Dodatkowo obniża poziom testosteronu, oraz podnosi estrogeny, które odpowiadają za zmniejszenie produkcji plemników.

Alkohol przyniesie szkody również w obkurczaniu jąder, co prowadzić może do bezpłodności.

prawidłowym funkcjonowaniu układu rozrodczegoNa marginesie należy wspomnieć o przedwczesnym wytrysku, który również może się zdarzyć na skutek przyjmowania wysokoprocentowych napojów.

Ważnym jest, aby mężczyzna starający się o dziecko unikał słodzonych napojów, ponieważ zbyt duża zawartość cukru obniży poziom testosteronu.

Pomyśl o zrezygnowaniu z alkoholu nie tylko na czas starań o potomstwo.

Alkohol jest niezwykle szkodliwy, oraz tak samo uzależniający. Pozbądź się go ze swojego życia.

Rzucenie palenia

zaburzenia erekcjiRzucenie palenia powinno być co to zasady na pierwszym miejscu. Używka ta jest nie tylko szkodliwa dla plemników, ale dla całego organizmu ludzkiego w stopniu zaawansowanym.

Palenie przyczynia się do obniżenia produkcji, oraz uszkodzenia DNA.

Palacze mają zdecydowanie mniej zdrowych plemników, niż osoby niepalące. Weź to pod uwagę przy staraniach, ponieważ na pewno zależy Ci nie tylko na potomstwu, ale również na jego zdrowiu. Należy niezwłocznie rzucić palenie by płodność wróciła do normy.

dojrzewania plemnikówW 2016 roku zostały przeprowadzone badania mówiące o wpływie palenia na zdrowotność męskiego nasienia.

Wykazały one, że palenie zaburza kształt, wielkość, oraz żywotność nasienia. Im gorszej jakość plemnik, tym słabsza szansa na zostanie ojcem.

Palenie niestety tak samo mocno uzależnia jak picie alkoholu, Pomyśl o zrezygnowaniu z palenia na zawsze, nie tylko na czas starań.

Odchudzanie

płodność u mężczyznNadwaga powoduje problemy z płodnością zarówno u kobiet jak u mężczyzn.

Otyłość prowadzi do obniżenia testosteronu i powoduje wzrost temperatury w mosznie.

Już wiemy z tego artykułu, że zwiększona ciepłota ciała nie jest dobrym wskaźnikiem do płodności.

Wyniki przeprowadzonych badań mówią, że mężczyźni z nadwagą byli o pona 10% bardziej narażeni na niską ilość plemników.

zapłodnienia komórki jajowejDodatkowo 39% badanych było narażonych na brak plemników przy swojej wadze.

Utrata zbędnych kilogramów pomoże Ci poprawić jakość nasienia.

Zmiana nawyków żywieniowych

Zmiana w diecie. Mężczyzna starający się o potomstwo powinien wprowadzić wszystkie potrzebne zmiany w diecie jak najszybciej.

Chemia w przetworzonym jedzeniu zaburza hormonalną równowagę mężczyzn, co powoduje spadek ilości plemników, oraz ich żywotności. W konsekwencji spodziewać się można jedynie bezpłodności.

Pod tym kątem również były przeprowadzone badania, które wykazały, że ludzie regularnie jedzący fast foody, mają w swoim orgazmie wyższy poziom ftalanów, które negatywnie wpływają na płodność, oraz również są odpowiedzialne za zaburzenia endokrynologiczne.

Unikanie stresu

Podczas starań o dziecko należy unikać stresu. Warto w miarę wszystkich możliwości unikać nerwowych sytuacji, a także kłopotliwych rozmów.

aktywność fizycznaBadania pod tym kątem mówią, że mężczyźni, którzy są chronicznie zestresowani, mają niski poziom testosteronu.

Obniżając poziom testosteronu, plemniki są słabsze, mniej ruchliwe, oraz krócej żyją.

Przez nadmierny stres, mężczyźni nie potrafią się również cieszyć intymnymi zbliżeniami, co również nie polepsza komfortu starania się o dziecko.

Podsumowanie

męska płodnośćProces starania się o dziecko nie zawsze jest drogą prostą, gdzie rządzi przypadek lub odrobina szczęścia.

Zdarza się, że o przyszłe potomstwo trzeba powalczyć od samego początku.

Artykuł zawiera porady, do których warto się stosować, jeśli od jakiegoś czasu nie ma pozytywnego wyniku starań.

Nie warto tracić nadziei przy staraniu o potomstwo, jednak gruntownie przemyśleć styl życia, w którym żyjemy.

Pierwsze kroki do rachunku sumienia to przeanalizowanie czy mamy co poprawiać w takich aspektach jak:

Wszystkie te czynniki wpływają na żywotność, kształt, oraz wielkość plemników. Nie jest tajemnicą, że do zapłodnienia potrzebne są tylko najsilniejsze z nich. Gruntowne zmiany należy zacząć od siebie.

Co więcej, wszystkie kroki do poprawy szans na zostanie ojcem, doprowadzają również do lepszej formy zdrowotnej. Dzięki poprawie nawyków stylu życia będziesz się czuł młodo i zdrowo.

Będziesz miał więcej energii oraz zdobędziesz pozytywne nastawienie do życia. Dbanie o siebie wyjdzie wszystkim na dobre.

You may also like