Samochód Kanye Westa. Tak, samochód! Raper ma nowy pomysł

Kanye West

by admin
0 comment
Samochód Kanye Westa

Samochód Kanye Westa? Dokładnie tak. Raper po muzyce i ubraniach wziął się za projektowanie aut. Wyjątkowych aut, bo zrobionych z… pianki!

Samochód Kanye Westa? Tak raper ma już pomysł

 

Kanye Westa chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Bo choć zrobił karierę przede wszystkim jako raper, dość szybko odkrył w sobie talent do projektowania ubrań, a nawet w roku 2020 postanowił kandydować w wyborach na prezydenta USA. I choć ostatnio West jest kojarzony przede wszystkim z serią skandali towarzyskich, tym razem jego nazwisko pojawiło się w jeszcze bardziej dziwnych okolicznościach. Sieć zmroziła informacja mówiąca o tym, że Kanye West postanowił stworzyć… samochód!

Samochód Kanye Westa

Samochód Kanye Westa

Kanye West, Steven Smith i Donda Foam Vehicle

 

Nowy pojazd nie zostanie opracowany pod marką West. Za jego projekt odpowiada Donda Industrial Design. Ważną postacią w tworzeniu kolejnych jej projektów zaraz obok Westa stanie się Steven Smith. A to człowiek, który razem z Kanye odpowiada za znaczącą część kontrowersyjnych projektów butów z serii Adidas Yeezy. Czy samochód będzie równie dyskusyjny? To dziś więcej niż pewne. Szczególnie patrząc na pierwszy szkic.

 

Donda Foam to luźno rzucony pomysł. Nic więcej!

 

Projekt zaprezentowany przez Westa został nazwany Donda Foam Vehicle. Wygląda trochę jak skrzyżowanie samochodu Batmana ze zwiększonym prześwitem z transporterem wojskowym. A to dopiero połowa informacji. Bo słowo Foam pojawiające się w nazwie modelu może wskazywać na to, że samochód zostanie wykonany z pianki… Nie, nie pytajcie o to, co to za pianka, która wytrzyma wysokie temperatury generowane przez silnik spalinowy czy baterie napędu elektrycznego. Nie pytajcie też o to, jaką piankę chce zastosować West, aby spełniła ona rygorystyczne wymogi norm bezpieczeństwa podczas kolizji. Kanye pewnie sam tego nie wie.

 

Nietrudno odnieść wrażenie, że Donda Foam Vehicle jest luźno rzuconą myślą. Zupełnie jak koncept Ford Nucleon. Powstał w roku 1958 i przedstawiał pomysł na samochód o napędzie… atomowym! Dziś – 64 lata po prezentacji tego pomysłu – auta w wersji produkcyjnej nadal nie ma.

 

Samochód Westa to innowacja skazana na rynkową… śmierć!

 

Donda Foam Vehicle w niczym nie przypomina przepięknych, włoskich projektów. Brakuje mu tego stylu, tej smukłości i tej nonszalancji. Z drugiej strony bez wątpienia jest nowatorski. Skutek? Oczami wyobraźni jestem w stanie zobaczyć ten projekt w Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku. Tyle że to jeszcze nie gwarantuje sukcesu. Przykład? Idealnym jest Multipla. Fiat był tam wystawiany zaraz po premierze w roku 1998. Zaraz po premierze okazało się jednak również, że nikt tego samochodu nie chce. Sprzedaż była tragicznie niska…

You may also like