Katarzynki, czyli andrzejki dla panów

Katarzynki

by admin
0 comment
Katarzynki, czyli andrzejki dla panów

święta katarzynaAndrzejki, przynajmniej raz w życiu były obchodzone przez zdecydowaną większość z nas.

Tego samego nie można jednak powiedzieć o nieco zapomnianym święcie, jakim są obchodzone w nocy z 24 na 25 listopada Katarzynki.

Jest ono dedykowane tak naprawdę panom, którzy chcieliby dzięki wróżbom dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości.

Warto byłoby zatem poznać najpopularniejsze wróżby katarzynkowe, zwłaszcza jeśli święto to wzbudza nasze zainteresowanie.

Wróżba gałązka wiśni

zwyczaj celebrowania katarzynekJedną z popularnych wróżb wykonywanych w Katarzynki jest wróżba przy pomocy gałązki wiśniowej.

Jej niezaprzeczalną zaletą jest to, iż jest wyjątkowo łatwa do przeprowadzenia. Wystarczy bowiem dokładnie w dniu 24 listopada zerwać z drzewa wiśniowego gałązkę.

Jeżeli nie mamy w pobliżu wiśni, możemy zerwać gałązkę czereśni, jabłoni, a nawet gruszy. Kolejnym krokiem jest umieszczenie zerwanej gałązki w butelce bądź w wazonie.

dziewczynko wróżbyWażne jest to, aby wybrane przez nas naczynie zostało wypełnione wodą. Jeżeli gałązka zakwitnie do świąt Bożego Narodzenia, możemy się cieszyć! Najprawdopodobniej niebawem staniemy na ślubnym kobiercu.

Wróżba z imieniem

Kolejną interesującą wróżbą, którą warto wykonać w katarzynkowy wieczór jest prosta wróżba z imieniem. W celu jej przeprowadzenia należy przygotować karteczki z kolejnymi literkami alfabetu.

Następnie trzeba umieścić je pod swoją poduszką. Po porannym przebudzeniu nie pozostaje nam nic innego jak wylosować cztery karteczki z literami.

męski odpowiednik andrzejekPierwsza literka, którą wylosujemy najprawdopodobniej będzie pierwszą literą imienia naszej przyszłej wybranki.

Co zaś z pozostałymi literkami? Ta ostatnia będzie rzecz jasna ostatnią literką imienia ukochanej. Pozostałe będą zaś znajdowały się w jego środkowej części.

Wróżba ze świeczką

Wróżenie w Katarzynki nie mogłoby się odbyć bez wróżby ze świeczką. Jeśli chcemy ją przeprowadzić musimy koniecznie wyposażyć się w świecę o barwie symbolizującej miłość.

cnotliwych kawalerówMoże być to zarówno czerwień, jak i odcienie do niej zbliżone. Mowa tu chociażby o różu czy burgundzie. Unikajmy natomiast fioletu.

Świecę należy odpalić w nocy z dnia 24 na 25 listopada i ustawić ją w bezpiecznym miejscu.

Następnym krokiem jest poproszenie świętej Katarzyny o sen o przyszłej żonie. Bezpośrednio po przebudzeniu należy zapisać swój sen, aby go nie zapomnieć.

Nie spodziewajmy się jednak oczywistych wskazówek! Sen należy zinterpretować i to niekoniecznie w dosłowny sposób. To właśnie interpretacja jego szczegółów wskaże nam drogę do naszej przyszłej małżonki.

zapomniane świętoCo jednak jeżeli nic nam się nie przyśni? Zawsze możemy skorzystać z innych katarzynkowych wróżb. Na pewno braku snu nie należy traktować jako złego omenu.

Wróżba z kubkami

Kolejną ciekawą propozycją wróżby na Katarzynki jest ta z kubkami.

Jeżeli chcemy ją przeprowadzić, nie pozostaje nam nic innego jak przygotować cztery kubki. Warunek jest jednak jeden: muszą być one takie same.

przyszłą kochankęMogą być wykonane zarówno ze szkła, jak i z plastiku czy ceramiki. Do jednego z nich należy włożyć grudkę ziemi, do drugiego monetę, a do trzeciego obrączkę.

Jeżeli chodzi zaś o czwarty kubek powinien pozostać pusty.

Warto poprosić jakąś osobę o to, aby obróciła kubki do góry dnem i kilkukrotnie zmieniła ich kolejność.

Na czas wykonywania przez nią tej czynności warto się odwrócić. Później nie pozostaje nam już nic innego jak wskazać jeden z kubków.

śluby czystościJak nietrudno się domyślić, kubek z obrączką wieszczy nam rychłe zamążpójście bądź w przypadku singli, szybkie poznanie drugiej połówki.

Grudka ziemi symbolizuje zaś ciężką pracę. Jeżeli chodzi zaś o kubek z monetą, oznacza on rzecz jasna bogactwo.

Co jednak jeżeli wskażemy kubek bez zawartości?

Cóż, najprawdopodobniej nie czekają nas w najbliższej przyszłości żadne istotne zmiany.

Liście i igły

świętej katarzynyKolejną wróżbę katarzynkową można przeprowadzić przy pomocy liści oraz igieł.

Jak sama nazwa wskazuje, do jej przeprowadzenia niezbędne będą nam igiełki z drzew iglastych oraz liście z drzew liściastych.

Nie ma znaczenia to, jakie gatunki wykorzystamy. Oprócz liści i igieł niezbędna będzie nam miska z wodą.

Liście są symbolem dziewczyny, do której żywimy jakieś ciepłe uczucie.

Igły są natomiast symbolem nas samych. Zarówno liście, jak i igły należy umieścić w misce z wodą i odczekać kilka minut.

przypływ majątkuJeżeli listki połączą się z igiełkami, istnieje duża szansa na to, że relacja z kobietą, o której myślimy zakończy się związkiem.

Wróżba z sucharami

Wróżba z sucharkami to kolejna niebanalna i ciekawa wróżba na katarzynkowy wieczór. Jest ona jednak przeznaczona dla całej grupy mężczyzn. Powinni być oni kawalerami.

Na talerzu każdego z nich powinien znaleźć się suchar. Panowie zaczynają jeść sucharek w tym samym czasie. Ten, który skończy konsumpcję najwcześniej, powinien jako pierwszy się ożenić.

Wróżba – pióro

święta katarzynaDo rozważenia jest także wykonanie wróżby przy pomocy piór.

Zdradzi nam ona to, jaka będzie nasza partnerka. W celu przeprowadzenia wróżby należy rzecz jasna zdobyć jakieś piór.

Następnie umieszczamy je pod swoją poduszką i kładziemy się do łóżka.

W nocy należy oczekiwać snu o jakimś ptaku. Jeżeli przyśni nam się paw, nasza ukochana będzie najprawdopodobniej niesamowicie piękna, ale i dumna.

Jeśli przyśni nam się kura, nasza żona będzie prawdziwą strażniczką ogniska domowego. Sen o kaczce może zaś oznaczać, że nasza ukochana będzie nieco gderliwa i nerwowa.

Sowa symbolizuje mądrość, a kukułka może świadczyć o tym, że nasza przyszła partnerka raczej nie będzie zainteresowana posiadaniem potomstwa.

Sny o przyszłej żonie

Wielu panów liczy na to, że w katarzynkową noc przyśnią im się jakieś wskazówki dotyczące pochodzenia przyszłej żony. Aby zwiększyć swoje szanse na taki sen, należy umieścić pod poduszką pachnącą perfumami koszulę lub bieliznę damską.

Następnego dnia, natychmiast po przebudzeniu należy zanotować wszystko co pamiętamy ze snu. Jeżeli przyśni nam się pociąg lub samolot, oznacza to, że miłość czeka na nas bardzo daleko. Jeśli jednak w śnie ujrzymy spacerujących siebie, najprawdopodobniej od przyszłej partnerki nie dzieli nas zbyt duża odległość.

 

You may also like