Lamborghini Urus po stłuczce

Lamborghini Urus

by admin
0 comment
Lamborghini Urus

Lamborghini Urus po stłuczce, czyli luksusowy super-SUV za 2 miliony, który choć powinien zostać naprawiony, zostanie sprzedany na części. Abstrakcja!

 

Lamborghini Urus, czyli 8 cylindrów, 640 koni i potworne osiągi

 

Lamborghini UrusLamborghini Urus to prawdziwy potwór! Tak, choć SUV jest bliźniakiem Porsche Cayenne czy Audi Q7, oferuje iście włoską stylizację inspirowaną chociażby Huracanem. A pod muskularną maską ukrywa się równie muskularny układ napędowy.

Jednostka ma 4 litry pojemności, dwie turbosprężarki, 8 cylindrów ustawionych w układzie V oraz aż 640 koni mocy. Skutek? Czteropędny Urus osiąga pierwszą setkę w 3,6 sekundy. Prędkość maksymalna auta to 305 km/h.

Lamborghini Urus

Lamborghini Urus po kolizji. Właściciel nie chce naprawiać auta.

 

Od danych technicznych włoskiego SUV-a bardziej imponująca może być tylko jedna informacja. Nowy egzemplarz w Polsce kosztuje jakieś 2 miliony złotych. A to kwota wręcz abstrakcyjna nawet w segmencie SUV-ów grupy F.

Tylko czy tak elitarny charakter jest w stanie ustrzec pojazd przed kolizją?

Ten przykład jasno pokazuje, że nie. Srebrny Urus ewidentnie najechał na tył innego auta. I choć Lamborghini Urus po stłuczce nie nosi śladów poważnych uszkodzeń, właściciel przeznaczył go na… złomowanie! Kolejna abstrakcja!

 

Lamborghini Urus po stłuczce będzie rozebrany na części…

 

Samochód jest elitarny, drogi, rzadki i w tym przypadku z pewnością byłby łatwy w naprawie. Niestety naprawiony nigdy nie będzie. Amerykańska firma Azcycleparts, mająca siedzibę w Phoenix w Arizonie, odkupiła uszkodzonego Urusa, a teraz chce go rozebrać na części i te części później sprzedać w sieci.

Właśnie dlatego samochód na filmiku opublikowanym na Instagramie przedsiębiorstwa jest transportowany do hali przy pomocy wózka widłowego.

 

Przykry widok. Tak, srerbny Urus nie wygląda przesadnie efektownie. Mimo wszystko auto ma zaledwie 5062 mile na liczniku…

 

You may also like