Jak nosić muszkę jak prawdziwy agent 007?

muszka

by admin
0 comment
Jak nosić muszkę

Muszki od wielu lat stanowią jeden z najbardziej eleganckich elementów męskiego stroju. Muchy uważane są za dodatki dla Panów, którzy mają silny charakter, są władczy i zdecydowani. Dzięki nim te cechy charakteru są podkreślane.

Kroje muszki

możesz założyć muszkęJak można było się domyślać, muchy mają swoje rodzaje. Odpowiednie dodatki dobierane są do odpowiednich okazji. Muszki mają także różną wysokość, a nawet różne zakończenia.

 • Do czynienia możemy mieć z muchami, które mają 2,5 cala (wysokość tzw. „skrzydełka). Są to najpopularniejsze „eleganckie kokardki” na świecie.
 • Kolejnym typem muszki są te, które mają 3 cale. Polecane są dla osób trochę większych lub tych, którym nie przeszkadza większy dodatek pod szyją.
 • Mamy także muszki typu batwing (możemy przetłumaczyć to jako „skrzydło nietoperza”). Taki rodzaj muchy po rozwiązaniu staje się po prostu zwykłą tasiemką, bez przewężenia i nieprzypominającą kształtem muszkę.
 • Muszka z zakończeniem „diamond” – bardziej nieformalny charakter.

zawiązana muszkaMuszki występują także w wielu kolorach, amarantowym, fioletowym, zielonym itd. Ta szeroka gama kolorów pozwala na tworzenie naprawdę wielu, ciekawych kreacji, do których można dodać nutkę elegancji. Istnieją też oczywiście muszki czarne i białe. W ich przypadku trzeba znać niezwykle ważne zasady:

 • mucha czarna – wyłącznie do smokingu.
 • mucha biała – wyłącznie do fraka.

Jak wiązać muszkę?

Wiązanie tego eleganckiego dodatku, podobnie jak wiązanie krawatu, nie jest czynnością prostą.

Przed idealnym zawiązaniem muszki musimy wejść w naprawdę dobrą wprawę i mieć doskonałe doświadczenie, a także wiedzę na ten temat.

noszenie muszkiW wiązaniu muchy na pewno ważna jest jakość węzła. Wyznacza ona bowiem jak ładną utworzysz talię między dwiema połówkami dodatku.

Musisz także pamiętać o tym, aby dobrać dobry rozmiar muszki do siebie. Jeżeli muszka będzie za krótka, nie będziesz w stanie jej zawiązać. Jeśli natomiast będzie za długa, wówczas zawiązywanie jej będzie jeszcze trudniejsze, a ponadto skończysz na pewno zza dużą kokardą pod szyją, co nie będzie wyglądało elegancko i estetycznie.

Większość muszek ma umożliwioną regulację wokół szyi, na tym z pewnością też musisz się skupić. W idealnym zawiązaniu najważniejsze jest dobre dobranie muchy i cierpliwość.

skrzydła motylaPodczas wybierania muchy najlepiej jest kierować się twarzą – wielkość muszki uzależnij od swojej twarzy, jej kształtu i rozmiaru.

Mucha nie powinna być węższa niż odległość między zewnętrznymi kącikami oczu, ale nie powinna być także szersza od zarysu twarzy na wysokości oczu.

Teraz przedstawimy Ci krótki, 8-krokowy tutorial, jak idealnie zawiązać muchę pod szyją:

 1. Dopasuj długość muszki.
 2. Skrzyżuj długi koniec nad górnym końcem. Następnie należy delikatnie pociągnąć długi koniec do góry, przez pętlę na szyi od dołu. Pociągnij mocno. Długi kawałek przesuń na swoje ramię, aby kolejny krok był wygodniejszy dokocham muszki wykonania.
 3. Teraz opieraj się na krótszym końcu – złóż go poziomo przed środkiem. Szyja muszki powinna w tym momencie przypominać łuk i znajdować się idealnie na środku (jeśli jesteś początkującym może znajdować się ona mniej więcej na środku).
 4. Koniec, który obecnie masz na ramieniu, czyli ten dłuższy, teraz należy złożyć w dół, prostopadle do zagięcia krótkiego końca. Podczas wykonywania tego kroku musisz być pewien, że używasz tylko paska muszki!
 5. W tym kroku chwyć długi koniec i złóż go, zaciśnij oba boki.
 6. Teraz należy przesunąć palec przez pętlę w górnej części muszki. Jest to zabieg, który ma stworzyć trochę miejsca. Długi koniec przesuń przez pętlę za poziomą częścią. Tkanina nie może się skręcić, więc postaraj się robić to delikatnie!
 7. Tkaninę teraz wsuń na pół, nie ciągnij jej jednak zbyt daleko. Każda ze stron powinna mieć złożoną część i końcówkę.
 8. Mocno pociągnij za złożony koniec, ma to na celu zabezpieczenie węzła.

Jaka koszula do muszki?

 • decydujesz się na smoking i muchę, musisz założyć odpowiednią koszulę – a te odpowiednie koszule to: koszula frakowa, koszula z wykładanym kołnierzykiem typu kent lub pół-włoskim, zawsze z krytą listwą guzikową lub koszula z kołnierzem wykładanym oraz listwą na guziki jubilerskie. Kolor muchy powinien wówczas pasować do klap smokingu, więc w tym przypadku będzie to raczej muszka czarna.jedwabną muchę
 • garnitur + mucha – jaka koszula wtedy? Przychodzimy z niezwłoczną odpowiedzią! Zwłaszcza na wieczorowe okazje idealnie sprawdzi się elegancka koszula na spinki z krytą listwą guzikową. Nieco mniej formalnym rozwiązaniem, który można połączyć z garniturem oraz muszką, będzie koszula z płaską plisą, która odsłania guziki, z kołnierzykiem klasycznym lub pół-włoskim. Ostatnim rozwiązaniem, tym razem do nieco mniej formalnej muchy, jest koszula z kołnierzykiem włoskim. Będzie ona wyglądać dobrze z mniejszymi muszkami.
 • koszula męska do muchy, niekoniecznie formalna – pod muchę nie musisz ubierać zawsze formalnej koszuli, fraka, smokingu. Możesz połączyć ten elegancki dodatek z mniej formalną koszulą, wówczas utworzysz stylizację smart casualową. Muszki mniej formalne łatwo poznać: są one bardziej matowe, ale także posiadają różne ciekawe wzory, np. kwiatki, kraty, kropki, Paisley, wzory geometryczne, a nawet wzory zwierzęce. Na rynku pojawiają się nawet muszki z postaciami z kreskówek, czy filmów!
 • koszula i muszka, formalnie – jeżeli decydujesz się na to, aby muchę połączyć związanie muszki koszulą bardzo formalną, musisz dobrać dodatek o tym samym poziomie formalności. Do wizytowych koszul zalecamy wybranie jednokolorowych, satynowych muszek. W zależności od okazji i tego, co ubierasz (frak, smoking, garnitur), idealnie sprawdzą się muchy w kolorach białym, czarnym, grafitowym, bordowym, ciemnogranatowym.
 • smart-casualowo – muchę możesz przecież ubierać niekoniecznie do koszuli, czy garnituru, czy fraka, czy smokingu. Mniej formalne muchy będą idealnie pasować do sweterka, sportowej marynarki, kardiganu. Nieformalna kamizelka, czy szelki, także są idealne w połączeniu z mniej formalnymi muszkami. W takich zestawach, jak ten ostatni natomiast, warto także dobrać idealną koszulę. Do szelek czy nieformalnej kamizelki idealną koszulą będzie koszula typu oxford, ze splotem twill, czy koszule lniane, a także koszule weekendowe o grubszej fakturze.

Jak dobierać muszkę do okazji?

zapiąć muchęMuszkę do okazji warto wybierać kierując się strojem. Jeśli idziesz na wesele, czy komunię, postawisz raczej na garnitur i koszulę formalną – wówczas muszka powinna być nieco mniejsza, podkreśli idealnie formalny komplet.

Ważna kolacja, np. w ramach spotkania biznesowego, czy obchodów jakiejś rocznicy?

Tutaj kierować możesz się także garniturem i koszulą formalną, niektórzy postawić mogą nawet na smoking – wtedy najlepiej wybrać muszkę jednokolorową, satynową.

Mniej ważne okazje to stylizacje raczej smart-casualowe, mniej formalne, wtedy podczas wyboru muchy możesz zaszaleć!

Koszula Oxford Button Down biała

nosić muchęIdealnie współgrać będzie ona ze stylizacjami codziennymi. Wykonana jest ona z bawełny oxford, co za tym idzie, jest ona niezwykle przewiewna i świetna do noszenia przez cały rok.

Pasuje nawet do zwykłych jeansów, czy sportowych marynarek. Wówczas ważny jest też perfekcyjny dobór muchy – zalecamy wtedy mniej formalną muchę, możesz pójść w odważniejsze kolory, a nawet wzorki!

Koszula Oxford Button Down niebieska

muszka muszce nierównaDo niebieskiej koszuli, która współgrać będzie z jeansami i sportową marynarką, zalecamy mniej formalne muszki, jednak w określonych kolorach, np. mucha czerwona, bordowa, musztardowa, żółta.

Unikaj łączenia kolorów! Do niebieskiej koszuli muszka w kolorze niebieskim lub jego pochodnym nie będzie wyglądać za bardzo korzystnie.

Jedwabna mucha we wzór jasnoniebieska

Jedwab zawsze ma swój naturalny połysk, co będzie wyróżniać Twoją muszkę! Jasnoniebieska mucha pasować będzie do mniej formalnych stylizacji: do jeansów, sweterka, kardiganu.

Takie muszki możesz znaleźć w różnych, pięknych wzorach, na przykład we wzorze białych baranków, czy w fioletowe groszki!

Jak nosić muszkę

Noszenie muszki jest postrzegane jako wyraz elegancji i zwykłego stylu. Często kojarzona jest z formalnymi urządzeniami kontrolnymi, muszka może być również dostępna w mniej funkcjonalnych urządzeniach. Poniżej najważniejsze informacje dotyczące tego, jak prawidłowo przestrzegać muszki:

 1. Dobór muszki do okazji : Tradycyjna, czarna muszka jest podzielona na bardzo formalne wydarzenia, takie jak bale czy oficjalne informacje. Kolorowe lub wzorzyste muszki są bardziej elastyczne i mogą być stosowane na mniej formalne okazje, takie jak wesela, kolacje czy nawet w przypadku ubiorze.
 2. Zestawianie z koszulą : Muszka może być noszona z koszulą o określonym kołnierzyku, najlepiej z tzw. kołnierzem kołnierzem lub kołnierzem o klasycznym kroju. Ważne jest, aby koszula była czysta i dobrze wyprana, co zapewnia schludny wygląd.
 3. Wiązanie muszki : Muszka może być pojedynczo gotowa na zapięcie, jak i taka, która może być stosowana. Muszka zintegrowana własnoręcznie oferuje bardziej autentyczny i elegancki wygląd. Proces powiązania wymaga praktyk, ale idealnie dopasowana muszka podnosi poziom obciążenia.
 4. Dopasowanie do garnituru lub marynarki : Aby uwzględnić całość, muszka komponować się kolorystycznie z następnym ubioru. Nie musi być identyczny w tym samym kolorze, ale można współgrać z innym tonem garnituru.
 5. Dodatkowe akcesoria : Muszkę można umieścić z kamizelką, co dodaje dodatkową elegancję, szczególnie na formalne okazje. Dobrze dobrane spinki do mankietów czy zegarek może uzupełniać wygląd.

Noszenie muszki jest postrzegane jako wyraz elegancji i zwykłego stylu. Często kojarzona jest z formalnymi urządzeniami kontrolnymi, muszka może być również dostępna w mniej funkcjonalnych urządzeniach. Poniżej najważniejsze informacje dotyczące tego, jak prawidłowo przestrzegać muszki:

 1. Dobór muszki do okazji : Tradycyjna, czarna muszka jest podzielona na bardzo formalne wydarzenia, takie jak bale czy oficjalne informacje. Kolorowe lub wzorzyste muszki są bardziej elastyczne i mogą być stosowane na mniej formalne okazje, takie jak wesela, kolacje czy nawet w przypadku ubiorze.
 2. Zestawianie z koszulą : Muszka może być noszona z koszulą o określonym kołnierzyku, najlepiej z tzw. kołnierzem kołnierzem lub kołnierzem o klasycznym kroju. Ważne jest, aby koszula była czysta i dobrze wyprana, co zapewnia schludny wygląd.
 3. Wiązanie muszki : Muszka może być pojedynczo gotowa na zapięcie, jak i taka, która może być stosowana. Muszka zintegrowana własnoręcznie oferuje bardziej autentyczny i elegancki wygląd. Proces powiązania wymaga praktyk, ale idealnie dopasowana muszka podnosi poziom obciążenia.
 4. Dopasowanie do garnituru lub marynarki : Aby uwzględnić całość, muszka komponować się kolorystycznie z następnym ubioru. Nie musi być identyczny w tym samym kolorze, ale można współgrać z innym tonem garnituru.
 5. Dodatkowe akcesoria : Muszkę można umieścić z kamizelką, co dodaje dodatkową elegancję, szczególnie na formalne okazje. Dobrze dobrane spinki do mankietów czy zegarek może uzupełniać wygląd.

Noszenie muszki do sposobu, w jaki jest możliwe, że jest to natura ubiorowa. Przemyślane wykonanie muszki z możliwością wykonania, że ​​można je włączyć w każdym przypadku.

You may also like