Nowy Volkswagen Amarok 2022 z ekranem Tesla-style

Volkswagen Amarok

by admin
0 comment
Nowy Volkswagen Amarok 2022

Nowy Volkswagen Amarok 2022 coraz bliżej premiery. Tym razem pojawiło się zdjęcie fragmentu wnętrza. Na nim w oczy rzuca się ekran w stylu Tesli.

Nowy Volkswagen Amarok 2022 i ekran z Tesli?

 

Nowy VW Amarok 2022 zostanie oficjalnie zaprezentowany już 7 lipca. Aby podgrzewać atmosferę przed premierą pick-upa drugiej generacji, Niemcy prezentują kolejne teasery. Tym razem zaprezentowali fragment konsoli auta. I tu w oczy szczególnie rzuca się olbrzymi wręcz ekran systemu multimedialnego. Ma pewnie jakieś 12 cali wielkości i przyciski fizyczne ograniczone do absolutnego minimum. Co więcej, przypomina ekran znany z… Tesli.

 

Amarok 2022 będzie bliźniakiem Forda Rangera

 

Powinowactwo z amerykańskim elektrykiem jest jednak przypadkowe. Bo choć nowy Amarok rzeczywiście będzie miał zaoceaniczne korzenie, te będą sięgać raczej Forda. Volkswagen ma dzielić bowiem płytę podłogową z modelem Ranger. Fordowska będzie również fabryka. Nowy Amarok ma być składany w zakładzie amerykańskiej marki w RPA.

 

Nowości w Volkswagenie Amaroku

 

Nowy Volkswagen Amarok 2022 ma mieć 5350 mm długości, czyli będzie o 100 mm dłuższy od poprzednika. Co więcej, rozstaw osi sięgnie 3270 mm, czyli o 170 mm więcej od Amaroka I. Poza tym auto otrzyma np. łącznie ponad 30 systemów z zakresu bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy.

 

Paleta silnikowa nowego Amaroka 2022

 

Nowy Amarok otrzyma paletę składającą się z jednego silnika benzynowego i nawet czterech diesli. Pick-up będzie czerpać napęd np. z 3-litrowego motoru V6 TDI. Jego moc ma sięgać 250 koni mechanicznych. Auto będzie konfigurowane zarówno z napędem tylnej osi, jak i czterech kół. Ciekawostka? Nowy VW Amarok być może stanie się również… elektrykiem. Ponoć Niemcy mają w planach stworzenie wersji o napędzie czysto elektrycznym.

You may also like