Panna mężczyzna charakterystyka znaku zodiaku

Panna mężczyzna

by admin
0 comment
Panna mężczyzna charakterystyka znaku zodiaku

Twardzi samotnicy, skryci w cieniu którzy dokładnie analizują swoje posunięcia. Bezwzględnie dokładni i skuteczni. Świetni w swoich profesjach, jednak z powodu braku przebojowości często pomijani przy awansie.

mężczyzna spod znaku pannyDozgonnie wierni, nie tylko swoim wartościom, ale także tym niewielu ludziom, których dopuścili do siebie.

Mężczyźni spod znaku Panny stawiają bowiem na nieliczne ale głębokie i szczere przyjaźnie. Gardzą tłumem i przypadkowymi ludźmi – choć w swoim opanowaniu tego nie okazują.

Panna – charakterystyka znaku

 

Panna to szósty znak zodiaku. Pochodzi od drugiej, po Hydrze, największa konstelacja. Po łacinie „virgo”, czyli „dziewica”.

kobieta spod znaku panny Można też doszukiwać się etymologii w słowie „virga”, co znaczy „gałązka”. Często przedstawia się Pannę jako dziewczynę trzymającą właśnie gałązkę kłosa, stąd najjaśniejsza gwiazda z gwiazdozbioru Panny nazywa się Kłos.

Osoby spod znaku Panny urodziły się na pomiędzy 24 sierpnia a 22 września. Wśród sławnych Panien znajdziemy aktorów: Seana Connery’ego, Keanu Reevesa; pisarzy: Juliusza Słowackiego, Stanisława Lema, Paula Coehlo, Mary Shelly – autorkę „Frankensteina”; a także świętą: Matkę Teresę z Kalkuty.

Mitologiczne pochodzenie zodiakalnego Panny

W różnych mitologiach zodiakalna Panna najczęściej jest łączona z uprawą ziemi, czyli płodnością. Babilończycy patrząc na konstelację Panny widzieli kłosy, dlatego uważali, że ich ziemia jest płodna dzięki gwiazdom tej konstelacji.

mężczyzna pannaStarożytni grecy, w zależności od czasów i regionu, przypisywali różne Pannie różne pochodzenie. Dla jednych Panna to Astrea (czasem Dike) – boginii sprawiedliwości.

Żyła ona pośród ludzi, jednak zniesmaczona podłością i złem, które obserwowała na ziemi, powróciła na nieboskłon tworząc gwiazdozbiór Panny oraz tuż obok – Wagi, który symbolizuje nieustanny sąd Astrei nad ludźmi.

Dla innych greków gwiazdozbiór Panny symbolizował Demeter, boginię plonów, której atrybutem jest kłos pszenicy. Kiedy plony były marne, grecy tłumaczyli nieurodzaj smutkiem i udręką w którą popadła Demeter po tym, jak Hades porwał jej córkę, Korę.

zodiakalne pannyJeszcze inni grecy uważali że gwiazdozbiór Panny powstał dzięki miłości Dionizosowi do Erigone Ta, kiedy dowiedziała się, że jej ojciec zmarł, powiesiła się.

Dionizos chciał jednak zapewnić jej nieśmiertelność, dlatego umieścił Erigne na niebie, tworząc gwiazdozbiór Panny.

Rzymianie łączyli gwiazdozbiór Panny z boginią  żniw – Cererą – bóstwem analogicznym do Demeter. Ku czci bogini odprawiano rytuał zwany Cerealia. W podzięce za urodzaj składano w ofierze najlepszą część plonów i dorodną jałówkę.

Panna – cechy charakteru

 

facet pannaPodejrzliwa, pamiętliwa, wyrachowana ale także opanowana, wierna, wytrwała, uparta i cierpliwa. Cechuje się perfekcjonizmem, zmysłem obserwacji i umiejętnością logicznego analizowania.

Osoby spod znaku Panny są skromne, wycofane. Sprawiają wrażenie nieśmiałych ale to pozór. W rzeczywistości są odważne i pewne siebie. Panny raczej unikają konfliktów. Wolą nie tracić czasu i energii na innych.

 

Powiązanie z żywiołem ziemi daje Pannom wytrwałość, upartość, cierpliwość i wierność. Żywioł powietrza wpływa zaś na wysoką zdolność percepcji. Taka kombinacja potęguje w zodiakalnej Pannie cechy spostrzegawczości, rzetelności, skrupulatności. Panny świetnie wyłapują nawet najdrobniejsze detale, które umknęły by innym.

 

Panny to jednostki, które potrafią racjonalnie oceniać sytuację. Kierują się pragmatyzmem, unikają bujania w obłokach. Skutecznie dążą do obranego celu.

Inną ważną cechą Panny jest elastyczność. Panna potrafi szybko dostosować się do nowej lub zmiennej sytuacji. Pomimo wycofania społecznego, łatwo potrafi nawiązać relacje jeśli właśnie tego potrzebuje. Elastyczność jest ściśle powiązana z opanowaniem i spokojem, którymi Panny emanują.

Panna – kolor, kamień, kwiat

ludzie urodzeniKolorami Panny są fiolet, granat, błękit oraz beżowy i szary. Jej kamienie to: szafir, jaspis, agat, ametyst, cytryn i topaz.

Lawenda, jaśmin i hiacynt. Te rośliny przynoszą szczególne szczęście Pannie.

Panna w relacjach z ludźmi

Unika bycia w centrum uwagi. Zdaje się być chłodna, często podchodzi do innych z wyniosłością. Nie spoufala się. Jest elastyczne, więc łatwo odnajduje się w otoczeniu nowo poznanych ludzi. Jednak Panna wyraźnie stawia granicę swojej prywatności i intymności, za którą dopuszcza niewielu.

znane osobyGłośna impreza lub wielki koncert? Panna zdecydowanie wybierze domówkę i kameralny koncert w niewielkim klubie. Woli spędzać czas w niewielkim gronie bliskich. Zamiast utrzymywać stosunki z masą znajomych, Panna buduje trwałe i głębokie relacje z garstką przyjaciół.

Panna potrzebuje dużo na stworzenie więzi i zbudowaniu zaufania. Kiedy jednak otworzy się przed kimś, wtedy staje się ciepła, życzliwa, a przede wszystkim lojalna. Jest w stanie skoczyć w ogień dla swoich bliskich.

Panny łatwo popadają w samotność, depresję i pracoholizm. Aby nie dopuścić do takiego stanu, Panna powinna zbudować szczere, odwzajemnione przyjaźnie. Prawdziwi przyjaciele są dla Panny kotwicą, dzięki której nie popadnie w obłęd.

Pannom najłatwiej zbudować relację z ludźmi spod znaków Byka i Koziorożca, ponieważ ich żywiołem także jest ziemia. Natomiast Barany, Strzelce i Lwy, znaki żywiołu ognia, są wyjątkowo uciążliwi dla Panny. Żywioł ognia oznacza chaos, wybuchowość, niezorganizowanie i nieuporządkowanie – te cechy są dla Panny szczególnie trudne do zniesienia.

 

Choroby, które dopadają osoby spod znaku Panny

Panny często zapadają na choroby związane z układem pokarmowym, żołądkiem, trawieniem. Drobiazgowość, rzetelność, a często pracoholizm nie wpływają dobrze na układ nerwowy oraz odpornościowy u Panien.

Osobo spod znaku Panny często dokucza bezsenność i depresja.

Panna w związkach z innymi znakami zodiaku

znak zodiaku

W związku jest wierna, opiekuńcza. Ze względu na swoje logiczne usposobienie, może wydawać się nieczuła ale tak nie jest. Swoje uczucie okazuje czynami. Łatwo wybacza ale długo pamięta.

W toksycznej relacji Panny stają się zaborcze i zazdrosne. Dążą do kontrolowania, a często nawet separowania partnera od swoich znajomych czy rodziny.

Najlepszymi kandydatami do związku dla Panny są inne znaki łączone z żywiołem ziemi: Koziorożec oraz Byk. Natomiast Panny powinny unikać wchodzenia w uczuciowe relacje z osobami spod znaku Lwa, Strzelca oraz Koziorożca, których żywiołem jest ogień.

You may also like