Rak mężczyzna – charakterystyka znaku zodiaku

Rak

by admin
0 comment
rak horoskop

Mitologiczne pochodzenie zodiakalnego raka

Jak każdy inny znak zodiaku, Rak ma swoje pochodzenie zapisane w mitologii greckiej. Z zapisanych mitów starożytnej Grecji możemy dowiedzieć się o potworze zwanym Karkinosem.

Źródła nie są jednak pewne czy opisywany przez Greków potwór był rakiem, czy też krabem, jak twierdzą niektórzy badacze.

zodiakalny rakWielka bestia usługiwała Herze, bogini niebios i płodności, żonie samego Zeusa, a tym samym królowej Olimpu.

Więcej o jego historii możemy dowiedzieć się z mitu o dwunastu pracach Heraklesa, jednakże porównując go z innymi znakami – jego zasługi i działania były niewielkie.

Rak – cechy charakteru

Rak ma dość skomplikowany charakter, jest uczuciowym i skrytym wrażliwcem, co jednak nie zabrania mu wspierania innych i bycia niesamowicie empatycznym i troskliwym.

Raki są lojalnymi przyjaciółmi, świetnymi słuchaczami i wspaniałymi rodzicami.

mężczyzna rakJednak mimo względnego spokoju, trzeba się z nim obchodzić niezwykle delikatnie, ponieważ łatwo go zranić i sprawić, że całkowicie się w sobie zamknie, nie będzie chciał już nikomu ufać.

Zodiakalne Raki są ostrożne zarówno w temacie kariery, jak i przy wyborze partnera – początkowo ciężko je dobrze odkryć.

Jednak zyskują przy bliższym poznaniu, a nawet okazują się być niezwykle namiętnymi kochankami.

Zawsze trzymają się swojego planu, brak w nich naturalnej spontaniczności, za to dobrze radzą sobie z finansami – w końcu to mistrzowie planowania i zarządzania.

Jego największymi wadami jest skąpstwo i materializm. Raki cieszą się z samego faktu posiadania pieniędzy, nie muszą ich wydawać.

Rak – jego kolor, kamień oraz kwiat

serca rakaJeżeli chodzi o kolor przypasowany do tego znaku zodiaku jest to biel, która zgrywa się z charakterem nieco nieśmiałego Raka.

Czasem jest to również kolor srebrny, ponieważ zodiakalnym Rakiem rządzi Księżyc.

Jego kamieniem jest natomiast opal pozwalający mu na uwolnienie swoich często skrywanych uczuć oraz czerpanie z niego siły. Kamieniami, które współgrają z Rakiem są również Jadeit, Koral, Kamień Księżycowy, Perła oraz Szmaragd.

znak zodiakuKwiatami dla zodiakalnego Raka zdecydowanie są róże, ponieważ Raki lubią kwiaty w odcieniach różu i głębokiej czerwieni.

Jednak należy pamiętać o tym, że tym znakiem rządzi Księżyc, więc warto do bukietu wpleść przykładowo lilie w odcieniach bieli lub szarości – takie kwiaty na pewno zadowolą Raka.

Rak w relacjach z ludźmi

kobieta rakRak jest emocjonalny i nieco skryty, więc i taki będzie w relacjach z ludźmi.

Łatwo go zranić, więc rzadko dzieli się swoimi problemami z innymi. Jednakże jest on świetnym słuchaczem i pomocnikiem, co zdecydowanie pomaga mu w życiu towarzyskim.

Są troskliwi i uczuciowi, co sprawia, że świetnie odnajdują się w rodzinie, szczególnie jako rodzice. Więc, jeżeli potrzebujesz pomocy, porady oraz wsparcia empatycznej osoby – udaj się do Raka.

Choroby, które dopadają osoby spod znaku raka

partnerka rakaCzasami zdarzają się choroby, które cechują dane znaki zodiaku. Jeśli chodzi o Raka są to głownie problemy z układem pokarmowym.

Częste zatrucia, wzdęcia czy też zaparcia to chleb powszedni dla Raków.

Mogą się również zmagać z problemami z wątrobą, dlatego lepiej, aby unikały tłustych potraw, alkoholu oraz dbały o higienę.

Rak w związkach z innymi znakami zodiaku

horoskop partnerskiWarto już na początku zaznaczyć, że Rak jest jednym z niewielu znaków zodiaku, w którym występuje sytuacja, że najlepszy związek będą tworzyły te same znaki.

Trwałą relację, opartą na zrozumieniu partnera oraz akceptacji jego zalet i wad jest w stanie stworzyć tylko Rak z Rakiem.

Nie wyklucza to natomiast innych znaków, które również mogą być dobrymi partnerami dla zodiakalnego Raka.

Jak już wyżej wspomniano – osoby spod znaku Raka raczej nie są zbyt odważne i śmiałe w miłości, dlatego świetnym partnerem będzie dla niego osoba spod znaku Ryby, która nigdy nie poddaje się w sprawach miłosnych.

Świetnym partnerem na Raka może być również Koziorożec, który będzie przy nim całe życie i będzie wspierał jego wybory i ścieżkę życiową. Są to nieco różne, ale bardzo zgrane znaki.

Ciekawym przypadkiem jest również połączenie znaku Raka ze znakiem Strzelca, ponieważ są one dla siebie jak ogień i woda, może wystąpić wybuch płomiennych uczuć i związek pełen namiętności, jednak nie wytrzymają ze sobą długo, ponieważ odważny, bezkompromisowy oraz lubiący romanse Strzelec może wyniszczać nieco bardziej skrytego Raka.

Natomiast totalnymi przeciwieństwami, których związek nie ma zbyt pogodnych perspektyw na przyszłość są Rak i Bliźnięta, które mają całkowicie różne poglądy na sprawy związkowe, rodzinne, zawodowe. Dzieli ich niemal wszystko, przez co nie są w stanie stworzyć stałej relacji.

Najlepsze zawody dla raka

Jak już wyżej wspomniano przy cechach Raka, jest to znak, który świetnie poradzi sobie w pracy, która będzie wymagać od niego twórczości.

Są to takie zawody jak: archeolog, historyk, kucharz, czy też projektant. Jeżeli interesują cię wyższe stanowiska, a jesteś spod znaku Raka, to z pewnością będziesz dobrym i życzliwym szefem, sprawdzisz się również w pracy w kadrach.

jego zmiennych nastrojówZe względu na spokojną naturę Raka możesz pracować jako nauczyciel czy też rolnik.

Tak naprawdę żadna ścieżka nie jest dla ciebie zamknięta, wielu wspaniałych prawników również jest spod tego znaku!

Sławne osoby spod znaku raka

Wiele niesamowicie utalentowanych gwiazd, naukowców oraz artystów pochodzi spod znaku raka, nic dziwnego, w końcu zazwyczaj Raki są bardzo twórcze.

Większość z nas kojarzy serial „Słoneczny Patrol” oraz niezwykle piękną aktorkę Pamelę Anderson, która jest zodiakalnym Rakiem.

Kto z nas nie czytał „Małego Księcia” Antoine de Saint-Exupéry’ego, czy też nie zna utworów Czesława Miłosza? Raki odnajdują się również w muzyce, spod tego znaku są m.in. amerykańska raperka Missy Elliot oraz 50 Cent.

Odnajdują się również w szeroko pojętej sztuce, jednymi z przedstawicieli tego znaku zodiaku są Marc Chagall – malarz i grafik oraz Peter Paul Rubens.

Spod znaku Raka jest również wiele znanych Polaków takich jak Wojciech Cejrowski czy też Marcin Prokop. Rakami są również świetni sportowcy tacy jak Mamed Chalidow oraz aktorzy jak Vin Diesel, Tom Cruise i Sylvester Stallone.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00