Czy warto wynająć samochód do przeprowadzki?

samochód do przeprowadzki

by admin
0 comment
samochód do przeprowadzki

Przeprowadzka to istotny i ekscytujący, ale jednocześnie nieco męczący i… wymagający odpowiedniego planowania moment. Dziś weźmiemy na tapetę właśnie planowanie całej operacji i kwestię przewożenia rzeczy. Czy warto wynająć samochód do przeprowadzki?

 

 

Dlaczego niewłasnym autem?

Podczas przeprowadzki można skorzystać oczywiście z własnego auta (o ile je posiadamy), jednak za chwilę udowodnimy, że nie jest to najlepsze spośród dostępnych rozwiązań. Przede wszystkim warto wspomnieć, że nie każde auto osobowe jest przystosowane do tego, by przewozić nim np. meble – mowa tu w szczególności o wszelkich niedużych modelach miejskich, które nie pomieszczą szafy czy fragmentów łóżka.

Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wynajętego auta.

Wypożyczenie samochodu to wygoda

Przede wszystkim, skorzystanie z pojazdu wynajętego jest dużo wygodniejszym rozwiązaniem. Wypożyczalnia samochodów Poznań posiada w swojej ofercie samochody, w których można wygodnie przewozić np. rozłożone do transportu, opróżnione meble. W przeciwieństwie do nieprzystosowanych do takich celów samochodów osobowych, pojazdy transportowe ułatwiają przewożenie także dużych mebli, a nierzadko – dają również możliwość ich przytwierdzenia w wybranym miejscu.

Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia tego, że samochody osobowe mogą po prostu ulec uszkodzeniu pod naciskiem zbyt dużej masy lub pod wpływem nieumiejętnego umieszczania w nich mebli.

Bezpieczeństwo w trakcie podróży

Kolejną kwestią, która ma nie mniejsze znaczenie, jest także bezpieczeństwo w trakcie podróży. Wiele aut transportowych daje możliwość przytwierdzenia przewożonych rzeczy na czas transportu tak, by nie przemieszczały się. Dodatkowo, dzięki rozmiarowi, w samochodzie wypożyczonym na czas przeprowadzki nie musimy wykorzystywać każdego centymetra dostępnej przestrzeni, układając rzeczy także w miejscach, które prowadzą do ograniczenia widoczności kierowcy.

Na bezpieczeństwo wpływa także kwestia, o której wspominaliśmy już w kontekście mniejszego ryzyka awarii auta: przewożąc meble i inne przedmioty w prywatnym aucie osobowym jesteśmy zdecydowanie bardziej narażeni na awarię i przypadkowe uszkodzenie auta niż podczas przewozu samochodem transportowym.

Większa pojemność!

O tym już wspominaliśmy, jednak jest to kwestia o kluczowym znaczeniu: samochody, które są dostępne w wypożyczalniach z myślą o transporcie, charakteryzują się także większą pojemnością w porównaniu z prywatnymi autami osobowymi. Dzięki temu potrzeba zdecydowanie mniej czasu i kursów na przewiezienie wszystkich rzeczy do nowego domu, a jak wiadomo – przy przeprowadzce każda zaoszczędzona minuta jest wyjątkowo cenna i może być wykorzystana np. do urządzania się w nowym lokum.

Większość wypożyczalni samochodów posiada pojazdy, które świetnie sprawdzą się podczas przeprowadzki. Zdecydowanie większe od samochodów osobowych, mogą pomóc w przewiezieniu większej ilości rzeczy i tym samym zapewnić komfort, bezpieczeństwo i oszczędność czasu!

You may also like