Sexting, to słowo będące zlepkiem dwóch angielskich wyrazów “sex” i “texting”, czyli “czatować”, “pisać wiadomości”. Termin ten powstał już o dziwo w pierwszym latach XXI wieku, zyskując coraz większą popularność z biegiem czasu.
Wzrastający trend na sexting był odpowiedzią na coraz szybszy rozwój komunikacji elektronicznej, a także zwiększenie jej dostępności, powszechności.
Sexting co to jest?
Już po samym pochodzeniu tego słowa można z łatwością się domyśleć czym jest sexting i na czym polega.
Jest to po prostu wysyłanie sugestywnych, często też intymnych, zdjęć lub filmów czy też wiadomości, na przykład poprzez SMS-y albo popularnego w naszym kraju Messengera ale też innych dostępnych komunikatorów.
Dlaczego sexting cieszy się coraz większą popularnością? Czy warto go praktykować? Jak to robić?
Dlaczego warto uprawiać sexting?
Sexting to niejako jedna z metod na podtrzymanie pikanterii w związku, tak żeby nie stał się on monotonny i po prostu nudny.
Jest to sposób z którego wyjątkowo często korzystają osoby, żyjące w tak zwanym “związku na odległość”.
Na sexting dość często skłonni są też zdecydować się ci, których druga połówka wyjeżdża gdzieś na jakiś czas, na przykład na wyjazd służbowy.
Sexting w takich sytuacjach służy do tego żeby mimo odległości dalej czuć do siebie nawzajem pociąg, a także żeby w dalszym ciągu wzbudzać w sobie nawzajem ekscytację i zaintrygowanie, a także napięcie seksualne.
Większość z nas w jakim stopniu odczuwa potrzeby intymności, zarówno tej emocjonalnej, jak i seksualnej. Odległość dzieląca partnerów może być jednak sporą przeszkodą w ich zaspokajaniu.
Właśnie do tego w dużej mierze służy sexting, żeby być z sobą blisko, nawet mimo dzielących kilometrów.
Sexting w takich sytuacjach zazwyczaj sprawdza się świetnie i może być bardzo pomocny.
Na sexting decydują się też jednak osoby, które widzą się nawet na co dzień.
Korzystają z takiej metody po to żeby urozmaicić swoje życie seksualne, zapobiec nudzie i rutynie, która może się pojawić na pewnym późniejszym etapie związku, co nierzadko prowadzi do konfliktów, a nawet i rozstania.
Stawiając jednak tak czarne scenariusze na bok, warto jest po prostu zadbać o koloryt w życiu seksualnym z naszym partnerem lub partnerką, tak żeby zaskakiwać dalej siebie nawzajem, mimo mijających lat i stymulować swoją drugą połówkę, wzbudzać jej ciekawość.
W samym sextingu wbrew wielu różnym uprzedzeniom i błędnym przekonaniom nie ma nic złego i uwłaczającego, w rzeczywistości nie jest to nic czego należałoby się wstydzić.
Jest to po prostu forma dbania o intymność w naszych związkach, a także o naturalne potrzeby nasze i naszego partnera.
Żelazne zasady sextingu
Sexting mimo, że sam w sobie nie jest niczym szkodliwym, to jednak, tak jak to bywa z większością rzeczy, musi być realizowany w odpowiedni sposób, pamiętając o pewnych ważnych kwestiach.
W innym przypadku może stać się on wręcz szkodliwy, a nawet niebezpieczny, dlatego warto korzystać z niego w bezpieczny i rozsądny sposób.
Uprawiając sexting należy pamiętać przede wszystkim o tym, że:
- Sexting jest formą czynności seksualnych, dlatego jest on nielegalny dla osób poniżej osiemnastego roku życia.
- Należy bardzo rozważnie wybierać osobę z którą decydujemy się na sexting. Musi być to osoba, której naprawdę ufamy i którą dobrze znamy. Lepiej nie uprawiać sextingu na samym początku relacji, a już na bardziej jej zażyłym i stałym etapie. W końcu coś co komuś wyślemy drogą elektroniczną może bardzo łatwo zostać przesłane komuś jeszcze albo nawet opublikowane w internecie, jest to kwestia zarówno paru kliknięć. Absolutnie więc nie należy wysyłać sugestywnych i intymnych zdjęć, filmików lub tekstów, żeby komuś zaimponować lub “poderwać” kogoś. W wybieraniu partnera do sextingu należy być ostrożnym i roztropnym. Niestety, ale w innym wypadku łatwo można narobić sobie kłopotów i narazić się na niekomfortowe, przykre sytuacje.
- Dodając lub wysyłając cokolwiek w internecie i nie tylko, trzeba być ostrożnym. Nawet jeśli są to prywatne wiadomości i są skierowane do kogoś kogo darzymy zaufaniem i znamy od wielu lat, to wciąż nie można mieć całkowitej pewności, że nic “nie pójdzie dalej”. Nie musi być to kwestia naszego partnera, czy też partnerki, może być to kwestia zhackowanego urządzenia lub zwyczajnie innej osoby trzeciej, która bez pozwolenia skorzysta z naszego sprzętu. Takie sytuacje zdarzają się dlatego warto im zapobiegać, dbając o odpowiednie zabezpieczenie naszych urządzeń, hasła lub na przykład zabezpieczenie na odcisk palców. Warto też zadbać o dodatkowe zabezpieczenia także na komunikatorach, których używamy, na przykład na Facebooku, który jest połączony z aplikacją Messenger. Nie jest to trudne do wykonania, wystarczy kliknąć w prawym, górnym rogu Facebooka i wejść w “Ustawienia”, a następnie “Hasło i zabezpieczenia” i “Używaj uwierzytelniania dwuskładnikowego”. Potem będzie możliwość wybrania metody zabezpieczającej.
- Jest to dość oczywiste ale bardzo istotnym jest też żeby w trakcie sextingu, wyjątkowo uważać komu wysyła się wiadomości. Lepiej upewnić się dwa albo nawet i trzy razy, zanim wyśle się coś intymnego. Emocje w trakcie potrafią być ogromne, podobnie jak i chęć jak najszybszego wysłania i dostania odpowiedzi ale należy mieć to na tyle pod kontrolą żeby przez przypadek nie wysłać takich sugestywnych wiadomości lub załączników komuś z członków swojej rodziny lub choćby całkowicie obcej osobie.
- Jedną z najważniejszych zasad jest to, że sexting musi być świadomą i dobrowolną decyzją obu stron. Nie należy absolutnie nikogo do niczego zmuszać, a tyczy się to też wysyłania bez pozwolenia komuś swoich narządów płciowych, ponieważ jest to jedną z form molestowania seksualnego. Jednak nawet będąc w związku trzeba pamiętać o tym, że należy zawsze uszanować decyzję partnera czy też partnerki. Jeśli nasza druga połówka nie ma ochoty na sexting trzeba to zaakceptować, można jedynie subtelnie zachęcić ale nie wolno robić niczego na siłę, ani nie uciekać się do manipulacji czy tak zwanego “guilt trippingu”, czyli wywoływania w kimś poczucia winy. Sexting nie jest dla wszystkich i jeśli ktoś nie czuje się w tym komfortowo, trzeba wykazać się wyrozumiałością i spróbować wymyślić coś innego, co zaakceptują obie strony.
Przykłady seksownych wiadomości, które możesz wysyłać w różnych sytuacjach
Jeśli masz godną zaufania osobę i oboje jesteście chętni na sexting to śmiało możecie spróbować eksperymentowania z nowym elementem waszego seksualnego życia, choć oczywiście pamiętając o ostrożności, które wymusza w sobie korzystanie z komunikacji elektronicznej.
Jak w wielu sferach życia erotycznego, podczas sextingu warto wykazać się kreatywnością, a także spróbować stworzyć napięcie sekusalne przez sugestywne wiadomości lub zdjęcia, które nie odsłaniają wszystkiego ale jednocześnie odsłaniają wystarczająco żeby być kuszące, obudzić ciekawość i ekscytację.
Ponoć według wielu Japończyków to co nie jest całkowicie widoczne dla oka, a jest zamiast tego nieco bardziej subtelne, jest też seksowniejsze i w wzbudza więcej emocji…I coś w tym faktycznie jest!
Podczas sextingu nie trzeba być też bardzo innowacyjnym, wystarczy przelać swoje myśli w słowa, szczególnie jeśli te myśli dotyczą twojej drugiej połówki!
Poniżej przedstawiamy parę uniwersalnych przykładów sugestywnych wiadomości, które mogą spodobać się twojej drugiej połówce!
- Nie mogę przestać o tobie myśleć.
- Myślałem/myślałam o tobie dzisiaj kiedy brałem/brałam prysznic.
- Zwykle to ja rządzę ale myślę, że możemy dzisiaj zamienić się rolami.
- Miałem dzisiaj sen o tobie. Oboje nie mieliśmy w nim ubrań.
- Gratulację, znalazłeś/znalazłaś dżina z lampy! Jakie twoje trzy życzenia mogę spełnić dziś wieczorem?
- Właśnie wyszłam/wyszedłem spod prysznica i zastanawiam się co na siebie nałożyć…
- Dzisiaj jest tak gorąco, że chodzę po domu bez ubrań…
- Właśnie położyłem/położyłam się w łóżku, a zanim to zrobiłem/zrobiłam zdjąłem/zdjęłam wszystkie ubrania i teraz jest mi chłodno bez ciebie obok…