Trener personalny

Trener personalny

by admin
0 comment
Trener personalny

Dlaczego warto korzystać z usług trenera personalnego?

 

 

Na treningi personalne rodzi się obecnie niemal moda. Często zastanawiamy się, z jakich powodów powinno się myśleć o trenerze personalnym.

Czy treningi personalne mogą nam w czymś pomóc i czy warto się na Nie decydować? Wielu z nas zadaje sobie to pytanie. W niniejszym tekście postaramy się znaleźć na Nie odpowiedź.

 

Na czym polega trening personalny?

 

Na szczegółowym i wnikliwym poznaniu klienta, zdiagnozowaniu Jego potrzeb, oczekiwań, możliwości i ograniczeń oraz dopasowaniu odpowiedniego planu ćwiczeń, a niejednokrotnie także diety i wspólnym wdrażaniu założeń pod czujnym okiem specjalisty w osobie trenera, który zna się na fizjologii i rozwoju sprawności organizmu jak nikt inny.

Trener personalny

Kto może korzystać z usług trenera personalnego?

 

Każdy. Korzystają z takiego rodzaju pracy zawodowi sportowcy, sportowcy amatorzy, mniej i bardziej doświadczeni, ale również zupełnie początkujące osoby, które z różnych powodów uznają wyższość takiej formy aktywności nad samodzielnym szarpaniem się z próbą bycia aktywnymi bez planu i pomysłu na działania sportowe.

Trener przyda się też tym, co cierpią na chroniczne brak systematyczności i konsekwencji w działaniu.

 

Dlaczego warto korzystać z usług trenera personalnego?

 

Warto z wielu powodów. Jednym z Nich jest to, że nie każdy radzi sobie z trzymaniem dyscypliny ćwiczeń, umie Je sobie dobrać, poprawnie wykonać, uatrakcyjniać sesje treningowe i serie ćwiczeniowe. Trener zadba o to za nas.

 

Trener personalny – czy warto skorzystać z jego pomocy?

Trener personalny

Niewątpliwie tak. Nie ważne jak długo ćwiczymy, czy jesteśmy na początku drogi, czy uprawiamy sport zawodowo, czy rekreacyjnie, trener wiele kwestii usystematyzuje pomoże nam się doskonalić, odnosić sukcesy w zamierzonych dziedzinach i odpowiednich zakresach budować siłę i sprawność.

 

Bezpieczeństwo treningu

 

Trener personalny zadba o bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń. Nie ważna jest aż tak bardzo ilość powtórzeń, ale to, czy postawa ciała jest prawidłowa, a ćwiczenia są wykonywane poprawnie. Niestety samodzielnie trudno jest ocenić, czy nie popełniamy pewnych błędów i w jakim stopniu robimy postępy.

Osoba profesjonalnie zajmująca się pracą nad sylwetką, która patrzy z boku błyskawicznie zareaguje, jeśli np. wykonując jakieś ćwiczenie będziemy robić Je w postawie narażającej nas na potencjalną kontuzję.

Trzeba wiedzieć, w jakim tempie możemy wykonywać ćwiczenia i jak poprawnie robić to technicznie by uniknąć wyłączenia się z aktywności fizycznej na długi czas. Brak techniki i wiedzy kiedy możemy zacząć od siebie wymagać więcej, a kiedy powiedzieć sobie „STOP” może zawieść nas na grząski grunt, gdzie o nieszczęście nietrudno.Trener personalny

Bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu przede wszystkim. To Ono jest najważniejsze w każdym aspekcie życia. Jeśli zadbamy o to, by nic złego nam się nie stało z powodu niewiedzy, to wyeliminujemy największy czynnik ryzyka podczas ćwiczeń.

Kontuzja, która mogłaby nam się przydarzyć w przypadku nieumiejętnego ćwiczenia zniechęca też w ogóle do aktywności, a przecież nie o to chodzi.

Skuteczność ćwiczeń

 

Nie ma bardziej efektywnej metody pracy niż praca z trenerem personalnym. Dzięki Jego zaangażowaniu trening nie tylko będzie bezpieczny, szybko przyniesie żądane efekty, ale i nie będzie nudny. Każdy ma swoje ulubione ćwiczenia, a i takie, których wybitnie nie lubi.

Trener personalny pomoże nam zrównoważyć treningi, nielubiane ćwiczenia zastąpić innymi, równie skutecznymi, ale przyjemniejszymi i pokaże nam takie ćwiczenia, których jeszcze nie znamy.

Przy tym, jeśli cierpimy np. na mniejszą sprawność jakiejś partii mięśni, organizmu w ogóle, zmniejszoną wytrzymałość, czy ruchomość pewnych partii ciała to trener uwzględni takie ograniczenia przygotowując plan treningów indywidualnie do potrzeb.

 

Indywidualnie dopasowane ćwiczenia

 

Każdy rozpoczynając treningi podchodzi do Nich z innymi oczekiwaniami. Jeden chce wzmocnić pewne partie mięśni, drugi schudnąć, trzeci nauczyć się wykonywać elementy z np. zakresu gimnastyki artystycznej, a jeszcze inna osoba będzie szukała w ćwiczeniach sposobu na rozładowanie napięć, odprężenie po ciężkim dniu pracy.

Różne potrzeby i zarazem ograniczenia wynikające z wieku, sprawności fizycznej, oczekiwanych efektów, dotychczasowego doświadczenia, kontuzji i urazów, jakie miało się w przeszłości, zaleceń dotyczących prowadzenia tych kontuzji i urazów w zakresie rehabilitacji oraz to, czy osoba przystępująca do treningów cierpi na jakieś choroby przewlekłe wpłynie na przygotowany plan treningowy.

Trener pomoże uzyskać pożądane efekty w możliwie najkrótszym czasie i z optymalnym, najmniejszym obciążeniem dla organizmu.

 

Atrakcyjna cena

 

Cena treningów personalnych wcale nie musi być zabójcza. Ostatnimi czasy często oferuje się klientom treningi polegające na połączeniu kosztów korzystania ze sprzętu, zabiegów elektrostymulacyjnych i opieki trenera tzw. EMS.

Dają One możliwości dopasowywania planów treningowych w optymalnych cenach do zróżnicowanych potrzeb różnych klientów, także tych, którzy ulegli wypadkom, urazom i kontuzjom i chcą aktywnie wracać do sprawności.

Bezpieczny trening z elektrostymulacjami mięśni umożliwia wykonywanie bardzo łagodnych ćwiczeń i treningów z dużymi obciążeniami. Po 4-6 sesjach treningowych pojawiają się zauważalne efekty.

 

Zwiększona motywacja

 

Wszyscy znamy problem tzw. słomianego zapału… Budzimy się rano i postanawiamy sobie, że od dziś to dieta, ćwiczenia i wszystko regularnie, a po paru dniach misternie utkany plan zaczyna się rozłazić, bo za chwilę…, bo się nie chce…, bo pogoda nie taka…, bo inne sprawy na głowie… Innym tematem jest spadek sił, motywacji, monotonia układanych samodzielnie ćwiczeń i chwytające nas szpony zwątpienia.

Trener to przyjaciel i sprzymierzeniec. Nie pozwoli się poddać, zapanuje nad kolejnością etapów ćwiczeń, pocieszy, podniesie na duchu, nie pozwoli wkraść się do planu treningowego nudzie, rozliczy z postępów i zaniedbań.

Wstyd się nie przygotować i nie wykonać treningu, zawalić coś, za co płacimy i przykro stracić pieniądze, jeśli nawalimy. Motywacja jest więc podwójna, z trenerem nie ma zmiłuj, że się nie chce i takie tam wymówki…

On nie pozwoli nam się mazać, kiedy trzeba pochwali, kiedy trzeba zgani… Każdy lubi słyszeć miłe rzeczy w tym, że robi w jakiejś dziedzinie postępy i gdy powie to ktoś inny, a nie sami wydedukujemy radość będzie tym większa i tym bardziej podniesie poziom motywacji.

 

Nowe wyzwanie

 

Dla doświadczonych, tych z kondycją, od lat aktywnych trening personalny będzie sposobem na przełamanie rutyny, podkręcenie tempa, osiąganie nowych rezultatów, jeszcze lepsze poznanie organizmu.

Człowiek uczy się przez całe życie. Praca z trenerem to nieustanny rozwój, odkrywanie nowych obszarów, nad którymi można i warto pracować i metod na jak najefektywniejsze pracowanie nad Nimi. Wyzwania sprawiają, że ciągle mamy do czego dążyć.

 

Możliwość ćwiczenia w domu

 

Dla tych, co w domowych pieleszach czują się najlepiej, unikają tłoku, nie lubią, kiedy wszyscy obserwują Ich działania idealnym rozwiązaniem będą treningi personalne w domu. Te w wariancie EMS można także tak realizować, pod warunkiem że trener korzysta z systemu MEON EMS.

Każdy z nas lubi czasem zapewnić sobie odrobinę prywatności, a ponieważ siłownia nie pozwala na to, to z treningów personalnych w formie domowej korzysta coraz więcej osób.

 

 

Dla początkujących i zaawansowanych

 

Początkujący często nie wiedzą, jak się do tematu zabrać, poza tym mają mniejszą wiedzę z zakresu techniki wykonywanych ćwiczeń i są przez to bardziej narażeni na urazy i kontuzje. Zaawansowani z kolei niejednokrotnie popadają w rutynę, stagnację.

Mogą przez przyjęty na stałe system ćwiczeń zaniedbywać pewne partie ciała, a inne nadmiernie forsować, albo za mocno przyzwyczajać do jednej formy aktywności. Trener zapewni urozmaicenie w planach treningowych, dodatkowo pobudzi organizm w przypadku systemu EMS i zwiększy wytrzymałość ciała.

I jednym i drugim z trenerem ćwiczyło się będzie po prostu przyjemniej, ciekawiej, efektywniej i bezpieczniej.

You may also like