Auto detailing – jak odmienić stary samochód i nadać mu charakteru?

Auto detailing

by admin
0 comment
Auto detailing

Nawet starszy samochód może prezentować się naprawdę dobrze i zachwycać swoją estetyką. Oczywiście trzeba o niego dbać. Warto też postawić na auto detailing. Dziś podpowiemy Wam jak zrobić go samodzielnie i co będzie Wam potrzebne.

 

Czym jest auto detailing?

Auto detailing jest to proces kompleksowego czyszczenia, ale też renowacja i konserwacja samochodu. Dzięki niemu można podkreślić walory estetyczne pojazdu, ale też sprawić, że będzie on zachwycał. Auto detailing warto wykonać, gdy chcecie sprzedać samochód, gdyż dzięki temu możecie zwiększyć jego wartość. Proces detailingowy należy rozpocząć od dokładnego sprawdzenia stanu samochodu. Dzięki temu już na początku możecie określić kompleks prac, które trzeba wykonać. Na pewno niezbędne jest oczyszczenie lakieru. Najlepszym sposobem jest umycie go miękką szmatką, która namoczona jest w benzynie ekstrakcyjnej. Tutaj ważna jest precyzja. Trzeba uważać, aby nie uszkodzić lakieru. Gdy już pozbędziecie się plam, możecie też naprawić lakier samodzielnie. Do tego celu przyda Wam się papier ścierny, którym należy zetrzeć szpachlę do gołej blachy. W następnym etapie należy oczyścić to miejsce powtórnie i nałożyć lakier podkładowy w sprayu. Teraz możemy przejść do nałożenia nowej szpachli. Usuńcie jej nadmiar papierem wodnym. Gdy powierzchnia jest już równa pozostaje tylko nałożyć wybrany kolor lakieru, a na koniec lakier bezbarwny. Efekt przerośnie Wasze oczekiwania.

Jak czyścić i odnawiać tapicerkę materiałową?

Gdy już Wasz samochód z zewnątrz prezentuje się naprawdę dobrze, to czas zadbać także o niego od środka. Tutaj na pewno niezbędne są akcesoria do pielęgnacji takie jak szczotka na wiertarkę. Polecamy model okrągły, dzięki któremu usuniecie wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, ale i sierść zwierząt. Możecie też wybrać podwójną szczotkę do szorowania, która sprawdzi się zarówno do szorowania dywaników, jak i tapicerki. Powinna ona posiadać antypoślizgowy uchwyt o ergonomicznym kształcie. Wypierzcie też tapicerkę materiałową. Do tego celu najlepiej zastosować dedykowane produkty. Dobrze sprawdzi się produkt przeciwpienny, który aplikuje się do odkurzaczy piorących. Dzięki niemu można usunąć nawet duże zabrudzenia. Można też postawić na odplamiacze w formie sprayu, które są wysokoskoncentrowane. Roztwór z dodatkiem wody nakładamy na plamy, stosując do tego spryskiwacz, następnie szczotką szorujemy dany element i wypłukujemy pozostałości, używając odkurzacza piorącego.

Jak wyczyścić plastiki i tworzywa sztuczne w samochodzie?

W wielu samochodach występuje naprawdę sporo elementów plastikowych, które szybko się brudzą, co niewątpliwie nie prezentuje się dobrze. Na szczęście można usunąć zabrudzenia, ale też zarysowania, a w ten sposób nie tylko zyskać lepszą estetykę, ale także opóźnić zużycie elementów plastikowych. Regularne stosowanie preparatów zabezpieczających tworzy powłokę ochronną, która dodatkowo zapobiega osadzaniu się kurzu. Na pewno dobrze sprawdzi się produkt jakim jest uniwersalny środek czyszczący producenta ADBL. Jest to produkt uniwersalny, który można wykorzystać do czyszczenia gumy, winylu, a nawet metalu. Możecie też zastosować produkty w sprayu. Ponadto stosujcie ścierki z mikrofibry, które nie tworzą dodatkowych rys.

 

You may also like