Jakich mężczyzn pożądają kobiety

Jakich mężczyzn pożądają kobiety

by admin
0 comment
Jakich mężczyzn pożądają kobiety

Każda kobieta ma swój typ mężczyzny i to nim kierują się przy wyborze życiowego partnera. Chociaż co do wyglądu zdania są raczej podzielone, to cechy charakteru panów najczęściej się pokrywają. W końcu każda kobieta chce mieć mężczyznę, który będzie umieć o nią zadbać i zabiegać nawet po wielu latach. Jednak czy rzeczywiście kobiety pożądają właśnie takich mężczyzn? O tym można się przekonać, czytając poniższy tekst!

 

Mężczyzna powinien być zaradny i odpowiedzialny

Zaradność i odpowiedzialność to cechy, które powinien posiadać każdy mężczyzna. Niezależnie od tego, czy kobieta spotyka się z nim bez zobowiązań, czy też planuje dłuższą przyszłość. Nie może być tak, że to panie zajmują się wszystkim, a panowie czekają tylko na gotowe.

Prawdziwy mężczyzna musi umieć o siebie zadbać, mieć pracę, radzić sobie w różnych sytuacjach i rozumieć życie. Mimo że kobiety są dziś samowystarczalne, to bardzo często oczekują, że ich partnerzy będą dla nich oparciem. Nie tylko duchowym, ale również ekonomicznym i finansowym.

To z kolei prowadzi właśnie do tego, że muszą być zaradni. Dlaczego odpowiedzialność? Odpowiedź jest bardzo prosta. Kobiety nie znoszą lekkoduchów, którzy nie przejmują się niczym i nikim poza własną przyjemnością, czy zabawą. Szczególnie, jeśli chce z nim związać się na dłużej.

Po bliższym poznaniu szybko zrozumie, że taki typ mężczyzny nie jest materiałem nadającym się do poważnego związku bądź założenia rodziny. Zresztą brak odpowiedzialności w pewnym wieku jest po prostu niedojrzałe.

Powinien mieć poczucie humoru

Mężczyznom bez poczucia humoru kobiety zwykle mówią stanowcze nie. Głównie, dlatego że same od czasu do czasu potrzebują, aby ich partner umiał je rozśmieszyć, zażartować podczas spotkania towarzyskiego, czy zwyczajnie nie być mrukiem.

Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców wyraźnie pokazały, że płeć piękna ocenia panów z poczuciem humoru, jako bardziej atrakcyjnych, przyjaznych oraz zabawnych.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że dla kobiet istotne jest to, aby ich partner umiał znać się na żartach i rozumieć poczucie humoru innych osób. Zresztą trzeba przyznać, że wesołe usposobienie i częsty uśmiech na twarzy sprawiają, że panowie prezentują się o wiele bardziej sympatycznie.

Dobry wygląd jest istotny

Choć o prezentacji wizualnej już nieco wspomniano powyżej, to nie jest tak, że wyłącznie mężczyźni są wzrokowcami. Także panie w pierwszej kolejności oceniają płeć przeciwną przez wzgląd na wygląd. Dlatego, gdy panowie wyglądają na zaniedbanych, mają nijakie ubranie, a ich włosy są w sporym nieładzie, to całkiem możliwe, że nie przyciągną uwagi kobiet.

Oczywiście nie chodzi o to, aby każdy facet chodził w garniturze i pod krawatem, ale wyprasowane spodnie, czy wyczyszczone buty to absolutne minimum. Panie lubią, kiedy ich mężczyźni dobrze się prezentują, ponieważ nie muszą się ich później wstydzić i wiedzą, że jak pokażą się z nimi w towarzystwie, to wzbudzą zainteresowanie i podziw.

Wierność

Raczej żaden mężczyzna nie powie na pierwszej, czy kolejnej randce, że zamierza zdradzić swoją partnerkę, ale jeśli chce to zrobić, to po co w ogóle rozpoczynać taką relację? Wbrew pozorom tekst ze znanej piosenki, że „wierność jest nudna” nie ma odzwierciedlenia w prawdziwym życiu.

Żadna z pań nie chce być zdradzana, chyba że sama decyduje się na otwarty związek. Jednak takie sytuacje są raczej do sporadyczne. Poza tym najczęściej cenią sobie stabilność, a jej z całą pewnością nie da niewierny partner. Co ciekawe, wielu mężczyzn, którym kiedyś zdarzyło się zdradzić partnerkę, nierzadko są przekonani, że ich wyskok nie wyjdzie na jaw.

Należy pamiętać, że kobiety nie są naiwne i widzą nawet najmniejsze wskazówki, a ich zemsta może być naprawdę bolesna. 

Dobry ojciec

Jeśli kobieta szuka mężczyzny do poważnego związku, to kiedyś musi się pojawić temat wspólnych dzieci. Jest to nieuniknione i wszyscy panowie powinni być na to przygotowani, bo ta kwestia może zostać poruszona w dosłownie każdym momencie. Co właściwie kryje się pod pojęciem dobry ojciec?

Taki, który będzie w stanie wspierać swoje dziecko w każdej decyzji, ale też umiał postawić stosowne granice, kiedy będzie do tego zmuszony. Nie może swoich pragnień i ambicji przerzucać na pociechę, czy oczekiwać od niej niemożliwego.

Z tym że to, czy mężczyzna okaże się dobrym ojcem, tak naprawdę zweryfikuje czas, ponieważ mówić o tym, jak się lubi dzieci to jedno, ale aktywnie uczestniczyć w ich zachowaniu to zupełnie inna, trudniejsza sprawa.

Życiowa mądrość

Skąd można czerpać życiową mądrość? Z własnego doświadczenia i popełnianych błędów. Tylko w ten sposób można zrozumieć, co jest dla nas ważne, jakimi wartościami należy się kierować i co zrobić, aby po raz kolejny nie zbłądzić.

Życiowa mądrość jest w sumie nierozerwalna z racjonalnym podejściem i umiejętnością wyciągania wniosków. Każdy mężczyzna powinien umieć przyznać się do pomyłki, porażki, przeprosić, jeżeli zachodzi taka konieczność i okazać skruchę, ale z tym to różnie bywa.

Panowie lubią się unosić honorem i pokazywać swoją siłę, co jest całkowicie niepotrzebne. Zwłaszcza, gdy nie ma takiej potrzeby.

Seks

Seks jest nieodłącznym elementem każdego związku i choć to mężczyźni uważają się za ekspertów w tej dziedzinie, to również panie mają swoje potrzeby. Dla nich seks jest równie ważny, ale muszą też czuć się spełnione. Panowie powinni skupić się najpierw przede wszystkim na ich potrzebach, a dopiero później na swoich własnych.

Kobiety lubią, kiedy igraszki w sypialni nie trwają kilka minut, a zaraz po nich panowie uciekają do łazienki. One oczekują jeszcze, że partner potrzyma je w swoich ramionach, pocałuje, czy powie, jaka była wspaniała.

Prawdziwi mężczyźni?

Dla kobiety prawdziwy mężczyzna to taki, który posiada wszystkie wymienione wyżej cechy. Poza nimi powinien być szarmancki, opiekuńczy, miły, ale też stanowczy, pewny siebie, umiejący wyrazić własne zdanie i wykształcony.

Czy dziś istnieją tacy mężczyźni? Oczywiście, że tak. Jednak bardzo ciężko jest znaleźć tego jednego, wymarzonego, który spełniałby wszystkie te oczekiwania. Czy warto szukać? I w tym przypadku też odpowiedź jest twierdząca.

Należy jednak mieć na uwadze, że nikt nie jest idealny. Każdy ma swoje wady i nie zawsze da się z nimi wygrać walkę, ale dobrze jest czasem odpuścić i przymknąć oko. Być może ten mężczyzna to wielka, prawdziwa miłość.

You may also like