Wybierz olej dostosowany do Twojego samochodu – sprawdź ofertę sklepu Dbamtomam

Olej

by admin
0 comment
Olej

Wysokiej jakości olej silnikowy to podstawa prawidłowego funkcjonowania każdego samochodu. Zapewnia on ochronę przed tarciem poszczególnych elementów silnika oraz chroni go przed wszelkimi zabrudzeniami. Dowiedz się, jaki olej będzie przystosowany do Twojego pojazdu i sprawdź jakie produkty przygotowaliśmy dla Ciebie w naszym sklepie. Zapraszamy!

Cechy oleju 10W40 i 5W40

Na każdym oleju silnikowym znajdziemy odpowiednie oznakowanie określające zakres temperatur, w jakich dany olej utrzymuje odpowiednie właściwości. Co w takim razie  oznacza 10W40?. Liczba i litera informują nas o parametrach danego produktu – olej silnikowy 10W40 to preparat, który możemy używać zimą, o czym świadczy litera W. Druga liczba określa natomiast maksymalną temperaturę, w jakiej utrzymuje on pożądane właściwości.

Produkty dostępne w naszym sklepie to nowoczesne formulacje pełne innowacyjnych technologii. Olej dociera do każdej części, zapewniając optymalne smarowanie już od momentu uruchomienia silnika. Najlepsze oleje silnkowe 10W40 do różnego rodzaju samochodów i silników znajdziesz na stronie https://dbamtomam.pl/261-olej-10w40.

Alternatywą dla powyższego oleju jest samochodowy olej 5W40. Zapewnia on maksymalną ochronę wszystkim podzespołom – to bardzo uniwersalna mieszanka doskonale sprawdzająca się w umiarkowanych temperaturach. Będzie skuteczna zarówno w mroźne dni, jak i w upały.

Jaki olej wybrać – 5W40 czy 5W30?

Jaki więc olej powinieneś wybrać – 5W30 czy 5W40? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ preparaty te posiadają swoje własne wady i zalety i nie można zwyczajnie wskazać, który z nich jest lepszy. W określonych warunkach i zastosowane w odpowiedniej jednostce napędowej będą sprawdzać się doskonale i spełniać postawione przed nimi zadanie. Dużo zależy także od klimatu, w jakim się jeździ – lepkość oleju jest dokładnie dostosowana do zakresu poszczególnych temperatur.

Parametry w niskich temperaturach obu tych olejów są takie same – zachowują optymalną lepkość nawet przy prozach sięgających -30°C. Na polskie warunki jest więc to wybór doskonały, ponieważ w naszym klimacie rzadko kiedy temperatura spada do takich niskich wartości. W przypadku oleju 5W40 warto wyróżnić gruby, trwały filtr olejowy, zapewniający ochronę przy wysokich obciążeniach – świetnie sprawdzi się więc w samochodach sportowych z dużą mocą. Natomiast olej 5W30 dzięki niższej lepkości świetnie przepływa przez większość systemów silnika, zapewniając im dokładne czyszczenie.

Jeżeli chcesz optymalnie dopasować olej silnikowy do swojego samochodu, kieruj się zaleceniami producenta. Niektórych silniki operują wyłącznie na oleju syntetycznym, natomiast inne współpracują tylko z olejem mineralnym. Po ustaleniu najlepszej formulacji skorzystaj z naszej oferty i postaw na produkty od sprawdzonych producentów. Tylko najwyższa jakość gwarantuje doskonałą ochronę i komfortowe warunki dla pracy silnika. Nie warto oszczędzać na oleju – może to doprowadzić do kosztownych usterek, lub w najgorszym wypadku do uszkodzenia silnika.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu Dbamtomam – poza szerokim wyborem olejów silnikowych posiadamy także inne niezbędne płyny eksploatacyjne i chemię potrzebną do utrzymania pojazdu w doskonałym stanie. Jeżeli zależy Ci, aby Twój samochód pięknie wyglądał i świetnie funkcjonował, u nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

You may also like