Carbon w samochodzie

Carbon

by admin
0 comments
Carbon

Czym jest carbon

Powszechnie znany jako węgiel lub węgiel, w rzeczywistości jest to włókno węglowe, wykonane z kontrolowanej pirolizy poliakrylonitrylu i innych polimerów organicznych. Od dawna jest używany w przemyśle. Zwłaszcza jeśli materiał musi być bardzo wytrzymały, a jednocześnie bardzo lekki.

folią carbonWłókno węglowe jest wykorzystywane w takich branżach jak lotnictwo, sport, jachting i sporty ekstremalne.

Włókno węglowe jest szczególnie wykorzystywane w konstrukcji samochodów Formuły 1, ponieważ jest o 40% lżejsze od tego samego elementu aluminiowego.

Co to Carbon w samochodzie?

Technika oklejania samochodu folią staje się coraz bardziej popularna, ponieważ obecna folia carbon jest bardzo wytrzymała i może służyć nawet do dziesięciu lat, w końcu mogą chronić lakier z serii przed kamykami, asfaltem, solą, gałęziami, a nawet drobne rysy, zawsze możesz się ich pozbyć.

W porównaniu do lakierowania, w zależności od wielkości samochodu i wybranej folii cena jest mniej więcej taka sama lub nawet niższa, a czas obróbki znacznie krótszy.

Głównie ze względów wizualnych i chęci wizualnego tuningu, entuzjaści karbonu chętnie stosują folie karbonowe w swoich samochodach.

Oczywiście nie jest to folia wykonana z włókna węglowego, ale odzwierciedla jej kolor i ułożenie włókien. To dzięki tej folii każdy fan lub zapalony fan wizualnych poprawek może zmienić wnętrze i wygląd zewnętrzny swojego samochodu.

Ile kosztuje Carbon na auto?

W profesjonalnych salonach owijanie folią karbonową może kosztować od 3-5 tysięcy złotych do nawet 10-20 tysięcy złotych, w zależności od wielkości afolia karbonowa, użytych materiałów, rodzaju i ilości pracy.

Karbonowa folia, która owija kokpit to osobna sprawa, trochę prostsza.

Wymaga również opalarki, delikatnej i precyzyjnej, ale nie podatnej na pienienie. Tańsze są też folie wewnątrz auta ceny zaczynają się od 10 złotych za metr.

Jak naklejać folię Carbon?

Nakładanie folii karbonowej należy rozpocząć od pełnego przygotowania pojazdu do tego procesu. Dokładnie wyczyść korpus myjką ciśnieniową i gąbką. Pozostały brud może uniemożliwić przyklejanie się folii lub spowodować jej odklejenie miejsce.

Następnie samochód należy odtłuścić w miejscu, w którym znajduje się materiał. W takim przypadku można użyć gotowego preparatu, który nie uszkodzi lakieru. Najważniejsza jest folia. Użyj odpowiedniej metody pracy w zależności od tego, czy masz do czynienia z folią podkładową, czy wylewaną.

oklejania samochodówW pierwszym przypadku folię należy nałożyć na mokre partie ciała, a następnie wygładzić.

Nieco trwalsza folia wylewana wymaga nałożenia jej na lakier i użycia opalarki, co pozwoli na precyzyjne dopasowanie folii. Ostatnim etapem klejenia jest tzw. skrobak do gładkiej powierzchni, który usunie drobne nierówności i pęcherzyki powietrza.

Jak Kłaść folię na auto?

Dokładnie wyczyść powierzchnię. To jest najważniejszy punkt. Dobrze przygotowana powierzchnia to klucz do sukcesu. Zaczynamy od dokładnego umycia samochodu.

W naszym przypadku mamy do czynienia z dachem, dlatego stosujemy odpowiednie środki chemiczne do odżelaziania i usuwania cząstek bitumu z powierzchni elementów.

folie carbonCały dach jest następnie pokrywany gliną i ponownie myty w celu usunięcia wszelkich pozostałych zanieczyszczeń.

Szczególną uwagę należy zwrócić na szczeliny i narożniki, w których zabrudzenia są największe, później będziemy musieli w nie wcisnąć folię.

Kolejnym krokiem jest usunięcie elementów utrudniających aplikację. Zabierając samochód, którym mamy do czynienia, demontaż anteny to prosta czynność, która czasami wymaga więcej pracy niż aplikator.

Pod uszczelką anteny, podobnie jak w przypadku szczelin wokół dachu, może gromadzić się brud, więc potraktowaliśmy to miejsce tak samo, jak zakamarki powyżej.

Ważne jest, aby ostrożnie obchodzić się z anteną, aby zapobiec przedostawaniu się chemikaliów do pojazdu przez otwór. Po nałożeniu należy podgrzać folię i sprawdzić, czy nie zostawiamy za sobą powietrza.

Przed przystąpieniem do pracy należy w karcie technicznej produktu sprawdzić temperaturę w jakiej należy przykleić folię do podłoża.

You may also like