Depilacja woskiem dla mężczyzn – wszystko, co chcesz wiedzieć

Depilacja woskiem

by admin
0 comment
Depilacja woskiem dla mężczyzn
Jeszcze parę lat temu zabieg depilacji woskiem był zabiegiem typowo kobiecym. Obecnie jest to zabieg coraz bardziej popularny, także wśród mężczyzn. Nic, w tym dziwnego, gdyż to właśnie mężczyźni są bardziej owłosieni niż kobiety.
Niechciane owłosienie u mężczyzn pojawia się m. in.: na klatce piersiowej, plecach, ramionach, brzuchu, itd. Co więcej, owłosienie mężczyzn charakteryzuje się przeważnie ciemnym kolorem, przez co jest trudne do zakamuflowania.
Mężczyzna również ma prawo czuć się dobrze we własnym ciele, a depilacja woskiem dla mężczyzn to zabieg kosmetyczny, który poprawia samopoczucie oraz pozytywnie wpływa na wygląd estetyczny. Pozbycie się nadmiernego owłosienia ułatwia również codzienną higienę.
Warto wiedzieć, że depilację woskiem można wykonać zarówno w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak i w domowym zaciszu. Oczywiście w przypadku pierwszych zabiegów depilacji woskiem o wiele lepszym rozwiązaniem jest wykonanie go pod nadzorem odpowiednio doświadczonej osoby. Dzięki temu można zobaczyć, jak prawidłowo przebiega cały proces depilacji woskiem.

Jacy mężczyźni potrzebują depilacji woskiem?

Depilacja woskiem dla mężczyzn jest zabiegiem nie tylko wykonywanym ze względów estetycznych, ale także ze względów praktycznych. Istnieją bowiem zawody, w których depilacja pozwala mężczyzną czuć się komfortowo i to niezależnie od zaistniałej sytuacji.

Na depilację woskiem decydują się przede wszystkim mężczyźni, którzy wymagają długotrwałego efektu po zabiegowego. Na depilację woskiem według statystyk najczęściej decydują się w pierwszej kolejności:

Sportowcy: 

Zarówno mężczyźni uprawiający sport zawodowo, jak i amatorsko często decydują się na zabieg depilacji woskiem. Wówczas jest to rozwiązanie wyjątkowo praktyczne. Wśród sportowców decydujących się na depilacje można wyróżnić konkretne dyscypliny sportowe, w których depilacja obejmuje wybrane partie ciała.

Przykładowo w przypadku pływaków najczęściej depilowane są takie partie ciała, jak: pachy, ręce, plecy, nogi, brzuch, a także tors. Są to wówczas te partie ciała, które podczas uprawiania pływania są widoczne, a samo pozbycie się owłosienia, z tych właśnie miejsc zapewnia komfort w trakcie wizyty na basenie oraz zawodów.

Kolejną dyscypliną, podczas której uprawiania mężczyźni często decydują się na depilację jest kolarstwo. Kolarze zazwyczaj depilują ręce oraz nogi.

Dzięki temu kolarz zyskuje doskonały wygląd i wysoki poziom odczuwalnego komfortu niezależnie od warunków panujących wokół. Następnym sportem uprawianym przez mężczyzn, który wiąże się z depilacją jest bieganie. Biegacze najczęściej depilują: nogi, plecy oraz tors. Dzięki temu biegacz czuje się dłużej świeżo i komfortowo.

Managerowie:

Depilacja woskiem jest zabiegiem wyjątkowo popularnym w przypadku managerów oraz biznesmenów. Niewątpliwie są to zawody, w których bardzo ważna jest prezencja.

Mężczyźni zajmujący wysokie stanowiska, w tym stanowiska kierownicze decydując się na depilację takich partii ciała, jak: ręce, plecy oraz tors zyskują większą pewność siebie, oraz podwyższają poczucie własnej wartości. Depilacja w tego typu zawodach jest również ważna ze względów estetycznych i prezentacyjnych.

Jakie części ciała depilują Panowie?

Jak już wcześniej wspomniano owłosienie męskie różni się od owłosienia żeńskiego. Warto wiedzieć, że jest ono zlokalizowane w miejscach bardzo widocznych. Panowie często decydują się na depilowaniem woskiem m. in.: ramion, wierzchu dłoni, karku, czy też klatki piersiowej.

Oczywiście niechciane owłosienie może występować na każdej partii ciała, a depilacja woskiem jest w stanie zniwelować ten problem. Wielu mężczyzn decyduje się na usunięcie owłosienia z: pośladków, stóp oraz brzucha.

Czym różni się depilacja woskiem męska od kobiet?

Z praktycznego punktu widzenia depilacja męska technicznie nie różni się niczym od depilacji woskiem kobiet. Jednakże różnice pojawiają się w innych kwestiach dotyczących depilacji.

Włosy męskie są przeważnie mocniejsze oraz grubsze od włosów kobiecych. Różnica pojawia się także w lokalizacji owłosienia na ciele, co oznacza, że depilacji w przypadku mężczyzn są poddawane inne partie ciała niż w przypadku kobiet.

Kolejną różnicą pomiędzy depilacją woskiem damską, a depilacją woskiem męską jest motywacja. Kobiety w większości przypadków decydują się na depilację ze względów estetycznych. Wówczas jest to zabieg będący niemal oczywistym elementem dbania o urodę.

 

Natomiast Panowie depilację traktują bardziej praktycznie bądź terapeutycznie np. w przypadku gdy mężczyzna boryka się z problemem niechcianego owłosienia zlokalizowanego w widocznej partii ciała może odczuwać dyskomfort, a nawet odbierać swoje owłosienie jako defekt urody. Wówczas depilacja pomaga uporać się z krępującym problemem.

Jak przygotować się do męskiej depilacji woskiem?

Depilacja woskiem jest zabiegiem, do którego należy przygotować ciało bądź miejsce zabiegowe. Przede wszystkim istotna jest ocena długości włosa. Zabieg woskiem najlepiej przeprowadzić na włosach o długości minimalnej wynoszącej pół centymetra.
W przypadku krótszych włosów niektóre nich mogą zostać nieusunięte podczas depilacji. Co więcej, włos do depilacji woskiem nie powinien być zbyt długi, gdyż depilacja długich włosów jest bardziej bolesna.
Warto również przed zabiegiem zadbać o to, aby w depilowanym miejscu nie wysondowały wszelkie uszkodzenia naskórka, a skóra nie była przesuszona. Mężczyzna, wybierając się na depilację woskiem powinien oczyścić ciało z martwego naskórka.

Czego nie wolno robić przed depilacją?

Przed depilacją woskiem należy unikać poparzeń skóry. Wówczas najlepiej zrezygnować z intensywnego opalania, korzystania z solarium oraz sauny. Bezpośrednio przed depilacją warto także zrezygnować z peelingów, preparatów chemicznych oraz kremów mogących podrażnić skórę.

 

Co więcej, przed depilacją zaleca się rezygnację z intensywnego nawilżania miejsca zabiegowego, gdyż na mocno nawilżonej skórze może pojawić się tłusta powłoka. Do tłustej powłoki wosk może nie przykleić się w sposób prawidłowy bądź nie przyklei się wcale.

Czego nie robić po depilacji woskiem?

Po depilacji woskiem nie należy wystawiać się na promienie UV. Nie należy także korzystać z kąpieli w słonej wodzie oraz w wodzie z dużą ilością chloru. Warto zrezygnować z basenu oraz jacuzzi. Po depilacji nie powinno się zakładać ubrań ściśle przylegających do miejsca zabiegowego.
W pierwszych dniach po depilacji nie wolno uprawiać sportu, gdyż podrażniona skóra może źle zareagować na pot. Co więcej, po depilacji nie należy przegrzewać ciała. Jest to istotne, ponieważ wysoka temperatura utrudnia regenerację naskórka po depilacji. Ponadto po depilacji woskiem nie należy wykonywać mocnych peelingów oraz stosować preparatów, które zatykają pory.

Jak trwały jest efekt męskiej depilacji?

Depilacja woskiem dla mężczyzn cieszy się popularnością przede wszystkim ze względu na długotrwałe efekty. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod usuwania niechcianego owłosienia efekty depilacji woskiem utrzymują się od 4 do 6 tygodni.

Oczywiście długość utrzymywania się efektu jest zależna od predyspozycji organizmu. U jednych osób włosy odrastają w szybkim tempie, a u innych w wolnym. Dodatkową, ale bardzo istotną zaletą depilacji woskiem jest fakt, że włosy odrastają jaśniejsze, bardziej delikatne, a ich ilość jest mniejsza. Dzięki temu po kilku zabiegach odrastające włosy są o wiele mniej widoczne.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00