Antykoncepcja dla mężczyzn

Antykoncepcja

by admin
0 comment
Antykoncepcja dla mężczyzn

Antykoncepcja czyli prezerwatywy to jedna z najczęściej stosowanych przez mężczyzn metod. Oferują wysoki poziom ochrony przed przedostaniem się plemników do żeńskiego układu rozrodczego, a jednocześnie mają dodatkowe zalety, których nie można znaleźć w przypadku większości innych rodzajów kontroli urodzeń.

tabletki hormonalneTo powiedziawszy, chodzi o zmniejszenie ryzyka przenoszenia niebezpiecznych chorób przenoszonych drogą płciową – ważne, jeśli mężczyzna ma wiele partnerek i chce dbać o swoje zdrowie.

Ta metoda męskiej antykoncepcji jest również łatwo dostępna.

Jedną z jego wielkich zalet jest to, że prezerwatywy bez problemu można kupić na miejscu nie tylko w aptekach, ale także w aptekach, sklepach wielkopowierzchniowych, a nawet na stacjach benzynowych.

rozrost gruczołu krokowegoZabezpieczenie się prezerwatywą nie wymaga też od mężczyzny systematycznego dostosowywania się do wielu sytuacji podczas jej stosowania, co jest niestety jedną z głównych wad pigułki dla kobiet.

Co się stanie, gdy mężczyzna zażyje tabletki antykoncepcyjne?

Każdego dnia lekarze na całym świecie spotykają się z pacjentami, którzy przez pomyłkę lub ćwiczenia przyjmują nieodpowiednie dla nich leki lub preparaty.

Brzmi to jednak dziwnie – kobiety regularnie biorą Viagrę, a mężczyźni mylą pigułkę z lekiem na wzdęcia. co wtedy?

mężczyzn metody antykoncepcjiPomimo zapewnień lekarzy i nawoływań do zachowania spokoju, mężczyźni prawie zawsze po zażyciu pigułki mają ataki paniki: obserwują powiększone piersi i wyższy głos.

Panowie nie potrafili wytłumaczyć, że tak niewielkie ilości żeńskich hormonów w ogóle nie wpłyną na ich organizm, a łagodne środki przeczyszczające spowodują, że śladowe ilości preparatów znikną z męskiego przewodu pokarmowego.

Mężczyźni czasami zlecają płukanie żołądka w celu usunięcia nadmiaru estrogenu. Lekarze twierdzą, że nie ma powodów do paniki: połknięcie pojedynczej pigułki antykoncepcyjnej nie stanowi większego zagrożenia, ponieważ dawka hormonu jest tak niska.

Poznaj te zaskakujące fakty o antykoncepcji

hormonalne metody antykoncepcjiNaukowcy ciężko pracują nad opracowaniem hormonalnych pigułek antykoncepcyjnych dla mężczyzn.

Pierwsze próby opracowania męskiej pigułki antykoncepcyjnej podjęto kilkadziesiąt lat temu.

Jak się okazuje, największym wyzwaniem stojącym przed badaczami jest problem odwracalności leków.

Według ostatnich doniesień prasowych naukowcom udało się w końcu opracować formułę, która nie powoduje trwałej bezpłodności.

Jak dotąd badania przeprowadzono tylko na myszach, ale eksperci uważają, że metoda antykoncepcji może działać również u mężczyzn.

chorobami przenoszonymi drogą płciowąPierwsze kliniki antykoncepcyjne były nielegalne. Pierwsza klinika antykoncepcyjna została otwarta w Stanach Zjednoczonych w 1916 roku przez pielęgniarkę Margaret Sander.

Pomysł na placówkę zrodził się po śmierci pacjentki, która zmarła w wyniku powikłań niechcianej ciąży. Niestety, po 11 dniach działalności klinika antykoncepcji została zamknięta, a jej założycielka została zatrzymana przez policję.

 

Antykoncepcja dla mężczyzn – wazektomia

Wazektomia jest małoinwazyjnym zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Polega na zatrzymaniu ruchu plemników w kierunku nasienia.

męska antykoncepcja hormonalnaPo operacji objętość nasienia zmniejsza się o 1-2%. Nasienie nadal tam jest, ale nie ma w nim plemników.

Po wazektomii jądra będą nadal wytwarzać plemniki, ale zostaną one wchłonięte przez organizm.

Wazektomia zapobiega ciąży lepiej niż jakakolwiek inna metoda kontroli urodzeń, z wyjątkiem abstynencji.

zmniejszenie odczuwania przyjemnościWazektomia jest bardzo skuteczną i trwałą metodą antykoncepcji. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym bez użycia skalpela.

Czas trwania zabiegu to zazwyczaj 20-30 minut. Warto podkreślić, że wazektomia nie powoduje natychmiastowej bezpłodności.

Po wazektomii wymagana jest kolejna dodatkowa metoda antykoncepcji, dopóki niedrożność wazektomii nie zostanie potwierdzona przez analizę nasienia po wazektomii.

Naturalne metody antykoncepcji dla mężczyzn

zabieg wazektomiiWspółżycie przerywane – wiele par nadal stosuje tę metodę antykoncepcji, chociaż jej skuteczność jest bardzo niska (Pearl Scale 15-28).

Jednocześnie wyjęcie prącia z pochwy przed wytryskiem nie gwarantuje, że nie dojdzie do zapłodnienia – penis będzie wydzielał preejakulat, który zawiera plemniki, a moment jego uwolnienia jest trudny do przewidzenia.

Dlatego ta metoda jest zalecana tylko parom, które rozważają możliwość zajścia w ciążę. Wstrzemięźliwość seksualna – Najprostszym sposobem na to jest powstrzymanie się od współżycia w dni płodne.

metody antykoncepcyjnej Wymaga jednak udziału obu stron, gdyż jego skuteczność w największym stopniu zależy od prawidłowego określenia okresu płodnego na podstawie objawów fizycznych kobiety

 

Antykoncepcja dla mężczyzn – antykoncepcja hormonalna

męska antykoncepcjaPomimo wielu prób stworzenia skutecznej i bezpiecznej metody antykoncepcji dla mężczyzn, jak dotąd żaden preparat nie przeszedł pomyślnie badań klinicznych na ludziach.

Większość z nich opiera się na hormonach, ale naukowcy odkryli, że leki niehormonalne mają mniej skutków ubocznych i dlatego są bezpieczniejsze.

Potwierdził to dr Abdullah al Noman z University of Minnesota w Minneapolis. Antykoncepcja hormonalna dotyczy obecnie przede wszystkim kobiet.

zapłodnienia komórki jajowejPigułka jest najbardziej popularna wśród kobiet. Jednak obecnie trwają badania mające na celu udostępnienie hormonalnych środków antykoncepcyjnych również mężczyznom. Wspomniano o zastrzykach hormonalnych, ale to nie wszystko.

Męskie pigułki antykoncepcyjne zawierają hormony płciowe. Ich dawki zapobiegają produkcji plemników w sposób, który poważnie ogranicza liczbę plemników. W ten sposób zapewniony jest wysoki stopień ochrony przed zapłodnieniem.

stosunek przerywanyOczywiście wymaga to od mężczyzn takiej samodyscypliny podczas przyjmowania pigułek, jak dzisiejsze kobiety.

Ten męski środek antykoncepcyjny jest jeszcze w fazie eksperymentów, ale może pojawić się na rynku w przyszłości. 

Niestety, antykoncepcja dla mężczyzn nie jest obecnie szczególnie dobrze rozwinięta, więc wybór spośród wielu dostępnych metod może być trudny.

Obecnie mężczyźni mają do wyboru prezerwatywy lub wazektomię i prawdopodobnie środek plemnikobójczy.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00