Trening EMS – na czym polega? Jakich efektów można się spodziewać?

Trening EMS

by admin
0 comment
Trening EMS

Trening EMS polega na wywoływaniu skurczów mięśni przy użyciu impulsów elektrycznych. Głównym celem stosowania treningu EMS jest przyspieszenie procesu spalania tkanki tłuszczowej.

trening ems pozwala Ten sam zabieg wykonywany jest w gabinetach fizjoterapeutycznych – korzystają z niego pacjenci cierpiący osłabienie czy zanik mięśni.

Sprawdź, jakie są zalety stosowania treningu EMS i kto może skorzystać z tej nowoczesnej metody!

Co to jest trening EMS?

Trening EMS stosuje się przy użyciu generatora impulsów elektrycznych, których zadaniem jest poprawa kondycji i wydolności mięśni. Istnieją dwie metody stosowania impulsów elektrycznych. Jedna z nich polega na elektrostymulacji wybranych partii mięśni podczas wykonywania ćwiczeń, na przykład na siłowni czy w gabinecie fizjoterapeutycznym.

trenerem personalnymInne zastosowanie tego treningu polega na stymulacji mięśni za pomocą impulsów elektrycznych gdy osoba pozostaje w spoczynku lub gdy wykonuje codzienne obowiązki.

Uważa się, że pierwsza z metod jest dużo bardziej efektywna – połączenie treningu siłowego ze stymulacją wybranych partii mięśni za pomocą impulsów elektrycznych przynosi naprawdę spektakularne efekty.

Trening EMS wykonywany na siłowni zwykle przeprowadza się z użyciem specjalnego kombinezonu. Strój ten jest wykonany ze specjalnego materiału i ma wbudowany system elektrod, które stymulują wybrane partie mięśni.

pierwszy trening emsPowszechnie uważa się, że 30 minut treningu EMS przynosi takie same efekty jak 4 godziny tradycyjnych ćwiczeń.

W sporcie trening EMS wykorzystuje się w celu spalenia zbędnej tkanki tłuszczowej i wzmocnienia siły i kondycji mięśni.

Z kolei w fizjoterapii, zastosowanie działania impulsów elektrycznych ma za zdanie przywrócić sprawność i siłę mięśni osób, które z różnych powodów cierpią na ich znaczące osłabienie lub zanik.

Trening EMS – zalety

wzmocnienie mięśniNiewątpliwą zaletą stosowania treningu EMS są jego spektakularne i stosunkowo szybkie efekty.

Wykorzystanie nowoczesnych technologii w sporcie może znacząco wpłynąć na poprawę wyników osób trenujących zawodowo. Impulsy elektryczne nie tylko wzmacniają siłę mięśni, ale także wpływają na ich rozbudowę.

Działanie technologii EMS docenią także panie, które zmagają się ze zbędnymi kilogramami i cellulitem – treningi EMS pozwalają spalić tkankę tłuszczową w bardzo szybkim tempie, a co więcej przyczyniają się do wzmocnienia napięcia skóry, która przestaje przypominać pomarańczową skórkę.

najefektywniejsza forma wysiłku fizycznegoW gabinetach fizjoterapeutycznych trening EMS zaleca się osobom, które próbują wrócić do pełnej sprawności, na przykład po przebytym urazie lub chorobie, która unieruchomiła pacjenta na dłuższy okres.

Trening EMS jest metodą przeznaczoną dla osób z każdej grupy wiekowej, co nie oznacza jednak, że jest on zalecany w absolutnie każdym przypadku.

Chcesz wiedzieć jakie są efekty regularnego stosowania treningu EMS i w przy jakich dolegliwościach należy odpuścić sobie stosowanie elektrostymulacji? Czytaj dalej!

Ile kosztuje sesja ćwiczeń z impulsami elektrycznymi?

sesja treninguCena sesji treningowej przy użyciu impulsów elektrycznych to kwestia, która najbardziej ciekawi osoby zainteresowane.

Ile zatem kosztuje sesja treningowa EMS? Tak naprawdę trudno jednoznacznie stwierdzić, ponieważ pod uwagę należy wziąć kilka istotnych kryteriów.

Można jednak przyjąć, że cena za jedną sesję treningu rozpoczyna się od około 100 złotych wzwyż. Mowa tutaj o treningu w pełnym kombinezonie, do którego podłączone są elektrody działająca na niemalże wszystkie partie mięśni.

Cena samego kombinezonu to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych, dlatego też należy liczyć się ze stosownymi kosztami jego wypożyczenia.

Nie ulega wątpliwości, że jedną z najistotniejszych kwestii, która wpływa na ustalenie sesji treningu jest jego forma.

Osoby, które chcą skorzystać z indywidualnego treningu EMS pod czujnym okiem trenera personalnego, muszą liczyć się z koniecznością zapłacenia większej kwoty niż osoby, które zdecydowały się na trening grupowy.

Trening EMS – efekty

Trening EMS cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które chcą w krótkim czasie pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Elektrostymulacja mięśni przypadła również do gustu kobietom, która zmagają się z cellulitem i brakiem odpowiedniego napięcia skóry.

Redukcja tkanki tłuszczowej to jeden z wielu efektów stosowania treningu EMS. Ćwicząc przy użyciu impulsów elektrycznych możesz także:

  • wyrzeźbić sylwetkę
  • budować i wzmacniać mięśnie
  • przygotować ciało do sporów sezonowych
  • poprawić mobilność i sprawność stawów i kręgosłupa
  • zwiększyć ogólną wydajność i siłę mięśni
  • poprawić jakość skóry

Zauważalne efekty wysiłku po wykonaniu treningu EMS gwarantuje doskonałe samopoczucie, wzrost pewności siebie i stanowi zastrzyk motywacji do dalszej walki o wymarzoną sylwetkę i mocne zdrowie.

Skutki uboczne treningu EMS

utratę tkanki tłuszczowejCzy trening, który przynosi tak spektakularne efekty, może powodować skutki uboczne? Z reguły każdy trening, który zostanie wykonany nieprawidłowo lub zbyt intensywnie, może nieść za sobą przykre konsekwencje. Okazuje się jednak, że trening EMS wymyka się tej regule.

Oczywiście istnieje szereg dolegliwości, które stanowią przeciwwskazanie do stosowania treningu przy użyciu impulsów elektrycznych.

Jeśli jednak żadne z przeciwwskazań nie dotyczy Cię bezpośrednio, możesz uznać trening EMS za w pełni bezpieczną formę aktywności, która nie powoduje zagrażających zdrowiu i życiu skutków ubocznych.

Trening EMS – przeciwwskazania

zwykłego treninguW treningu EMS wykorzystuje się elektrostymulację mięśni za pomocą impulsów elektrycznych, co w dużym uproszczeniu oznacza to, że do wykonania treningu wykorzystuje się prąd.

Dość oczywiste wydaje się zatem, że osoby, które mają wszczepiony rozrusznik serca, nie będą mogły skorzystać z tego typu metody – impulsy elektryczne przewodzone przez specjalny kombinezon mogłyby zakłócić prawidłową pracę urządzenia, od którego zależy przecież życie danej osoby.

Z treningu EMS zmuszone są zrezygnować wszystkie osoby zmagające się z chorobami serca, nadciśnieniem i epilepsją. Nie jest to także odpowiedni trening dla kobiet w ciąży.

redukcję cellulitu Wszelkiego rodzaju stany zapalne i choroby nowotworowe stanowią przeciwwskazanie do stosowania elektrostymulacji mięśni.

Z treningu muszą zrezygnować osoby cierpiące na zaburzenia funkcjonowania układu krwionośnego, infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze i osoby z wysoką gorączką.

Przepuklina pachwinowa i przepuklina ściany żołądka to kolejna dolegliwość, która dyskwalifikuje osobę z możliwości skorzystania z treningu EMS.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy trening przy użyciu impulsów elektrycznych jest dla Ciebie dobrą opcją, skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

redukcja cellulitu Zasięgnij rady swojego trenera personalnego, który dokładnie wyjaśni Ci działanie elektrostymulacji mięśni za pomocą prądu i przeprowadzi z Tobą wnikliwy wywiad na temat Twojego stanu zdrowia.

Czy trening EMS w domu jest możliwy?

Trening EMS w domowym zaciszu jest jak najbardziej możliwy. Warto jednak pamiętać, że zakup całego oprzyrządowania to wydatek rzędu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Czy jest na to jakaś rada? Oczywiście! Skorzystaj z możliwość treningu w domu z pomocą trenera personalnego, który dotrze do Ciebie w umówionym terminie i zabierze ze sobą wszystkie niezbędne urządzenia i akcesoria.

Podobne usługi świadczą fizjoterapeuci, którzy oferują możliwość dojazdu do pacjenta i przeprowadzenia treningu rehabilitacyjnego w jego domu.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00