Wodnik mężczyzna – charakterystyka znaku zodiaku

Wodnik

by admin
0 comment
Wodnik

Od wielu tysiącleci gwiazdy fascynują cały gatunek ludzki. Wszystkie ludy i kultury zastanawiają się, jak one działają.

Wiele ludów przypisuje i przypisywało ciałom niebieskim potężny wpływ na to, co dzieje się na Ziemi. Poniższy artykuł skupi się na wyjaśnieniu, skąd wziął się zodiak.

Omówi on także osoby spod znaku Wodnika pod kątem ich zdrowia, chorób, cech charakteru, perspektyw zawodowych, relacji międzyludzkich, a także interakcjach z innymi znakami zodiaku.

Mitologiczne pochodzenie znaku zodiakalnego Wodnik

Wszystkie dwanaście znaków Zodiaku zawdzięczamy starożytnym Sumerom. Uczeni owego mezopotamskiego ludu byli bardzo zafascynowani ciałami niebieskimi.

W ramach swoich badań wyróżnili na niebie wiele gwiazdozbiorów, którym przypisali szczególne znaczenie.Sumerowie doszli do wniosku, że istnieje ścisły związek pomiędzy ludzkim losem, a gwiazdami.

Pierwotnie znaków zodiakalnych było więcej, niż dwanaście. Ową liczbę zaproponowali dopiero Babilończycy, następny Sumerów, około pięćset lat przed narodzinami Chrystusa. Był to owoc podzielenia nieboskłonu na równe części. Działanie Babilończyków poskutkowało usunięciem z pierwotnego zodiaku wielu znaków.

Wodnik – cechy charakteru

Urodzenie się pod danym znakiem zodiaku oznaczało dla starożytnych określenie z góry losu danej osoby. Gwiazdy determinują także cechy, jakimi oznacza się urodzona w danym okresie osoba.

Wodnika w modelu zodiakalnym cechuje przede wszystkim ogromna niezależność od innych. Oznacza to, że bardzo nie lubi on, gdy inni sprawują nad nim jakąkolwiek kontrolę czy nadzór.

Inną istotną zaletą Wodnika jest jego życzliwe usposobienie względem otaczających go osób i rzeczywistości. Czyni go to bardzo przyjemnym partnerem do rozmów czy głębszych relacji.

Jednak wadą kontaktów z Wodnikiem może być jego skłonność do chodzenia własnymi ścieżkami. W najskrajniejszych przypadkach przejawia się ona jako zupełne ignorowanie innych.

Paradoksalnie, ludzie spod tego znaku są niebywale wrażliwi. Mogą sprawiać wrażenie osób, które są wręcz nieczułe. Jednak pod tą maską kryją osoby, które bardzo łatwo poruszyć czy zranić.

Wodnik bez wątpienia będzie także osobą ceniącą nowe doświadczenia czy zmiany dla samych zmian.

Wodnik – kolor, kamień, kwiat

Wodnik związany jest z żywiołem wody. Oznacza to, że kamieniami, jakimi powinien się zainteresować, są:

 • opal – chroni przed negatywną energią i otwiera na dobro
 • fluoryt – pomaga w osiąganiu celów
 • turkus – podobnie jak opal chroni przed złem

Osoby narodzone pod tym znakiem posiadają także zestaw roślin, który naturalnie preferują. Są to przede wszystkim:

 • oplątwa
 • zamiokulkas
 • jaśmin
 • aloes

Jednym z ukochanych kolorów Wodnika będzie turkusowy, pochodzący od jednego z jego kamieni. Inne barwy, które doceni, to:

 • zieleń
 • błękit

Wodnik w relacjach z ludźmi

Wodnik to osoba skrajnie niezależna. Cecha to może być jednocześnie błogosławieństwem i przekleństwem dla jego otoczenia i najbliższych osób. Swoboda tych osób może sprawić, że będą one udzielały bardzo cennych porad. Ich spojrzenie może wykraczać poza standardowe ramy. Ponadto Wodnik może ignorować utarte, lecz nieprawdziwe opinie.

Jednak ta sama niezależność może spowodować lęk przed bliskością. Oznacza to, że jako partner Wodnik będzie mógł stronić od stałych czy bliższych relacji. Może zdecydować się na wybór związku bez zobowiązań. Jako rodzic może zaniedbywać swoje dzieci, ponieważ uzna je za ograniczenie.

Choroby, które dopadają osoby spod znaku Wodnika

Sumerowie byli święcie przekonani, że choroby to sprawa nie tylko biologiczna. Wiązali oni medycynę z magią czy właśnie astrologią. Jako lekarstw używali także magicznych zaklęć czy zdejmowania klątw. Astrologowie tego ludu wierzyli także, że zodiak nieuchronnie powoduje podatność na wybrane choroby.

Wodnik może być częstym pacjentem lekarzy specjalizujących się w chorobach związanych z krwią i jej krążeniem. Gwiazdy, pod którymi się urodził mogą nieuchronnie prowadzić do gabinetów hematologów.

Ponadto ze względu na swą wrażliwość może doświadczać dolegliwości na tle nerwowych. Z ich powodu może szybko znaleźć się przed obliczeniem psychologa, terapeuty czy nawet psychiatry.

Dziedziną medycyny, jaka związana jest z Wodnikiem, jest także nefrologia. Nerki osób, które przyszły na świat jako Wodniki są szczególne narażone na komplikacje. Co więcej, mogą one bardzo często przybierać formę niebezpiecznej dla życia ostrej niewydolności czy kamicy nerkowej.

Wodnik w związkach z innymi znakami

Naturalnymi przyjaciółmi czy partnerami Wodników często są Koziorożce. Osoby spod tego znaku są, podobnie jak ich koledzy spod Wodnika, bardzo skryci, ambitni i wbrew pozorom wrażliwi.

Innym przyjaznym Wodnikowi znakiem będzie Baran. Wodnik z pewnością doceni jego kreatywność.

Bliźnięta to osoby bardzo ambitne i żądne przygód. Wodnikom bez wątpienia spodoba się ich energia, co powoduje głębokie przyjaźnie czy małżeństwa.

Niestety, nie wszystkie znaki są kompatybilne z Wodnikiem. Byki raczej nie nawiążą z nim przyjaznych relacji. Przeciwnie, szybko wejdą z nim na kurs kolizyjny. Byk to zatwardziały konserwatysta, który nie zdzierży typowej dla Wodnika żądzy zmian czy przygód.

Raki ze względu na swoją potrzebę bliskości siłą rzeczy odstraszą Wodnika. Nie należy spodziewać się udanych przyjaźni czy relacji romantycznych.

Lew i Wodnik znajdują się na przeciwnych biegunach nieboskłonu. Jednak ich mocne przeciwieństwo czyni ten duet bardzo dobrym wzajemnym uzupełnieniem. Jednak warto zastrzec, że będzie to obfitująca w turbulencje relacja.

Wodnik oraz Panna nie stworzą dobrego duetu. Typowe dla Panien pragnienie ustatkowania się sprawi, że żądza przygód Wodnika stanie się zarzewiem kłótni.

Wodniki i Wagi wbrew pozorom są bardzo dopasowane. Bardzo szybko mogą zapałać do siebie uczuciem.

Skorpion może dążyć do zdominowania Wodnika. Ten zaś, oczywiście, nie lubi relacji o takiej dynamice. Oznacza to, że duet ten nie wejdzie w dobre kontakty.

Strzelec również jest skrajnym indywidualistą. Z tego względu świetnie odnajdzie się w relacji z Wodnikiem.

Wodnik i Ryby dzięki swoim głębokim intelektom będą doskonałymi przyjaciółmi. Jednak różnice w temperamentach sprawią, ze ich kontakty nie doprowadzą do małżeństwa.

Co ciekawe, dwa Wodniki to bardzo niebezpieczne połączenie. Dwie osoby skrajnie ambitne, indywidualistyczne będą nieustannie się kłócić.

Najlepsze zawody dla Wodnika

Wodnik mężczyzna ze względu na swoją niezależność powinien unikać profesji wymagających pracy zespołowej i/lub podporządkowania się. Nie będzie więc najlepszym mundurowym czy księgowym. Nie sprawdzi się także w roli urzędnika.

Wodnik powinien zainteresować się prowadzeniem własnej działalności. Jako odludek chętnie będzie pracował w samotności. Jego ambicja doprowadzi go do wielu sukcesów.

Wodnik sprawdzi się także jako sportowiec w dyscyplinach niezespołowych. Niejednokrotnie stanie na podium dzięki swojej ambicji.

Dobrymi karierami dla Wodników będą wszystkie profesje wymagające niezależności. Powinien on rozważyć bycie prawnikiem, kierownikiem dowolnego szczebla czy politykiem.

Sławne Wodniki

Typowa dla nich ambicja sprawia, że osoby spod tego znaku często są powszechnie znane. Jako przykłady można podać:

 • Karol Darwin, odkrywca teorii ewolucji
 • Mikołaj Kopernik, twórca heliocentryzmu
 • Harry Styles, brytyjski piosenkarz
 • Christian Bale, aktor
 • Natalia Nikiel, piosenkarka
 • Ed Sheeran, kompozytor oraz wokalista
 • Kamil Glik, piłkarz z reprezentacji Polski

Wodnik facet związki

Wolność i niezależność

Wodnik ceni sobie wolność i niezależność. Nie lubi być ograniczany i dostępny, ponieważ jego partnerzy szanują jego przestrzeń.

Wierność i Lojalność

Chociaż może wydać się zdystansowany, mężczyzna Wodnik jest wierny i lojalny. Gdy już się zaangażuje, zostaje oddanym partnerowi.

Połączenie Intelektualne

Dla Wodnika kluczowe jest intelektualne połączenie. umieć korzystać i cenić sobie partnerkę, która może być intelektualnie dostępna.

You may also like