Mężczyzna

Mężczyzna życie zaczyna się po czterdziestce

by admin
0 comment
Mężczyzna 40 plus - siwe włosy

przewaga mężczyznCzy ten okres naszej ziemskiej egzystencji, który następuje po czterdziestych urodzinach może być najlepszym okresem w życiu?

Naturalnie może być, bo jest to najczęściej już ten czas kiedy dzieci są odchowane i teraz wspólnie z żoną lub partnerką możemy realizować swoje cele i marzenia, na co nie za bardzo był czas kiedy posiadaliśmy jeszcze małe dzieci wymagające nieustannej opieki.

współczesny mężczyznaAle czy ten okres po tak zwanej “czterdziestce” będzie tym najlepszym, w dużej mierze zależy od tego co robiliśmy przed osiągnięciem tego magicznego jak niektórzy określają progu żywota mężczyzny.

Magicznego, gdyż przyjmuje się, iż jest to połowa naszego pobytu na ziemi. Jeśli spełniliśmy się do tej pory w roli męża i ojca, jesteśmy zadowoleni ze swoich dotychczasowych poczynań na gruncie rodzinnym i zawodowym, to rzeczywiście istnieje możliwość, iż wkraczamy w najlepszy czas.

Mężczyzna 40 plus – siwe włosy

wygląd zewnętrznyWybudowaliśmy solidne podwaliny, na nasze pociechy możemy w każdej chwili liczyć, a jeśli relacje małżeńskie układają się dobrze to czegóż więcej chcieć od życia.

Gorzej jeśli tych podwalin wspominanych powyżej nie stworzyliśmy, to nie będzie teraz tak, że po czterdziestym roku życia obudzimy się w innej rzeczywistości i wszystko będzie piękne i bajeczne. Ale zakładamy, że wszystko do tej pory było w porządku.

No to, czego nam teraz przede wszystkim potrzeba? Ano na pewno zdrowia. I to też jest taki okres w życiu każdego Pana znajdującego się wieku średnim, kiedy w tym momencie może bardziej zadbać o tę sferę swojego życia.

Jest doskonała doświadczenia życiowegosposobność ku temu, żeby zacząć więcej czasu poświęcać na uprawianie jakiejś dyscypliny sportu, na przykład zacząć biegać, czy też grać między innymi w tenisa stołowego lub ziemnego.

Jednak tutaj małe zastrzeżenie, jeżeli wcześniej nie uprawialiśmy jakiejś dyscypliny sportowej, to zdecydowanie warto nie przesadzać z aktywnością fizyczną, gdyż można odnieść skutek odwrotny od zamierzonego i zamiast tryskać zdrowiem i energią, mieć kłopoty zdrowotne związane, chociażby z odniesioną kontuzją.

Mężczyzna 40 plus – wypadanie włosów

zacząć żyćPo czterdziestce zdecydowanie warto zadbać również o swój rozwój intelektualny.

Nierzadko wielu ludzi w tym czasie rozpoczyna studiowanie lub też poszerzanie wiedzy w różnych dziedzinach.

Można również rozpocząć naukę języków obcych, których znajomość w dzisiejszych czasach jest niezwykle przydatna, ponieważ świat stoi otworem i miarę możliwości finansowych możemy po nim podróżować.

dobrych kosmetykówA wtedy znajomość na przykład angielskiego lub niemieckiego jest nieoceniona, kiedy na terytorium innego państwa możemy się bez problemu skomunikować w języku, którym posługują się rdzenni mieszkańcy. Zwiększa to znacznie komfort przebywania i zwiedzania obcego kraju.

Często mężczyzna w tymże momencie życia, czyli kiedy jesteśmy po czterdziestce doświadczamy również pięknego przeżycia emocjonalnego, które wiąże się z faktem, iż posiadamy wnuka albo wnuczkę, a tym samym zostajemy dziadkiem.

swoim wyglądzieTutaj też możemy się sprawdzić i zaliczyć to do najlepszego okresu w życiu. Obcowanie z małymi dziećmi, którego już przecież doświadczyliśmy posiadając własne pociechy, jest pięknym przeżyciem, często niezastąpionym przez nic innego.

Także jest to także wspaniałe pole do popisu, możemy nowego członka rodziny nauczyć tego, co sami potrafimy. Przez to czujemy się cały czas potrzebni.

Mężczyzna 40 plus – zmarszczki

Oczywiście lata po czterdziestce to w dalszym ciągu okres intensywnej pracy zawodowej. Na tej niwie możemy się także jeszcze bardziej wykazać.

magiczna liczbaDysponując większą ilością wolnego czasu, gdyż nie jesteśmy już zazwyczaj pochłonięci zajmowaniem się swoimi potomkami, możemy z większą gorliwością zaangażować się w rozwój własnego przedsiębiorstwa lub też wykazać się w pracy na posadzie i zdobyć wymarzony od dawna awans.

Mężczyzna i jego możliwości rozwoju a jest naprawdę bardzo wiele, trzeba tylko naturalnie chcieć i przyjąć pozytywną postawę że jeśli czegoś naprawdę pragniemy to nic, żaden człowiek ani okoliczności nie są w stanie nas powstrzymać.

Absolutnie nie można po czterdziestych urodzinach żyć z takim przekonaniem, że już wszystko osiągnęliśmy i nic nowego się nie nauczymy. Jest to bardzo niewłaściwa postawa, bo wtedy przyjdzie już nam czekać tylko na nadejście śmierci. A przekonanie, że nic nie osiągniemy po czterdziestce jest bardzo błędne.

Mężczyzna 40 plus – mięśnie

40 tceMoże to być, co już oczywiście zależy tylko od nas mężczyzn znajdujących się w tym wieku, najbardziej płodny, ciekawy i obfitujący w różnorakie sukcesy okres w życiu.

Jeśli nasze relacje ze współmałżonką pozostawały do tej pory nie najlepsze, to jest teraz doskonały moment, żeby spróbować je naprawić.

Wspólnie spędzony czas, wyjazd razem w różne ciekawe miejsca i dzielone nawzajem pasje na przykład do sportu lub nauki, doskonale mogą wzmocnić nadwyrężone relacje międzyludzkie.

ciekawy wpisCodzienny kierat, opiekowanie się dziećmi może spowodować odsunięcie się od siebie pary małżonków. Istnieje też sposobność, żeby poświecić się innym zagadnieniom, które być może kiedyś sprawiały nam przyjemność, a z czasem ich zaniechaliśmy.

Tutaj można wymienić, chociażby czytanie interesujących książek, częstsze odwiedzanie kina lub teatru albo też różnego rodzaju prace w przydomowym ogrodzie.

Mężczyzna 40 plus – twarz

długi spacerNierzadko w tym okresie życia mężczyźni decydują się budowę własnego domu jednorodzinnego.

Sytuacja finansowa jest ustabilizowana i istnieje możliwość, by zrealizować swoje i małżonki marzenie, a jest nim wybudowanie na przykład w cichej i spokojnej okolicy swojego lokum.

Dzięki temu istnieje szansa, żeby wyprowadzić się z mieszkania w bloku mieszkalnym, jeśli tam mieszkamy, znajdującym się na obszarze wielkiej aglomeracji miejskiej.

Mężczyzna 40 plus Najlepszy okres w życiu

życie zaczynaW tym czasie posiadamy już więcej środków finansowych, ponieważ nie musimy ich wydawać, chociażby na edukację swoich pociech, gdyż kiedy my mamy 40 plus, nasze dzieci najczęściej są już ustabilizowane życiowo, szkoły mają pokończone, a także posiadają swoje źródło zarobkowania.

Dlaczego więc nie wyprowadzić się do małej miejscowości i tam zamieszkać.

Jak widać z powyższego mężczyzna po czterdziestce rzeczywiście może mieć najlepszy okres w swoim życiu. Tylko czy tak się stanie, to naprawdę zależy w znacznej mierze od niego samego.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00